Skocz do zawartości

Nocne holowanie


urad

  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Preferuje jezdzic z przyczepa w:

    • nocy
      173
    • dzien
      72


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi się, że to sprawa indywidualna, a przede wszystkim kwestia dystansu należnego do pokonania. Ponieważ nie wojażuje po zagranicy, więc mieszkając w centrum Polski mam najdalej do pokonania w granicach do 500 km. Zatem poruszam się tylko za dnia, by przy okazji co nieco pooglądać.

Jeżdżąc dniem wcale nie odczuwam dolegliwości związanych z ruchem aut na trasie. Chyba inni mogą przeze mnie dąsać się, bowiem podróżuję prędkościami zgodnymi z przepisami a mimo tego osiągam całkiem przyzwoite wyniki. Przykład: ostatni powrót znad Bałtyku w dniu 4 sierpnia

: holownik Renault Laguna 2,2 dCi, przyczepa Hobby 1000 kg; trasa Gąski-Piła-Chodzież-Gniezno-autostradą do Uniejowa i dalej do domu; dystans 452 km, czas jazdy (nonstop bez zatrzymywania się) 7 godz. 20 min; średnia prędkość wg komputera 60,9 km/h. Na trasie krajowej nie przekraczałem 74 km/h, zaś na autostradzie jechałem 84 km/h (według nawigacji). Mimo ruchu na trasie jazda była bardzo płynna i wygodna; żadnego zmęczenia czy znużenia jazdą.

Mała dygresja, W okolicach Szczecinka jakiś rozgorączkowany karawanignowiec Audicą (na poznańskich numerach) z dość zaawasowaną wiekowo przyczepą, na podjeździe, przed zakrętem mnie jadącego ok. 65 km/h wyprzedzał z prędkością błyskawicy. Zdumiała mnie taka beztroska, by nie nazywać tego inaczej, bardziej dosadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z Władysławowa do Łodzi przez Brzeg w dzień (trochę na około ale ......) wybrałem drogi drugorzędne i okazało się :pusto i cicho ,ruch jaki był na drogach nie przeszkadzał w holowaniu przyczepki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie bywa różnie...

Zwykle jeździliśmy w nocy, ostatnio zaczęliśmy wyruszać o wczesnym poranku-koło 5. Wtedy jest jeszcze chłodno, nie ma jeszcze takiego ruchu na ulicach, ale jest już widno. Nie trzeba robić jakichś długich postojów na spanie- wystarczy chiwla na rozprostowanie nóg... No i jes jeszcze sprawa ewentualnych awarii...

W tym roku wyjechaliśmy do Łeby o 5 rano, to na miejscu byliśmy chyba coś koło 12.

Za nocą przemawia ten niezwykły klimat jazdy (^^), ale ktoś poza kierowcą powinien czuwać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole jazde noca

 

w tym roku wyszło tak(pierwszy raz z przyczepka) ;

 

z sosnowca do pobierowa 670km zrobiłem w 10godzin - w nocy jazda spokojna 80km/h

 

 

powrot za dnia i juz duzo gorzej, pierwsze 140km zajeło mi 4 godziny ! ( omijajac 3 duze korki) reszta drogi- szkoda gadac (pisac) w sumie trasa z Ustroni Morskich do Sosnowca ok 610km zrobiłem w 14 godzin....

 

 

wybieram jazde noca :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była w tym roku wa razy noc do bogacs i z powrotem

 

nad anem jak zawsze było ciężko ale lekka drzemka 15 minut i dalej w drogę trase przejechaliśmy w jakies 10-11 H z powrotem lepiej powrót około 8-9 h ale bardziej nie miły podrodze mijlaiśmy miejsce wypadku gdzie ktoś zginoł jeszcze ciało leżało przykryte a potem na granicy lublina facet w dostawczaku przed nami chyba przysnął i rozwalił znak przed sobą - i pojechał dalej

 

masakra w nocy to sciganie się z tirami w gorach ja nie wiem jak oni tak cięzkimi zestawami mogą tak pędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOPLINE

siedze w kabinie zdecydowanie wyżej

Gość w ciężarówce jest bardzo pomocny kiedy po polach snuje się mgła. W dzień mgła unosi się uniemożliwiając jazdę wszystkim. W nocy ściele się dywanem grubości około metra. Wtedy podwieszam się pod ciężarówkę gdyż jej kierowca widzi wszystko ponad a ja tylko jego tylny zderzak i "razem" pędzimy przez kraj. Ostatnio przez dwa TIRy byłem tak holowany prawie 300 km ze średnią prędkością dobrze ponad 60 km/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

TOPLINE

Ostatnio przez dwa TIRy byłem tak holowany prawie 300 km ze średnią prędkością dobrze ponad 60 km/godz.

 

polecam ten sposob... a czasami nawet trudno za takim nadarzyc bo na dziurach nie zwalniaja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak na to reagują kierowcy dużych mobili :)

w wkurza ich taki ogon ? ... bo mnie wkurza :blagac:

 

jak jeździłem 60KM astrą to podpięcie do tira było jedynym sposobem na zapięcie 5 biegu hehe%281%29.gif

teraz staram się trzymać z daleka, bo jednak taka jazda "na zderzaku" jest dość męcząca - trzeba stale pilnować stopów :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta panna z awataru nie wie czym grozi szalencza jazda w nocy,widocznie dopiero zaczyna przygodę z motoryzacją.Nie wyobrazam sobie jak to by miało wyglądac jazda przez nasze wioski i po naszych drogach gdzie wokół ciemnosc i masa niewidocznych pieszych. To nie zadna przyjemnosc to udręka.Jadąć na urlop chcę podziwiac krajobrazy zatrzymac się w ciekawych miejscowosciach ,a nie właczyc tempomat nos na szybę i zasuwac równo.Wybierając się w trasę nalezy przestudiowac mapę rozpisac trasę i wszystko rozplanowac i spokojnie 50-60km/godz podąrzac do celu no ale kazdy robi sobie indywidualnie trasę ,ale mój sposób jest własnie taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.