Skocz do zawartości

I oto jest, nowy holownik c4gp


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zalecam wymianę oleju po 1000 km nawet jak serwis powie, że tego producent nie przewiduje...

No właśni mi mówił że każdy silnik na hamowni jest docierany i spuszczany olej i zalany świeży. Ale myśle czy mimo wszystko nie wymienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest też tam jakaś szyna CANA czy jakoś tak, która się uczy stylu jazdy swojego Pana.

Co najwyżej komputer silnika i AT uczy się stylu jazdy, ale też co chwilę tę naukę uaktualnia i koryguje

 

wysłane z tableta

 

 

No właśni mi mówił że każdy silnik na hamowni jest docierany i spuszczany olej i zalany świeży. Ale myśle czy mimo wszystko nie wymienić

Silnik nie jest puszczany na hamowni, chyba że masz Rolls-Royce'a albo inne ręcznie robione cuda

 

Normalny seryjny silnik pierwszy raz odpalany jest w gotowym, zamontowanym samochodzie na końcu linii produkcyjnej

 

wysłane z tableta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam na nim srebrnej tabliczki z numerem seryjnym, imieniem i nazwiskiem machanika, który go skręcił i dokładnej daty tego montażu - to ... nie był docierany na hamownii :]

Dokładnie tak, większość współczesnej techniki rusza dopiero w gotowym i zmontowanym kształcie, silniki, skrzynie biegów i cała reszta.

Wybiórczo idzie na testy co któryś podzespół i gotowy wyrób, reszta leci do montażu i potem serwis się męczy :angry:

 

Jako ciekawostkę powiem ci że linia produkcyjna silników VAG jako nowa jest montowana w fabryce Audi, potem przenoszona jest do VW, Seata a na koniec idzie do Skody , w miarę zużywania się linii i nietrzymania norm.

 

wysłane z tableta

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, teraz to pojechałeś buahahhahahaa :-D

 

Co do docierania to oczywiscie trzeba. Wczoraj nawet poczytalem instrukcje (wiem, prawdziwt facet nie czyta) i pisza ze do 2000km trwa docieranie i nie mozna ciagac przyczep. Delikatnie obchodzic sie z gazem, nie robic kickdownow itp. Po 2000km oczywiscie zmienie olej, skoro sie dociera to jakies skutki tego docierania pewnie zostaja w oleju. A ze 300zl za olej z wymiana to przy calosci jak zart - nie zastanawiam sie ani chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, teraz to pojechałeś buahahhahahaa :-D

 

Co do docierania to oczywiscie trzeba. Wczoraj nawet poczytalem instrukcje (wiem, prawdziwt facet nie czyta) i pisza ze do 2000km trwa docieranie i nie mozna ciagac przyczep. Delikatnie obchodzic sie z gazem, nie robic kickdownow itp. Po 2000km oczywiscie zmienie olej, skoro sie dociera to jakies skutki tego docierania pewnie zostaja w oleju. A ze 300zl za olej z wymiana to przy calosci jak zart - nie zastanawiam sie ani chwili.

A masz jakieś zalecenia co do skrzyni,  wymiana oleju czy tak dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś zalecenia co do skrzyni, wymiana oleju czy tak dalej?

:lol::lol::lol::lol:

 

 

Wg większości producentów skrzynie biegów są bezobsługowe, AT również, znaczy obsługa polega na wymianie albo remoncie.

A tak naprawdę to a AT co 50-60 kkm płyn, w manualu co jakiś czas olej (ja zmieniam po kupnie używanego albo co 150 kkm). Z żadnymi zaleceniami producenta nie spotkałem się (dla normalnego użytkownika, naprawcze procedury to inna bajka)

 

wysłane z tableta

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.