Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodząc z marketu widzę jak dwóch wesołych chłopaków pakuje krawężniki betonowe na przyczepkę tylko, że z naciskiem głównie na tył. Grzecznie zwróciłem uwagę ale usłyszałem "kto nie ryzykuje nie zarabia" ...  z takimi argumentami nie da się dyskutować.  ?

 

IMG_20210420_183122_1.jpg

IMG_20210420_183346_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maras napisał:

No to policzymy

28 sztuk x 39,5 kg  =    DEBILE  to mało powiedziane ...

To podmurówka rzeczywiście tyle waży, a nie sądziłem...

 Czyli zmieszczą się w DMC ?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać, że oś siadła. Przy nagłym hamowaniu, śmierć w oczach. A ta podmurówka betonowa to waży 39.5 kg faktycznie.

 

 

Edytowane przez G13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Commander napisał:

To podmórówka a nie krawężnik. Waży chyba 15 kg max. Czyli zmieszczą się w DMC ?

W sobotę dżwigałem 

https://www.leroymerlin.pl/ogrodzenia-i-bramy/ogrodzenia-panelowe/podmurowki-betonowe-prefabrykowane/podmurowka-betonowa-249x5-5x20cm-joniec,p337750,l3019.html  

Krawężnik betonowy  pióro i wpust szer 5 cm wys 20 cm dł.1m  1 szt waży 33kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Commander napisał:

To podmórówka a nie krawężnik. Waży chyba 15 kg max. Czyli zmieszczą się w DMC ?

https://www.castorama.pl/podmurowka-betonowa-20-x-249-x-5-5-cm-szara-id-1109940.html

1 minutę temu, G13 napisał:

Ale widać, że oś siadła. Przy nagłym hamowaniu, śmierć w oczach.

 

Na wszelki wypadek wsadził rękę między koło a błotnik i prawie weszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba hamowania. Wystarczy hopka albo lekki zakręt z lekką koleiną.

Jednak broń powinna być w sprzedaży na wypadek spotkania na bum z takim elementem. Sądów nie ma a jak już są to 2 lata z głowy....a tak na miejscu i sprawiedliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

Wychodząc z marketu widzę jak dwóch wesołych chłopaków pakuje krawężniki betonowe na przyczepkę tylko, że z naciskiem głównie na tył. Grzecznie zwróciłem uwagę ale usłyszałem "kto nie ryzykuje nie zarabia" ...  z takimi argumentami nie da się dyskutować.  ?

 

IMG_20210420_183122_1.jpg

 

Chłopaki już nie raz taki beton przewozili, wiedzieli że jak odwrotnie zapakują to przy hamowaniu wyjedzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to np. drewno kominkowe, to 2 kubik suchego drewna to mniej niż tona (to metr przestrzenny, więc "z pustymi przestrzeniami", do tego drewno pewnie przeschnięte). 2 m3 tarcicy - nie wolno ale da się, byle dobra cepka i równo załadować :)

Ale to co tu odwalają, to kino. Potężne przeważenie na tył, mają otwieraną tylną burtę, po kiego opierają ponad pół tony na burcie, która wisi na zawiasach i na klamrach? Tu się aż rama wygięła, tym bardziej że dyszel jest spawany tylko do przednich narożników ramy (widać na foto) i nijak nie przejmuje obciążeń. 

Starczyłoby, żeby rozpędzili się do 60km/h, i byłoby z kronik policyjnych wiadomo że nie dojechali. Czyli przynajmniej jechali z tym bardzo powoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jechał nie hamowaną przyczepą  tak około 1,4 t  ?  Takim zestawem to się hamuje                  hamuje        hamuje  i po czasie staje. O awaryjnym nagłym hamowaniu nie ma mowy  dzwon gwarantowany. A tu jeszcze podniesiony tył samochodu   ... aby zaczep wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.