Skocz do zawartości

Jaka maksymalnie duża przyczepa do osobówki na kat B


Rekomendowane odpowiedzi

1. nie krzycz

2. nie pisz bzdur - co znaczy, że lepsza 1200, bo jeszcze załadujesz? Piszemy o DMC - wiesz co to za pojęcie?

3. wszystkie wątpliwości były wyjaśnione w innych wątkach i opisane ze szczegółami. W tym i kwestie załadowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A teraz moje pytanie bo w sumie to nie wiem...Przymierzam się do zakupu nowego Riftera Long i znalazłem w motobase taką oto uwagę...

image.png.89df02d20c5782c1d45ac9fb896db2e3.png

Nasza obecna przyczepa ma DMC 1000 kg.  Ale pewnie chcielibyśmy kupić za jakiś czas nową może troszkę większą.

Czy skoro auto ma w dowodzie DMC 2320 a przyczepa DMC  1000 ( łącznie 3320) to nie muszę się tym przejmować,  czy liczy się zawsze wpis z dowodu samochodu i przyczepy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A teraz moje pytanie bo w sumie to nie wiem...Przymierzam się do zakupu nowego Riftera Long i znalazłem w motobase taką oto uwagę...
image.png.89df02d20c5782c1d45ac9fb896db2e3.png
Nasza obecna przyczepa ma DMC 1000 kg.  Ale pewnie chcielibyśmy kupić za jakiś czas nową może troszkę większą.
Czy skoro auto ma w dowodzie DMC 2320 a przyczepa DMC  1000 ( łącznie 3320) to nie muszę się tym przejmować,  czy liczy się zawsze wpis z dowodu samochodu i przyczepy?
 
 


Nie, nie liczy się. Do uprawnień i viaTOLL liczy się suma DMC obu pojazdów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) czyli jak kupię tego riftera to maksymalna masa zestawu  nie może być większa niż 2320 ( auto) + 1180 ( przyczepa) i tego w przypadku kontroli czy ważenia przekroczyć nie mogę:) tak?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) czyli jak kupię tego riftera to maksymalna masa zestawu  nie może być większa niż 2320 ( auto) + 1180 ( przyczepa) i tego w przypadku kontroli czy ważenia przekroczyć nie mogędefault_smile.png tak?

Nie maksymalna masa zestawu, a suma DMC obu pojazdów. Gdyby chodzilo o MMC to mógłbyś podpiąć np przyczepę o DMC 1300, której RMC wynosiłoby 1180 kg.

 

W Twoim przypadku DMC auta 2320 i DMC przyczepy to maks 1180 kg. Czyli suma DMC obu pojazdów nie większą niż 3500 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff:) Powiem Ci, że jak ktoś nie ma doświadczenia z tymi masami to ma zagwozdkę- niby wszystko jasne a jednak się zastanwiałem czy aby nie będę musiał płacić...Myslałem o nowym Travellerze - ale w jego przypadku masa przyczepy pewnie musiałaby być poniżej 1000 kg, żeby nie robić kategorii i nie płacić Viatoll

Dziękuję !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawel1966 napisał:

ufff:) Powiem Ci, że jak ktoś nie ma doświadczenia z tymi masami to ma zagwozdkę- niby wszystko jasne a jednak się zastanwiałem czy aby nie będę musiał płacić...Myslałem o nowym Travellerze - ale w jego przypadku masa przyczepy pewnie musiałaby być poniżej 1000 kg, żeby nie robić kategorii i nie płacić Viatoll

Dziękuję !

 

Swoją drogą duże DMC ma ten nowy Partner. Jaka to wersja? 7 miejscowa? I ile on ma masy własnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nowa wersja Partnera , czyli Rifter Long Masa własna 1540 kg. Tak przynajmniej jest w motobase. W Polsce chyba jeszcze nie ma ich w ogóle.  A mnie zależy na nieco dłuższym aucie niż obecny partner, który zresztą sprawuje się od 2,5 roku dużo lepiej niż poprzednio używane VW... Szkoda tylko, że Diesel coraz mniejszy - 130 KM z 1,5 litra..no zobaczymy.

 

Peugeot_Rifter_Long_2018_360_720_50-32.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, przypomnij mi się na PW w czwartek, jak wrócę do pracy, to Ci sprawdzę te masy.

Oczywiście po raz kolejny przypominam, że każde zestawienie model, wersja, silnik, skrzynia może mieć różne masy i wcale nie pokrywa się to z logiką! Trzeba dokładnie sprawdzać!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Oczywiście po raz kolejny przypominam, że każde zestawienie model, wersja, silnik, skrzynia może mieć różne masy i wcale nie pokrywa się to z logiką! Trzeba dokładnie sprawdzać!


Nie może a na pewno ma. Zawsze tak było we Francuzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00 możesz przypomnieć, czy na B96 obowiązuje coś takiego że DMC przyczepy <= MW auta? Coś kojarzę przewijało się gdzieś. Na B+E tego ograniczenia nie ma?

Moje nowe auto będzie miało 2207kg DMC a przyczepa jest 1300kg :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] możesz przypomnieć, czy na B96 obowiązuje coś takiego że DMC przyczepy

 

Chyba Ci wcięło kawałek zdania :-)

 

Moje nowe auto będzie miało 2207kg DMC a przyczepa jest 1300kg 

Czyli suma DMC przekroczy 3500. Potrzebne dodatkowe uprawnienia. Jak masz B96 to zapinasz i jedziesz :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Czyli suma DMC przekroczy 3500. Potrzebne dodatkowe uprawnienia ?

Tak jest, to wiem :) Teraz myślę czy B96 czy B+E, tylko zastanwiam sie nad ograniczeniami B96 - 4250kg mi zupełnie nie przeszkadza, to daje 1750kg do auta z DMC2500, to stanowczo mi wystarczy. Tylko właśnie ten przepis o DMC przyczepy <= MW auta? czy taki jest na B96 czy cos mi sie pomieszało?

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak jest, to wiem Teraz myślę czy B96 czy B+E, tylko zastanwiam sie nad ograniczeniami B96 - 4250kg mi zupełnie nie przeszkadza, to daje 1750kg do auta z DMC2500, to stanowczo mi wystarczy. Tylko właśnie ten przepis o DMC przyczepy

 

Przepis, że DMC przyczepy nie może być większe niż MW auta wynika z Konwencji Wiedenskiej i tyczy się tylko kategorii B. Szczerze mówiąc, nie wiem jak ma się do tego kod 96 do B. Jak uchwalano przepisy Konwencji to nikt nie słyszał nawet o B96. Niby kod 96 to tylko rozszerzenie uprawnień kat. B. Ale Ja chyba bym się tym nie przejmował i zwyczajnie jeździł. Oczywiście dbając o to aby holownik zawsze był odpowiednio cięższy niż przyczepa - mówię o rzeczywistych masach a nie tych na papierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.