Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

A tu dalszy ciąg informacji w tej sprawie. Kulturalny gość w krawacie (mniej awanturujący się) jest jednak właścicielem firmy ochroniarskiej, ochraniającej prace budowlane w parku:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/jechal-samochodem-po-parku-brodnowskim-ale-trafi-l-na-szeryfa-nagranie/79xpw7f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że takie ułomki-nygusy jak ten czy ci sprzed Powązek jak już nie mają co robić to niech to filmują i zgłaszają na policję a nie sami interweniują robiąc więcej zamieszania.Twierdzę że to zwykłe niedowartościowane nygusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze - dość już mam tych szeryfów, oczywiście nie popieram jazdy po parku czy wyzwisk. Jednak szeryf nagrał, zrobił fotki i tu koniec akcji. Donieść i się cieszyć. Mógł źle skończyć bo narwany kierowca chyba się spieszył a niszczenie jego prawie nowego auta mogło go nieźle zagotować. 

Osobiście lubię unikać takich akcji, gdzie można zarobić po łbie bez poważnej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę jednego. Nie ważne czy ten gość miał zezwolenie czy też nie, istotne jest, że to był park z chodnikiem po którym poruszali się ludzie! Nikt tego chodnika nie wyłączył z ruchu, nie zabezpieczył na czas przejazdu tego gościa. I to jest własnie patologią w naszym kraju - jakieś samowolki na zasadzie, że jakoś to będzie. Przejadę, bo to tylko kawałek, i do tego mam zezwolenie... A gdyby temu komuś zza krzaka wyskoczyło dziecko w pogoni za piłką? Albo dziecko na rowerku małym by wyjechało zza ławki? Przecież jest w parku gdzie żaden samochód nie ma prawa się znaleźć, a tu nagle jedzie idiota z przyczepą bo przecież ma pozwolenie. I to jest bardzo częsty widok, jakieś pracę na wysokości bez zezwolenia, zajmowanie chodnika gdzie pieszy musi zejść na jezdnię aby w ogóle przejść, na jezdnię gdzie odbywa się normalny ruch drogowy itp.

No tak się to w cywilizowanym kraju odbywać nie powinno. Zezwolenie to jedno, ale zabezpieczenie miejsca to drugie i wg mnie to są elementarne zasady bezpieczeństwa.

Bo równie dobrze, takie barany mogą prowadzić jakieś wykopy, i niczego nie zabezpieczyć, bo przecież maja zezwolenie. I co tam, że ktoś do rowu wpadnie i się zabije. Przecież było zezwolenie...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cywilizowanym kraju rzeczywiście tak nie powinno być, ale nie raz się spotkałem, że jak chcę coś zrobić legalnie i według zasad to po prostu się nie da, albo prostą rzecz tak skomplikują że się odechciewa.

A jak już się uda załatwić formalności to się okazuje, że to papier dla samego papierka, bo reszta praktycznie nie działa. Może gość miał 10 różnych dokumentów i załatwiał w dziesięciu różnych urzędach. Może to inni powinni już zadbać, aby mógł bezpiecznie przejechać. To tylko oczywiście gdybanie, ale można pisać dziesiątki scenariuszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie bierzecie pod uwagę jednego. Nie ważne czy ten gość miał zezwolenie czy też nie, istotne jest, że to był park z chodnikiem po którym poruszali się ludzie! Nikt tego chodnika nie wyłączył z ruchu, nie zabezpieczył na czas przejazdu tego gościa.

Nie przesadzajmy. Nie było tam tłumów, a gość nie szarżował, tylko powoli chciał zaciągnąć przyczepę na miejsce. Jakoś nie wyobrażam sobie całej procedury z wyłączeniem alejki na czas transportu itp. Co jeszcze? Blokada ruchu przez policję, zabezpieczenie przez straż pożarną, jedna karetka na wszelki wypadek? 
Kierowca będzie pewnie miał problemy z policją bo po prostu miał pecha, że trafił na faceta, który ma interes w tym, aby prowokować, bo potrzebny mu materiał na kanał na YT. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jerrylin napisał:

Nie przesadzajmy. Nie było tam tłumów, a gość nie szarżował, tylko powoli chciał zaciągnąć przyczepę na miejsce. Jakoś nie wyobrażam sobie całej procedury z wyłączeniem alejki na czas transportu itp.

No właśnie. Nie wyobrażasz sobie, a tak to właśnie powinno wyglądać. I nie przesadzam. Właśnie przez takie myślenie dochodzi do śmiertelnych potrąceń pieszych, np przez śmieciarkę - mają pozwolenie ale nikt już nie zabezpiecza np cofającego pojazdu. 

A ile razy byłem świadkiem, jak jakiś dźwig zmieniał bilboard i zajmował pas drogowy bez zezwolenia? Owszem zabezpieczał np teren taśmą w ten sposób, że ludzie musieli schodzić na jezdnię aby w ogóle przejść. A przecież są odpowiednie procedury, zgody na zajęcie pasa drogowego, do tego w takim wypadku trzeba wytyczyć objazd, postawić znaki itp. 

O masz taki przykład. Pieszy musi iść po ulicy i jak zostanie potrącony przez samochód to kto będzie winnym? Ano pieszy...

Cytat

Kierowca będzie pewnie miał problemy z policją bo po prostu miał pecha, że trafił na faceta, który ma interes w tym, aby prowokować, bo potrzebny mu materiał na kanał na YT. 

Więc jeśli będzie miał problemy to znaczy, że poruszał się tą drogą niezgodnie z prawem? ?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jerrylin napisał:

Kierowca będzie pewnie miał problemy z policją bo po prostu miał pecha, że trafił na faceta, który ma interes w tym, aby prowokować, bo potrzebny mu materiał na kanał na YT. 

Z drugiej strony pajac z kamerką powinien dostać kolegium za nękanie i utrudnianie. Obydwaj nie są bez winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie bierzecie pod uwagę jednego. Nie ważne czy ten gość miał zezwolenie czy też nie, istotne jest, że to był park z chodnikiem po którym poruszali się ludzie! Nikt tego chodnika nie wyłączył z ruchu, nie zabezpieczył na czas przejazdu tego gościa. I to jest własnie patologią w naszym kraju - jakieś samowolki na zasadzie, że jakoś to będzie. Przejadę, bo to tylko kawałek, i do tego mam zezwolenie... A gdyby temu komuś zza krzaka wyskoczyło dziecko w pogoni za piłką? Albo dziecko na rowerku małym by wyjechało zza ławki? Przecież jest w parku gdzie żaden samochód nie ma prawa się znaleźć, a tu nagle jedzie idiota z przyczepą bo przecież ma pozwolenie. I to jest bardzo częsty widok, jakieś pracę na wysokości bez zezwolenia, zajmowanie chodnika gdzie pieszy musi zejść na jezdnię aby w ogóle przejść, na jezdnię gdzie odbywa się normalny ruch drogowy itp.

No tak się to w cywilizowanym kraju odbywać nie powinno. Zezwolenie to jedno, ale zabezpieczenie miejsca to drugie i wg mnie to są elementarne zasady bezpieczeństwa.

Bo równie dobrze, takie barany mogą prowadzić jakieś wykopy, i niczego nie zabezpieczyć, bo przecież maja zezwolenie. I co tam, że ktoś do rowu wpadnie i się 

Bez przesady. Przeczytaj art 54 prd, chodnik nie musi być wyłączony z ruch i zabezpieczany ma taką okoliczności jak na filmie, bez jaj. Jedyne, czego mu brakowało to żółtego "koguta". Widziałeś kiedyś, żeby ktoś zamykał park, grodził tasmami itd. na czas odśnieżania, opróżniania śmietników albo zamiatania alejek? Przecież to jakiś absurd. Gość przeciez nie jechał przez park, żeby ominąć korek albo skrócić sobie drogę... w jaki inny sposób miał dojechać do tego parku? Teleportować się czy śmigłowcem wstawić przyczepę?

W sytuacji na filmie trafiło na siebie dwóch buraków, jeden "służbista", a drugi cham. Wystarczyłobo spokojnie porozmawiać, wytłumaczyć sytuację i tyle, a tak poszło na noże i wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pjetko napisał:

Bez przesady. Przeczytaj art 54 prd, chodnik nie musi być wyłączony z ruch i zabezpieczany ma taką okoliczności jak na filmie, bez jaj.

Ależ oczywiście. Jeśli na terenie parku jest prowadzona budowa, to zgodnie z planem budowy powinna być wytyczona droga dla pojazdów budowy i takie drogi zostały wytyczone - ten pojazd się tą drogą nie poruszał, a z niewiadomych powodów postanowił pojechać tak jak mu wygodnie.\

I żeby była jasniość, to wg mnie jeśli drogą dojazdową do budowy jest alejka to chyba logiczne, że powinna ona w jakiś sposób być zabezpieczona a ruch pieszy na tej alejce powinien być wg mnie zabroniony. Co w przypadku kiedy pod jadący ciężki sprzęt wlezie jakaś starsza i słabowidząca osoba? Kto będzie za to odpowiadał? 

Cytat

Jedyne, czego mu brakowało to żółtego "koguta".

Nie tylko, sam żółty kogut nie uprawnia Cię do jazdy po chodniku. Żółtego koguta masz obowiązek używać kiedy na drodze prowadzisz prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne. Ten gość takich prac nie prowadził więc IMO nie miał nawet prawa używać żółtego koguta. Czyli do używania koguta jesteś zobowiązany kiedy takie prace prowadzisz. W innym wypadku używanie koguta jest zabronione, zresztą zgodnie z art.  54. 4 o którym sam piszesz. 

Cytat

Widziałeś kiedyś, żeby ktoś zamykał park, grodził tasmami itd. na czas odśnieżania, opróżniania śmietników albo zamiatania alejek?

Tak widziałem. Jeśli w takim wypadku pojazd porusza się po alejkach to obok pojazdu - z przodu i z tyłu idą pracownicy, a sam pojazd porusza się z prędkością pieszych. Oczywiście i w takim wypadku ma obowiązek używać żółtego sygnału błyskowego. No i w takim wypadku mogą się poruszać po chodniku tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych - czyli na nich spoczywa obowiązek zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa, zabezpieczenia trasy przejazdu itp.. Jak kogoś potrącą to poniosą tego konsekwencje. Więc wracamy do początku - w takim wypadku takie służby mają obowiązek zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo - tak jak śmieciarka podczas cofania. O tym od początku pisałem.

Cytat

Przecież to jakiś absurd. Gość przeciez nie jechał przez park, żeby ominąć korek albo skrócić sobie drogę... w jaki inny sposób miał dojechać do tego parku? Teleportować się czy śmigłowcem wstawić przyczepę?

No z tego co czytałem to do placu budowy są wytyczone dwie inne drogi. W tym miejscu gdzie on jechał taka droga dojazdowa do placu budowy nie została wytyczona więc poruszał się po tym chodniku nielegalnie.

Cytat

W sytuacji na filmie trafiło na siebie dwóch buraków, jeden "służbista", a drugi cham. Wystarczyłobo spokojnie porozmawiać, wytłumaczyć sytuację i tyle, a tak poszło na noże i wyszło jak wyszło.

No wyszło. Więc wracamy do początku - skoro wszystko było w porządku to dlaczego firma budowlana została upomniana? Dlaczego firma ochroniarska została upomniana i dlaczego policja wszczęła postępowanie? Gdyby wszystko było w porządku to by całego filmiku nie było, ani całego tego zamieszania. Owszem Ci ze stop cham mają swoje za uszami, ale nie mylmy skutku z przyczyną. Gdyby ten gość jechał drogą dojazdową do placu budowy to całego tego filmiku by pewnie nie było - przecież gość z YT nie stał tam i nie czekał bóg wie ile na gościa z przyczepą - pewnie jeździli tamtędy nagminnie i stąd interwencja gości ze stop cham - tak to widzę :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to za parę zł z jutuba można zrobić z siebie mende. Widocznie jest publika na ten chłam. 

Co by nie mówić w pewnych społeczeństwach brakuje trochę twardej ręki jaka jest np w Białorusi, Rosji itp

5 minut temu, jacek00 napisał:

. Żółtego koguta masz obowiązek używać kiedy na drodze prowadzisz prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne. Ten gość takich prac nie prowadził więc IMO nie miał nawet prawa używać żółtego koguta. 

 

Nie ma prawa?

 

Żółte sygnały ostrzegawcze ma OBOWIĄZEK używać każy operator maszyny budowlanej nie tylko na drodze czy chodniku. Maszyna pracuje = musi być wł "kogut"

 

To podstawowe zasady powtarzane do znudzenia na każdym kursie czy szkoleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Żółte sygnały ostrzegawcze ma OBOWIĄZEK używać każy operator maszyny budowlanej nie tylko na drodze czy chodniku. Maszyna pracuje = musi być wł "kogut"

 

To podstawowe zasady powtarzane do znudzenia na każdym kursie czy szkoleniu. 

Przecież o tym pisałem. Jeśli pojazd wykonuje na drodze prace prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne to tak ma obowiązek używać koguta. Poza drogą PoRD nie obowiązuje, wiec pewnie używanie koguta w takich wypadkach wynika z innych przepisów, np BHP. 

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Nie ma prawa?

Przecież pojazd tego gościa nie prowadził żadnych prac. Po prostu jechał przez środek parku z przyczepą. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał:

 

Przecież pojazd tego gościa nie prowadził żadnych prac. Po prostu jechał przez środek parku z przyczepą. 

Już wszystko jasne? Ja się odniosłem do akcji z podnośnikiem koszowym na chodniku. 

Moja wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Jak to za parę zł z jutuba można zrobić z siebie mende. Widocznie jest publika na ten chłam. 

Co by nie mówić w pewnych społeczeństwach brakuje trochę twardej ręki jaka jest np w Białorusi, Rosji itp

:brawo::piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.