Skocz do zawartości

I oto jest, nowy holownik c4gp


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, u mnie jest na full tylko mam mniejszy zbiornik. Po przejechaniu 800km pokazuje jeszcze 10500km na adblue. Skad inad to strasznie to upierdliwe, kolejny zbiornik do napelniania. Zastanawiam sie jak to nalac i nie rozlac. Skad niby mam wiedziec ze zblizam sie do pelnego jak nie ma zadnego wskaznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W c4 w bagażniku. Mam obok stacje co adblue z dystrybutora się leje. Tylko też nie wiem jak nalać aby nie rozlać.

Ja mam zbiornik 17L. Podjade któregoś dnia i będę tankował po kropelce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek  - gratulacje. Fajna bryka.  Z lakierkiem mam nadzieję jest OK.

U mnie skończy się temat odnowy w tym tygodniu. Okolice 2500 brutto. :klnie:

Dealer akceptuje temat.  :zly:

Od tego momentu będę używał dwururki jak ktoś się "zbliży" w nieodpowiedzialny sposób... :zlo:  :zlo:  :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 17L ponoć ma wystarczyć na ok 25tys km

 

 

Ja bym nie do końca w to wierzył, zależy od jakości paliwa - moje autko w Polsce przepalało do 25 litrów na 6-8 tysięcy km a w Rosji i w Niemczech na ich paliwie do 20 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, auto mam od piątku, dzisiaj pyknęło 650km z czego 1/3 autostrada, mam kilka spostrzeżeń. pierwszy bardzo poważny minus, nie dyskwalifikujący auta, ale minus. pojemność baku, 55L :( w porównaniu do prawie 80L jakie miałem w sharanie jest to duża różnica. następny minus to spalanie, równe 8L, zdziwiło mnie zwłaszcza że jeżdże delikatnie żeby dobrze dotrzeć, nie przekraczam 2,5tys obrotów, nie gazuje itp ponoć aut z czasem się uleży i mniej pali, zobaczymy. następny minus to regulacja pasów dla kierowcy, przy moich 190cm jest o co najmniej 5cm za nisko. a teraz plusy, dzisiaj widziałem kilka nowych sharanow i alhambry, nigdy na te auta tak nie patrzyłem, ale z wyglądu są nudne jak flaki z olejem. następna zaleta cytryny to wygoda. w aucie dosłownie się płynie, jak na miekkej chmurce. w środku mimo że mniejszy od sharana jest duuużo wygodniejszy. plusme są też fajne dodatki, które ze względu na cene w vw, bym odpuścił. otwieranie bagażnika bez użycia rąk. głosowe sterowanie telefonem, navi itp bezkluczykowy dostęp i odpalanie, masowanie w fotelach itp itd mega podoba mi się przedłużona przednia szyba. panoramicznej bym nie chciał, ale ta jest naprawdę fajna. jeszcze pół roku temu bym się o to nie posądził ale coraz bardziej podobają mi się cytryny. jeżeli nie posypie się coś grubego, typu sprzęgło po 15tys km, albo jakas inna gruba rzecz, którą na gwarancji zwalą na mnie to póki co jestem przekonany że następne auto to też będzie cytryna. także generalnie póki co jestem bardzo zadowolony, mimo paru minusów jestem bardzo na tak :) bo co cytryna nie domaga, to dowygląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko byłem pewny że tego litra mniej wciągnie. ale trudno, zobacze za jakiś czas czy faktycznie silnik "się ułoży'' i troche spadnie mu apetyt


Jacku czymś ten silnik trzeba ożywić, a moc nie bieże się z samej turbiny.

Dziś obleciałem Alteą XL 2,0 TDI 140 KM ponad 200 km. Spalanie na 90% autostrady 8,8 litra.

Dostała trochę w d... ale całe życie słyszałem, że diesle mał palą :oslabiony:

benzyniak to by wziął z dyche albo i 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz :) Dla Ciebie, Jacek, duży zbiornik to zaleta, dla mnie wada (miałem 50 mam 70). Lubię zajeżdżać na stację, gazetę kupić, kawę wypić i jeżdżenie co 500-600 km mi odpowiadało. Teraz tyle robię na pół zbiorniku, chyba, że jeżdżę samo miasto.

 

Przy prędkościach autostradowych (średnia 140, a nie odcinek) każdy silnik spali sporo. Granica 7l/100km wg mnie jest minimum dla każdego auta, nawet małego. S-max mi również 8 wówczas pali, poprzedni focus nieco ponad 7 (2.0TDCI). Mała fiesta 1.2 Pb również 8 spala. A czym jeszcze szybciej tym spalanie rośnie lawinowo.

 

 

Moc musi zostać okupiona pewną dawką paliwa do przełamania oporów pędu.

 

Bajery fajne masz w tej cytrynce :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim stylu życia i pracy bajery są bardzo fajne. Bagażnika bardzo często używam i ide zapakowany tak że tylko mi oczy widać, i zamiast odstawiać na ziemie żeby otworzyc wystarczy machnąć nogą pod zderzakiem. Tak samo z telefonem, czasami śmieje się że na telefonie wisze jak na sex lini. A jednak nawet sekundowe oderwanie wzroku żeby wykręcić nr to problem. Przez blututa mogłem tylko odebrać. A tu mówie do kogo ma dzwonić i dzwoni. Sms czy mail przychodzi, jeden przycisk i mi odczytuje, bajera :)

A o do tankowania, w sharanie miałem bak na 1000-1100km. A tu tylko 650 :( jest różnica. Ale może spróbuje jak Ty, chwile zwolnić, wyłaczyć tel i co tankowanie kawka z gazetą?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.