Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli potwierdzacie że dla domku ok 1000 kg gdy holuje go nie Hummer, nie BWP i nie czołg a zwykła asteroida spalanie LPG może wynieść 14 litrów?

Przy lekkim dotykaniu pedału gazu może się zmieścisz.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mitsu przy oszczędnej jeździe jest w stanie spalić takie wartości jak podałem.
Mam go 7 lat więc wiem co piszę.(bywało niżej ale to był test kapelusznika).
Przy wycisku autostradowym może przekroczy średnio 8/9 litrów ale tak raczej nie często jeżdżę.
Jak zapnę mojego WILKa DMC 1700kg (5 lat już jesteśmy "razem" ) to nie ma zmiłuj - 12/13 L/1ookm
A jakbym zaczął mocniej deptać to pewnie i 14-cie.
Jakby nie patrzeć wychodzi paliwo praktycznie razy 2.
Teraz zanabyłem nowy holownik zdecydowanie bardziej pasujący do tego co mam zabudowane za zaczepem ALKO
Tutaj różnice zdecydowanie się zniwelują - to oczywiste.
W sumie to mi dynda czy ktoś wierzy w to co piszę czy nie . Każdy może myśleć to co chce.
Pozdrawiam :-)

ps. 8/9 to wartości dla drugiego holownika TLC.
Z ppą jeszcze nie testowane. Wartość + 2/3 litry wynikają z moich przypuszczeń.
Raczej się nie pomylę.

 

Jarosławie nie neguje Twoich osiągnięć. U mnie O II od nowości 4 lata i owszem 6,5/7 ale przy dziadoskiej jeździe, normalnie, jak się jedzie, wychodzi tak jak pisałem. Nogę mam raczej lekką, hamuje silnikiem, ogolnie mam jakieś tam doświadczenie w jeżdżeniu samochodem, a może jednak nie mam, tyle tu mądrych opinii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Jarosławie nie neguje Twoich osiągnięć. U mnie O II od nowości 4 lata i owszem 6,5/7 ale przy dziadoskiej jeździe, normalnie, jak się jedzie, wychodzi tak jak pisałem. Nogę mam raczej lekką, hamuje silnikiem, ogolnie mam jakieś tam doświadczenie w jeżdżeniu samochodem, a może jednak nie mam, tyle tu mądrych opinii.

 

Pozdrawiam

 

OII nie może mieć 4 lata. Musisz mieć inny silnik. Ja mam "glonojada" z 2010 roku

podkręconego na 170 kucyków.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk, co do spalania to zgodzę się i z Tobą i z Bartkiem. Auta podwyższone (Twoje) będą miały mniejszą różnicę w spalaniu (inne przełożenia, rozpruwanie powietrza przez holownik, buda jedzie jak w tunelu...), ale osobówki będą bardziej wrażliwe.

 

Np. nivą jak ciągnąłem KIPa 1200DMC to spaliła mi tylko 3-4 litry LPG więcej niż solo (dobiła do 20). Podobnie z towarówkami. Ale prędkości podobnych nie mogłem osiągnąć co solo ;)

 

Z moich aut np. Focus z LMC 1300kg przy 90km/h palił ok. 9,5 litra, solo niecałe 5 litrów mniej. Ale np. z poprzednim KIPem 1200DMC przy 90 spalałem w granicach 8. Mała różnica w masie, ale w oporach duża.

S-max przy 90 solo pali ok. 6, z budą 10.

 

A czym szybciej się jedzie różnice są jeszcze większe. Ale czym wolniej mniejsze :)

 

Więc te +50% nie jest wyssane z palca. Problem pewnie w tym, że faktycznie nie jeździmy z takimi prędkościami (90-100 nie da się utrzymać przez cały dystans w Polsce, przynajmniej mi nigdy w trasach się nie udawało przez czynniki zewnętrzne - ruch, teren zabudowany, kampery ;) itp.) i spalania wychodzą nam niższe. Często też trzymamy się ogona TIRów, a to też nam pozytywnie wpływa na ekonomikę. I stąd różnice zdań.

 

Podsumowując - każdy jeździ inaczej, jeden zapina przy 80 6 bieg, inny woli na 4, zestawy nasze są różne i, jak w życiu, nie da się nas zaszufladkować w jeden szablon.

 

Karawaning nie jest ekonomiczny finansowo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admini mam propozycję:

 

Zróbcie sondę w tym temacie z pytaniami:

 

Karawaning wybrałeś dla:

1.wygody

2.oszczędności

 

Twoim zdaniem w Polsce karawaning jest:

1.bardziej opłacalny finansowo niż kwatery

2.mniej opłacalny finansowo niż kwatery

 

Twoim zdaniem podróż z przyczepą na południe Europy:

1.jest bardziej opłacalna niż stacjonarny pobyt

2.Jest mniej opłacalna niż stacjonarny pobyt

 

Jeździsz z przyczepą:

1.w niedalekie podróże

2.w dalekie podróże

 

Ile razy byłeś na wczasach z przyczepą w Polsce:

1raz

2-3razy

3-5 razy

5 razy i więcej

 

 

 

Ile razy byłeś na wczasach na południu EU z przyczepą:

1raz

2-3razy

3-5 razy

5 razy i więcej

 

Byłeś z przyczepą za granicą dalej niż:

1.500km w jedną stronę

2.1000km w jedną stronę

3.1500 km w jedną stronę

4.2000 km w jedną stronę

5. 2500 km w jedną stronę

 

 

 

 

To pozwoli na rozeznanie jak wiele osób ma doświadczenie w podróżach w Polsce i za granicami

 

Dodam że wg mnie jest tutaj BARDZO MAŁO osób mających rozeznanie w różnicach opłacalności - a tak brzmi temat

Ci co mają przyczepy nie wertują stacjonarnych ogłoszeń bo niby po co? i tylko znikoma cześć użytkowników naprzemiennie korzysta z karawaningowej i stacjonarnej formy wypoczynku...

 

Moim zdaniem ci co mają przyczepy a nie korzystają ze stacjonarnego wypoczynku w większości nie maja pojęcia jakie są stawki na stacjonarnych wczasach ale maja najwięcej do powiedzenia

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, do jednego tematu można stworzyć jedną ankietę. Każdy może taki nowy temat stworzyć :ok:

 

Ale mimo to chyba jednogłosowości i tak nie osiągniemy :niewiem:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio a Skandynawia?

w kilometrach się zawrze... ;-)

Bodzio, do jednego tematu można stworzyć jedną ankietę. Każdy może taki nowy temat stworzyć :ok:

 

Ale mimo to chyba jednogłosowości i tak nie osiągniemy :niewiem:

Zapewne nie będzie jedno głośności ale ten temat jest rozciągnięty w czasie i treści i fajnie by było tutaj umieścić ankietę...

Rynek się zmienia, czasy sie zmieniają a temat co rok to inny będzie miał wydźwięk...

Szary11 - pierwszy post tego tematu miałeś w 2008 roku - sam wiesz jak wtedy wyglądał karawaning... i jak teraz wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.