Skocz do zawartości

Polonez camper


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

diesel 1.9 citroena (71KM) napewno wykazałby się trwałością, ale co do osiągów i spalania sporo zostawia do życzenia. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem trucka z tym silnikiem to mówił, że załadowanym ciężko się jeździ powyżej 100km/h (choć blisko do 130 dochodzi na pusto), a w mieście pali powyżej 10l ON na 100km, w trasie ok 2 litrów mniej. Więc oszczędności by nie było za wielkich w porównaniu z benzyną zagazowaną i różnicy w dynamice.

 

Być może w Truckach te diesle tak dużo paliły...

 

Mojego ojca Polonez 1.9 D spalał średnio 5,5-6 l/100 km - no i przebiegi - został sprzedany z 350 000 km i pewnie jeszcze pojeździł bo silnik nie wykazywał oznak zużycia (nie brał oleju, trzmyał moc i prędkość)...

 

Osiągi też były niezłe (raz poleciałem nim nawet licznikow 170 km/h), ale w Trucku był inaczej zestopniowany most (albo skrzynia już nie pamiętam) i stąd brały się niższe prędkości max na rzecz większej mocy na kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Ostatnio znalazlem takiego na allegro Naprawde fajna propozycja .

 

Dane

Aktualna cena 8 500,00 zł

Do końca: Zakończona

(śro 19 wrz 2007 12:25:41 CEST)

Dodaj do obserwowanych aukcji

Sprzedający jurekpomoc (0)

Zadaj pytanie Sprzedającemu

Pokaż inne przedmioty Sprzedającego

Ofert kupna 1

Najwyższa oferta mackie2 (261)

Lokalizacja Gorlice

Koszt przesyłki pokrywa Kupujący

Sprzedaż zakończona

Kupujący: mackie2 (261)

 

Kwota do zapłaty: 8 500,00 zł (plus ewentualne koszty transportu)

 

 

Opis

Rok produkcji 1994

Przebieg [w km] 65000

Pojemność silnika [w cm3] 1600

Rodzaj paliwa Benzyna

Skrzynia biegów Manualna

Kolor Biały

Stan Używany

Uszkodzony Nie

 

Wyposażenie Klimatyzacja, Kuchnia, Lodówka, Ogrzewanie postojowe, WC

Informacje dodatkowe Bezwypadkowy, Zarejestrowany w Polsce

 

 

 

Polonez trak kempingowy egzęplarz z targów wykonany fabrycznie nie zniszczony Gorlice ul Garbarska 16 Tel 018-352-21-45 Kom 503-021-870

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo napisał:

jeśli miałby to być Polonez to najlepiej by się sprawdził 1.9 D.

W latach osiemdziesiatych jeździłem fabrycznie wykonanym Polonezen 2.0 D z turbosprężarką (tak się wtedy nazywało doładowanie) o mocy dobrze powyżej 90 KM. Samochód spalał poniżej 10 l/100 km a spod świateł przyśpieszał z szybciej z niewiadówką niż benzyniak bez. Nie miał wspomagania kierownicy ale wtedy żaden PN tego nie miał i do głowy mi nie przychodziło, że mogłoby być inaczej. Prędkość max porównywalna z benzyniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; na Malcie w Poznaniu widziałem coś takiego na holenderskich numerach

Obrazek

 

własnie coś takiego projektuje do swojej toyoty hilux 4wd

 

w niemczech jeździ tego dużo robią takie przystawki do wielu aut w tym do nowej Navary oraz nowego mitsubishi L200

 

niestety te nadstawki nie sa tanie - koszt około 20 tys Euro - ale sa w pełni funkcjonalne łacznie z WC i łązienką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro: na cywilizowanych campingach nikt nie zajmie Tobie miejsca. Wystarczy krzesełko zostawić albo trójkąt (krzesełko, trójkąt nie znajdzie nowego właściciela).

 

A co do trzeciego miejsca w polonezie: spójrzcie na przedostatnie zdjęcie. Cała tylna kanapa poloneza jest pod alkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.