Skocz do zawartości

Jaka maksymalnie duża przyczepa do osobówki na kat B


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, do0h napisał:

Nastukane 7200 postow, ciekawe ile w tym podobnych do tego ... moze sie rozpiszesz ? :)

Licz sobie.... Nic ci do tego. Jak cię ciekawość zżera jest szansa poczytać wszystkie.

Przez parę ostatnich lat tłumaczyłem to dziesiątki razy. Już nie muszę. Ale dziwią mnie osoby, które nawet tłumaczenia prawych zapisów nie pojmują. Powinny w takim razie oddać PJ, bo podobnych zapisów jest więcej. Ich niezrozumienie prowadzić może do wypadków.

Dziwię się natomiast Jackowi, że jemu się jeszcze chce...

Ale dzięki, nawet nie widziałem, że mam tyle postów.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, popolopo napisał:

w kat B nie ma możliwości prowadzenia innej przyczepy niż lekka 

Hahahaha a ziemia jest płaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Commander i bedzie sie tlumaczyc bo nowych uzytkownikow przybywa :) nieniektorzy pojmuja szybciej niektorzy wolniej ale serio jak na taki staz to mozna konstruktywniej. A jak sie pisac nie chce to kopiuj/wklej :)

Czy nie mozna zrobic jednego tematu zakleic, zamknac i napisac łopatologocznie jak ja wyzej ? Zapomnialem dopisac do B jak sie jezdzic z cepka ponizek 750kg to zestaw moze moec 4250kg a najlepiej 4249kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, jacekzoo said:

Bo?

Dla "zapasu", napisalem dla zartu :)

ajjj, naprawde, wyluzujcie :) bedzie sie zylo lepiej wszystkim. Jak juz nie macie sily, to wklejcie linka jak mi teraz i po sprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie chce mi się czytać wszystkich postów ale z tego co wiem na B można prowadzić auto z przyczepą, gdzie dmc auta plus dmc przyczepy nie przekracza 3500kg. Są też z tego korzyści bo viatolla nie trzeba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 20:03, klimek-xantia napisał:

Witam wszystkich.

Nie chce mi się czytać wszystkich postów ale z tego co wiem na B można prowadzić auto z przyczepą, gdzie dmc auta plus dmc przyczepy nie przekracza 3500kg. Są też z tego korzyści bo viatolla nie trzeba.

Pozdrawiam

Mądrego to i posłuchać warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 20:03, klimek-xantia napisał:
Są też z tego korzyści bo viatolla nie trzeba.

 


Zakładając takie ograniczenie to same problemy są. A że buda za mała, a że holownika gówniany, a że nie ma ładowności a to a tamto.
Nie ma żadnych korzyści

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jeszcze kraje - poza naszym ukochanym - gdzie za zestaw powyżej 3,5 t trzeba ichniejszego ViaTolla?

Pytam, bo np. w Austrii - z tego co się orientuję - taki obowiązek dotyczy kamperów (co jeszczebardziej uzasadnia pozostawanie w piaskownicy), ale już zestawów nie.

Kolejną uperdliwością jest fakt, że w niektórych krajach (np. SK) jak masz zestaw powyżej 3,5 t musisz za cepkę dodatkową winietkę wykupić. Nie wszyscy to wiedzą, a ta niewiedza może słono kosztować. Nie chodzi nawet o sam koszt winietki, tylko mając pow. 3,5 t musisz dokładnie analizować przepisy w każdym kraju do którego jedziesz, bo możesz się nadziać.

Wiele razy też trafiłem na ograniczenia do 3,5 t na trasie i miło się nimi nie przejmować, zamiast zawracać...

Dla mnie - póki co - nie ma innej opcji niż piaskownica - tkwienie w niej to dla mnie znacznie mniej problemów i ograniczeń niż wyjście z niej.

Wyjście z piaskownicy rozważałbym ewentualnie tylko i wyłacznie wtedy, gdyby mi się rodzina powiększyła, na co się nie zanosi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.