Skocz do zawartości

Czy wielkość ma znaczenie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

lodówka super w obu modelach  :yes:

 

da się kupić osobno, wyjdzie taniej :)

 

dodam też, że wcale obie nie są takie super, jedna ma dość poważną wadę a w zasadzie obie tylko jedna bardziej :) ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W hobby aby odpalić na gaz musisz otworzyć drzwi i wietrzyć min 20 sekund. Obie nie mają automatycznych iskrownikow

Etam, dla mnie to nie wada. Nigdy lodówki na gaz nie potrzebowałem używać akurat więc być może jakoś przeżyję.

 

O wiele bardziej wkurza mnie myśl o fioletowym świetle. Da się to łatwo zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty chcesz tam dwie córki na to mikro łóżko układać? Zanim się obejrzysz to będą miały po 10 lat i w upalne dni się tam ugotują. Twoje pieniądze, Ja ten układ widziałem na żywo i dalej odradzam.

Rozumiem, że będą miały nie-za-dużo miejsca, ale żeby się od razu gotować?

To łóżko ma szerokość 95-102 (czyli standardową jak na modele z rozkładalną jadalnią boczną). W domu mają obie standardowe łóżka 200x90, a często znajdujemy je rano razem w jednym łóżku... Wiem, że będą rosnąć, ale przewiduję wymianę po 5 latach, więc nie wydaje mi się, żeby był jakiś dramat.

Tak na prawdę nie mam alternatywy na ta wielkość i w tej cenie. Układ z łóżkami piętrowymi, stałym dużym łóżkiem i osobną jadalnią to nie ma szans u żadnego producenta zmieścić w 5 m. długości skorupy. Najmniejsza - przynajmniej w przypadku Adrii - jest Aviva 472 PK (5,174 m).

Ja już o tym pisałem. To łóżko jest krótkie dość. Spanie tam to komfort nie będzie. Dla jednej osoby jeszcze ale nie dwóch

Długością się nie martwię - 189 to nawet ja nie mam.

Już prędzej szerokością...

Poza tym wciąż przywołuję przykład sąsiada, który w wąskiej (2,10 m), lekkiej (750 kg), krótkiej (4 m) przyczepie upycha 6 osobową rodzinę, z jedną nastolatką, jedną 9-latką i dwoma 7-latkami...

Można? Można...

Oczywiście to "można" to nie znaczy że komfortowo - w upalne dni musi być tam nad ranem niezła kicha...;-)

Ale w takim porównaniu Altea 402 dla 4 osób to szczyt rozpusty;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, 95 czy 102 cm dla 2 dzieci na stałe na 2 tygodnie.. Może jakoś dadzą radę, przymierz to na żywo na targach. Ja mam takie łóżko aktualnie i wygodnie śpię tam sam. Jak przyjdzie syn nad ranem to ciężko się ruszyć, a mam chyba nawet szersze.

 

O iskrowniku pisałem, bo u mnie dużo chodzi na gaz. Jak w upał mam otwierać na 20 sekund to nastąpi solidna wymianą temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne rozwiązanie tej patowej sytuacji. Mój znajomy, który ma 3-letniego Knausa Sport 420 QD (od nowości, garażowany, znany mi ze wspólnych wyjazdów) i pewnie za 2 lata będzie się go pozbywał - a to chyba jedyna używka, na którą moja księżniczka wyraziłaby zgodę;-).

Nie do końca o taki układ mi chodziło - to jest typowy układ dla przyczep do 4 m, ale z odwrotną lokalizacją szafki i łazienki. W tym układzie jednak jest znacznie więcej przestrzeni i dodatkowe, rozkładane z jadalni łóżko dla dzieci jest zdecydowanie większe, a i jadalnia/salon wygodniejsza, nie mówiąc już o tym, że jest na prawdę spory blat w kuchni (przedłużony o szafkę z prawej)...

Całkiem mi się to zaczyna podobać, tylko wymaga zsynchronizowania intencji sprzedawcy i kupca;-)


No może z tą wielkością łóżka to przesadziłem - 185 na 144/95, ale ponoć on ma wersję z większym łóżkiem (rozsuwane siedzisko i łóżko ma praktycznie na całej długości większą szerokość).

Muszę to sprawdzić.


No i jest większa, wygodniejsza łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za 2 lata - a jak nie? To będziesz nadal czekać?

Z ciekawości zobacz po ile chodzą dobre 5 letnie sztuki na mobile.de :D

 

Rok 2012: 

12250 EUR

http://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Knaus-Sport-420-QD-2012-Vast-bed-OOK-INKOOP/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:sport+420+qd,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/242110504.html

 

Nowe:

13 890 EUR 

http://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Knaus-SPORT-420-QD/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:sport+420+qd,cnd:new,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/229496558.html

 

 

 

Sam to przerabiałem. Chcieliśmy Adrię Alteę 432 PX zamienić na coś nowszego, używanego. Na taką kilku letnią przyczepę 2-4 letnią. Po lekturze cen na mobile.de a nawet w PL okazało się, że tak młodej przyczepy, oczywiście w dobrym stanie, nie opłaca się zupełnie kupować bo różnica między nową a używaną jest bardzo niewielka. Na plus używanej oczywiście wyposażenie, bo zazwyczaj jest jakieś ekstra. Ale minusów wg mnie jest zdecydowanie więcej - brak gwarancji, niewiadoma przeszłość, niewiadomy sposób użytkowania itp itd. Przy tak niewielkiej różnicy w cenie na korzyść używki, wg mnie to za mała różnica. Oszczędzasz raptem około 10k złotych, no może ciut więcej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobilku są obecnie dwie sztuki z 2012 r. - za 45 i 51 tys.

Co ciekawe - on dał za nówkę 56 tysi...


masy ma niemal identyczne jak Altea 402 PH (która jest ciut mniejsza), ale nie ma wymiaru budy - muszę się przejechać do kumpla i zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ceny w ogóle nie spadają. Różnice między nową a używaną 5 letnią to będzie kilka tyś złotych. No w najlepszym wypadku kilkanaście.

 

A długość całkowita tego Knausa to 640 cm. Czyli 30 cm dłuższa od Altea

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ceny w ogóle nie spadają. Różnice między nową a używaną 5 letnią to będzie kilka tyś złotych. No w najlepszym wypadku kilkanaście.

Mam nadzieję, że jakość się z kumplem dogadamy...

Albo skończy się przyjaźń;-)

A długość całkowita tego Knausa to 640 cm. Czyli 30 cm dłuższa od Altea

Całkowita to wiem - dyszel i tak będzie lądował na zewnątrz garażu pod klapą, ale mnie interesuje długość zewnętrzna budy.

Nie da się ukryć, że będzie to coś pomiędzy 444 cm (długość wewnętrzna), a 640 (długość z dyszlem). Pytanie tylko czy zmieści się na moich 5,12 cm. garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.