Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Cathay napisał:

Najpierw należy zbadać sprawę i osądzić. 

Pewnie zwykła szumowina w tej klijówce, ale czy wiesz co zrobił ten z audi że go tak rozjuszył? Może zrobił coś za co należało się pałą nie tylko w szybę ale i w łeb. 

Co by nie zrobił, jaki sens ma niszczenie mienia. Co to auto zawiniło....

Nigdy nikomu nie zniszczyłem świadomie mienia. Ze dwa lata temu zarysowałem młodemu chłopakowi zderzak pod przychodnią. Wina była wspólna. On młody biedny studentów lekko się załamał więc podniosłem go na duchu pod najbliższym bankomatem.

Natomiast dyscyplinujące liścia za głupotę, chamstwo lub agresję zdarzyło mi się kilka razy sprzedać.  Dziwne, że po policję nikt wtedy nie dzwonił. Widać się należało.

Ciekawe co by było, jakby szkło z drzwi uszkodziło mu oczy...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Commander napisał:

(...)

Natomiast dyscyplinujące liścia za głupotę, chamstwo lub agresję zdarzyło mi się kilka razy sprzedać dyscyplinującego liścia. Dziwne, po policję nikt wtedy nie dzwonił. Widać się należało.

Ciekawe co by było, jakby szkło z drzwi uszkodziło mu oczy...

 

życzę Ci obyś nie spotkał kiedyś  większego kozaka od siebie który za liścia poczęstuje cię nożem czy tam inną gaz rurką.

z dziesięć lat temu była u nas sytuacja na jednej z ulic głównych doszło do sprzeczki pomiędzy kierowcami i jeden drugiego ugodził nożem.

sprawcą zabójstwa był znany kierowca rajdowy dostał 15 lat wyszedł po 8 pomimo ze uciekł , ukrywał się i został złapany dopiero po kuku miesiącach.

8 lat za zabicie człowieka na skrzyżowaniu to kpina.

https://gazetawroclawska.pl/kierowca-rajdowy-dzgnal-taksowkarza-odsiedzial-osiem-z-pietnastu-lat-za-morderstwo-i-wyszedl-na-wolnosc/ar/13138078

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Commander napisał:

Nigdy nikomu nie zniszczyłem świadomie mienia. Ze dwa lata temu zarysowałem młodemu chłopakowi zderzak pod przychodnią. Wina była wspólna. On młody biedny studentów lekko się załamał więc podniosłem go na duchu pod najbliższym bankomatem.

Jak zarysowałeś mu zderzak, że wina była wspólna? 

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

yczę Ci obyś nie spotkał kiedyś  większego kozaka od siebie który za liścia poczęstuje cię nożem czy tam inną gaz rurką.

Dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przekonaliście mnie. 
Jacek. On wyjeżdżał z parkingu, skręcając w prawo, czyli włączał się do ruchu. Ja natomiast jechałem środkiem drogi... szukając miejsca do parkowania.
No to skoro on włączał się do ruchu, to jakim czemu mowa o współwinie?
Jestem ciekawy, jak wyglądała sytuacja na drodze przed pokazanym fragmentem....
Nie wiem jak wygląda ale opiszę coś czego sam byłem świadkiem. Sytuacja miała miejsce w Warszawie, jechałem 3 pasmową drogą prawym skrajnym pasem. Przede mną jechał inny pojazd i tak jechaliśmy jednostajnym ruchem przez dłuższy czas. Obok z pasa na pas skakał cymbał w jakimś aucie i jak to w życiu bywa to skakanie nic nie dawało. Pojazd przede mną, jadący cały czas prawidłowo skręcał w prawo, ja za nim też skręcałem w prawo. Cymbał który skakał wcześniej z pasa na pas z pasa środkowego postanowił też skręcić w prawo, wcisnął się przed pojazd jadący przede mną. Za pasami się zatrzymał i wyszedł z jakąś pałką teleskopową do auta które cały czas jechało przede mną - przypomnę że auto jechało prawidłowo, nawet prędkości dozwolonej nie przekroczył. No i gość zaczął coś krzyczeć, szarpać za drzwi, następnie odpuscił i odchodząc jeszcze opluł auto, po czym wsiadł do swojego samochodu i odjechał

Widocznie masa takich idiotów jeździ po naszych drogach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ten filmik z udziałem psychopaty z kijem golfowym pokazali na Polsacie. 

Ten typ kwalifikuje się na badanie u psychologa bo ewidentnie nie panuje nad emocjami na drodze. Co stwarza realne niebezpieczeństwo  zdrowia i życia innych uczestników drogi a może i nawet pieszych na chodniku. Ciekawe czy taki biegły psycholog może wydać opinie o zakazie prowadzenia pojazdów po czym następny odpowiedzialny w tej kwestii organ zatrzymuje mu PJ. Poza tym jest jeszcze rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega też kiedyś ''Zdyscyplinował" z liścia .Zdyscyplinowany upadł uderzając tyłem głowy o krawężnik na skutek czego zmarł. Kolega spędził 15 lat w miejscu odosobnienia .
Za samo dyscyplinowanie liściem można trafić na rok do pierdla. Pomijam już fakt, że takie dyscyplinowanie liściem nie różnić się niczym od próby dyscyplinowania takim kijem czy pałką teleskopową...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się do mnie przyczepili.... Moje wypowiedzi nie nie odnosiły się jedynie do ruchu drogowego. Przykładów podawał nie będę, bo się okaże że gdybym nie wychodził z domu to mnie lub mojej żony nic przykrego by nie spotkało.. mogę tylko przypuszczać że bierność społeczna powoduje takie zachowania jednostek, które uważają że będą bezkarni.

Jacek poczułem się współwinny, bo nie widziałem zdarzenia. Nie patrzyłem na drogę i byłem sporo za osią jezdni... Wiem że mało kto by się tak zachował....

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

. Sytuacja miała miejsce w Warszawie, jechałem 3 pasmową drogą prawym skrajnym pasem. Przede mną jechał inny pojazd i tak jechaliśmy jednostajnym ruchem przez dłuższy czas. Obok z pasa na pas skakał cymbał w jakimś aucie i jak to w życiu bywa to skakanie nic nie dawało. Pojazd przede mną, jadący cały czas prawidłowo skręcał w prawo, ja za nim też skręcałem w prawo. Cymbał który skakał wcześniej z pasa na pas z pasa środkowego postanowił też skręcić w prawo, wcisnął się przed pojazd jadący przede mną. Za pasami się zatrzymał i wyszedł z jakąś pałką teleskopową do auta które cały czas jechało przede mną - przypomnę że auto jechało prawidłowo, nawet prędkości dozwolonej nie przekroczył. No i gość zaczął coś krzyczeć, szarpać za drzwi, następnie odpuscił i odchodząc jeszcze opluł auto, po czym wsiadł do swojego samochodu i odjechał emoji2.png

Widocznie masa takich idiotów jeździ po naszych drogach.

Przypomniała mi się taka sytuacja: lata wczesne 90-te, trzypasmówka w Łodzi, ja na prawym, stoimy na światłach. Obok mnie na środkowym pasie czarne BMW z czarnymi szybami. Tylne okno w beemce uchylone, ja w Ducato, więc widzę dokładnie, że dwaj panowie w skórach dzielą się ... paczkami pieniędzy :o. Jeden z nich spojrzał na mnie i z regularnej kabury pod pachą wyjął olbrzymi pistolet. Wycelował we mnie, zapaliło się zielone i BMW odjechało. A ja tak sobie stałem dobrą minutę, aż mnie obtrąbili i skręciłem w prawo.

Czasy "szeryfowania" na drodze zmieniły się. Ty mu z liścia, a on cię po prostu zastrzeli. I po czyjej stronie będzie racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Commander napisał:

Wiem że mało kto by się tak zachował....


@Commander

To Jacki tak chyba mają ? razu pewnego wziąłem na siebie winę jak mi w d... wjechał. Mimo, że gdyby policja przyjechała to ewidentnie jego wina, ale wiedziałem, że to ja ,,przecudowałem,, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 21:03, Cathay napisał:

Kijanką oczywiście palant do mocnego ukarania. Ale nagrywający wyprzedza na dwóch skrzyżowaniach, tak jak mówi @Suzu4x4 najpewniej przyszpiesza złośliwie, więc też do pieca. 

Trafił swój na swego.

Dokładnie - proste mógłby wysłać gdzie trzeba i ujajić kijankowca a tak no cóż puszcza filmik  na Stop Cham który zaczyna gonić za sensacją, kiedyś to był dobry kanał dziś już idzie trochę drogą parcia na szkło i coraz większego medialnego sensacyjnego chłamu  a i wszędzie coraz więcej takich nieobiektywnych relacji.
Nawiasem cienki Bolek  ten z kijanki - przyszpanować, straszyć chce to niech się najpierw nauczy używać bo sobie kiedyś krzywdę zrobi bandzior amator  :lol:

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.