Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik, pytałeś kilka postów wczesniej (dopiero odczytuje wątek) dla czego automat odapada.

W zasadzie to "bo takie założenie", nic konkretnego.

Moje doświadczenia z automatami mają się nijak do tych pochwał i może po prostu taki "uraz z życia".

 

Ale aby nie było, nie będę nikogo do manuala namawiał bo i AT ma swoje "+" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no jakies mity ze jest bardziej awaryjny od manuala, ze nie wiadomo ile auto wiecej pali w automacie.

Mi padły elektrozawory w skrzyni w scenicu  to  koszt sie w tysiaku zamknął

 

Brat jezdzi na taxi automatami od paru lat zero problemu.

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem automatem 4 lata, automat kojarzy się z awariami i kosztami ale powiem że jak się jeździ dużo a zwłaszcza po mieście to potrafi boleć noga od wyciskania sprzęgła z automatem tego nie mamy i mamy wygodę a dziś za wygodę trzeba płacić więc wydaje mi się że jak ktoś nie jedzie musi się przejechać takim autem i polubi od razu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo sie broniłem przed pierwszym automatem ale po pewnym weekendzie majowym gdzie z zakopanego do sieradza wracałem 11h powiedział dość. 

Leganza poszła do zyda a pod domem stała omega w automacie.

no i ja do tego jezdze tirem w automacie, jak sobie przypomne te manualne skrzynie przebitki połowki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwoził mnie z pół roku temu gościu z fresha magnumą to jak zobaczyłem jakie on akrobacje robi przy zmianie biegów.

 

Mówie co ty robisz ?

Nic, biegów szukam bo połowy nie ma hahahahah

 

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem czy naprawiałeś AT a nie czy dbasz i czy Ci się podoba. Koszty naprawy takiej skrzyni mogą być dużo wyższe niż wymiana konwertera. Oczywiście zależy jak sie naprawia bo sam konwerter możesz regenerować, dać zamiennik albo oryginalną cześć dedykowaną do Twojego samochodu. Itd. Ale nie jest to 2-3 tysiące. A jak dochodzi jeszcze grzebanie w skrzyni to kwoty są pięcio cyfrowe i nie zawsze jest jedynka na początku...

 

W używanym samochodzie to zawsze jest loteria i trzeba o tym pamiętać zwłaszcza że większość producentów uważa że olej w skrzyni jest na całe życie samochodu...

 

EDIT2:

Mam też zresztą w bliskiej rodzinie przypadek gdzie naprawa manualna kosztowała ponad 10k. Wiec w sumie nie ma aż takiej różnicy :)

 

EDIT3:

Chodzi mi o to żeby nie pisać że naprawa AT jest tania o psuje się tylko konwerter. Często konwerter to tylko wierzchołek góry lodowej.

Więc odpowiadam: nie naprawiałem i w przypadku poważnej awarii naprawiać nie zamierzam. Kupi się używkę.

 

Nadmienię precyzując myśl: jak się kupuje auto topielca, zmotę lub przywiezione na kilku paletach, albo z zasady podatne na awarie (np. opinie o LR, które mi się nawet podobają i chodził mi po głowie, ale kolega od razu mi powiedział - podaruj sobie to auto) to prawdopodobieństwo wystąpienia awarii, jakiejkolwiek, wzrasta niewspółmiernie.

Jak się na jeszcze to nałoży wiarę wielu ludzi w niewymienność oleju w AT, to nic dziwnego, że negatywne opinie o AT są takie jakie są.

 

Zauważ proszę, że jankesi ujeżdzają tylko AT. często wykorzystywane do heavy duty i jakoś nie myślą o przejściu na manuale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie o LR, które mi się nawet podobają i chodził mi po głowie, ale kolega od razu mi powiedział - podaruj sobie to auto)

Skoro kolega tak mówił...

Jak to napisałeś „jak kto dba tak ma” ja nie narzekam.

Nie potwierdzam tez wyższej awaryjności w stosunku do innych samochodów które miałem.

 

EDIT:

Zmieniłem posta bo się za bardzo rozpędziłem...

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepą jeszcze nie jechałem, bo się zimno zrobiło. Ale solo to tak jak podałem 9 litrów jest wystarczające.

Dobrze, że nie kupiłem Jeepa ;-)

Mogłeś kupić JEEPa, Tobie by palił ze 7 litrów :skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.