Skocz do zawartości

Czy wielkość ma znaczenie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

poza sezonem jest super - cisza i spokój i brak szarańczy na wewnętrznych basenach

No i wszystko byłoby ok - ja też szanuję seniorów i ich chęć spokojnego moczenia się w wodzie (sam tak czasem lubię, a jak bym się pospieszył to już dawno mógłbym być dziadkiem;-) - ale jak tak jest to powinno być to jasno i wyraźnie pokazane na stronie, a tu nie dość że tak nie ma, to jeszcze w recepcji mimo, że widzieli, że znajomi są z małym dzieckiem, nawet nie zająknęli się, żeby im wyjaśnić, jak wygląda sytuacja. Dlatego byli mega wkurzeni. Przyjechali w nocy, a na następny dzień się zwijali, a za tan luksus zapłacili prawie 2 razy więcej niż na 5 gwiazdkowym kempingu na lagunie weneckiej (z małym aquaparkiem zresztą), z którego właśnie wracali.

a żeby być w temacie to wielkość idealna dla mnie to : łóżko podwójne 140cm, zespół kuchenny 100cm (po drugiej stronie szafa i WC) i na końcu łóżko pojedyncze (piętrowe)80cm co w sumie daje 370cm w środku

Czyli w sumie Twój opis najpełniej odzwierciedla - trzymając się Adrii - właśnie Aviva 472 PK, na jaką czeka Jacek.

Ale ona ma 467 długości w środku (czyli prawie metr więcej).

No i brakuje mi w Twoim opisie miejsca na jadalnię, a to chyba właśnie ona powoduje tą różnicę i że chyba mniej się nie da.

No chyba, że to łóżko podwójne 140 cm miałoby być rozkładane. Niby ok, ale wydaje mi się, że na rozkładanym nigdy się tak nie wyśpisz, jak na stałym, z porządnym materacem...

Coraz bardziej przemawia do mnie ta Aviva 472 PK, choć wymagałaby ode mnie przerobienia wiaty, bo ma budę o całe 20 cm za długą;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

No i brakuje mi w Twoim opisie miejsca na jadalnię, a to chyba właśnie ona powoduje tą różnicę i że chyba mniej się nie da.

No chyba, że to łóżko podwójne 140 cm miałoby być rozkładane. Niby ok, ale wydaje mi się, że na rozkładanym nigdy się tak nie wyśpisz, jak na stałym, z porządnym materacem...

 

 

 

łóżko stałe duże , kuchnia to w zasadzie mogła by być duża lodówka i szafka obok (zlewu i kuchenki nie potrzebuję)

w łazience poza szafkami i WC też umywalki nie potrzebuję

jadalnia zbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak kurczowo się nie trzymaj wymiaru, ja też chciałem budę ok 4m a kupiłem prawie 5. W jeździe metr długości więcej nie ma znaczenia, jedynie przy ustawianiu na campie. Jak masz możliwość przerobienia wiaty to przerób a jak nie to najwyżej troche będzie wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak kurczowo się nie trzymaj wymiaru, ja też chciałem budę ok 4m a kupiłem prawie 5. W jeździe metr długości więcej nie ma znaczenia, jedynie przy ustawianiu na campie. Jak masz możliwość przerobienia wiaty to przerób a jak nie to najwyżej troche będzie wystawać.

Sęk w tym, że już dyszel będzie wystawał;-)

Długość zabudowy wiaty (determinują elementy konstrukcyjne) to 5,14 m (minus grubość płyty OSB - powiedzmy, że 12 mm wystarczy x2 czyli 2,40 cm), czyli w sumie niby 5,12 cm. Na dyszel będzie klapka, która po podniesieniu stanowić będzie jednocześnie daszek nad dyszlem;-)

Tak to sobie wymyśliłem...

Jest jeszcze opcja przedłużyć wiatę pod skosem w części, w której będzie dyszel, a tym samym - biorąc pod uwagę kształt przyczepy w przedniej części schodzący ukosem w dół - zmieściłbym przyczepę, która po linii dachu ma powiedzmy 5,20 m max, czyli znacznie większą.

A kupując nową przyczepę, chciałbym ją jednak garażować u siebie i nie tylko przykrytą dachem, ale i zamkniętą ścianami.

Jestem prawie pewien, że to mi się opłaci przy odsprzedaży i o ile nie będę miał żadnych przykrych przygód to nikomu nie będę się wstydził ją zaprezentować;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa chyba że tak, bo dla mnie wiata to dach z nogami, a Ty chcesz zrobić pełnoprawny garaż :) tylko pamiętaj żeby był przewiew w tym garażu bo szczalbie zamykając można cepe zakisisć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj żeby był przewiew w tym garażu bo szczalbie zamykając można cepe zakisisć

a tego byśmy nie chcieli;-)

Dlatego moja księżniczka postawiła ultimatum (zresztą porażające w swej logice): "Jaka przyczepa?!? Przecież nas nie stać!! A jeśli już to tylko nowa, bo nie chcę żadnej śmierdzącej!!";-)

A że 90% śmierdzi, bo albo nieszczelne i zapleśniałe, albo zakiszone w taki czy inny sposób... No i weź tu dogódź księżniczce;-)

Więc mimo, że nas nie stać to rozglądam się siłą rzeczy wyłącznie za nową - taka logika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tzw. międzyczasie zorientowałem się, że niemal bliźniaczo podobna do mojej miłości (czyli Adrii Altea 402 PH) jest Hobby De Luxe 400 SFe - za prawie taką samą cenę, ale za to (przynajmniej w stanie gotowym do jazdy), aż o 82 kg cięższa. Poza tym wystrój Adrii jednak mi bardziej pasuje...

No i fakt, że Hobby ma 15 cm dłuższą budę w połączeniu z faktem, że razem z dyszlem jest o 12 cm krótsza, daje 27 cm więcej na dyszlu na korzyść Adrii, a to oznacza być może możliwość wstawienia w Adrii bagażnika na rowery na dyszel, a w Hobby możliwe, że już niekoniecznie... Dobrze kombinuję?;-)


No i w Adrii będzie więcej miejsca na wejściu, bo w Hobby do drzwi dolega lodówka, a w Adrii jest jeszcze wąska szafka, która jest niska i górą ta przestrzeń się powiększa o szerokość tej szafki.

W Adrii z kolei jest drobny problem z tym, że jak dodamy kosz na śmieci na drzwi, to dolna szuflada kuchni się nie otworzy przy drzwiach zamkniętych;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrie mają to do siebie że są lżjesze, poza tym mają inny styl, tak jak Jacek zauważył hobby bardziej pod niemiecko dziadkowo są robione, a adrie bardziej styl ikea. Ja w następną też raczej w adrie będę celował. Dłuższy dyszel jest wygodny zwłaszcza przy manewrowaniu zwłaszcza przy założonych rowerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Hobby:

https://www.hobby-caravan.de/fileadmin_additional/threesixty_upload/360-views-inside/2017/WW/deluxe_400_sfe/index.html

 

Ja nie wiem jak chcąc Adrię można spojrzeć na design Hobby. Dla mnie to dwa różne światy zupełnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to adria altea 402 ph:

 

 

Mało jest w necie odnośnie tej właśnie przyczepy bo to chyba nowość na 2017, ale wcześniej to była 392 ph i o tej przyczepie jest dużo


Niezależnie od różnych innych rzeczy uważam, że rozwiązanie kuchni w Adrii bije na głowę wszystkich funkcjonalnością i estetyką.

Nie dość, że mamy 3 palniki, to jeszcze jest przed nimi spory blat roboczy - niezależnie od deski na zlew.


Na mobile.de pojawiła się Altea 402 za 61.500,- zł brutto:

http://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Adria-Altea-402-PH-Festbett/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:400,mld:altea+402+ph,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/202198660.html

Gdybym w tej chwili miał kasę to brałbym jak Reksio szynkę, a tak...;-(

Tylko nie wiem dlaczego pisze, że to model 2015 - czyżby już wtedy były 402, czy to jednak jest 392?

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty chcesz tam dwie córki na to mikro łóżko układać? Zanim się obejrzysz to będą miały po 10 lat i w upalne dni się tam ugotują. Twoje pieniądze, Ja ten układ widziałem na żywo i dalej odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty chcesz tam dwie córki na to mikro łóżko układać? Zanim się obejrzysz to będą miały po 10 lat i w upalne dni się tam ugotują. Twoje pieniądze, Ja ten układ widziałem na żywo i dalej odradzam.

Ja już o tym pisałem. To łóżko jest krótkie dość. Spanie tam to komfort nie będzie. Dla jednej osoby jeszcze ale nie dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.