Skocz do zawartości

I oto jest, nowy holownik c4gp


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, w79 napisał:

Rozumiem ze silnik PSA?. Mam chyba ten sam w Plugu. 2,0 blue HDI Przyczepa 250 cm szerokosci, DMC 1500 i.... moim zdaniem chodzi jak zloto. Spalanie solo ok 6 l. Z przyczepa 10, wiec nie jest zle

No to najlepsza odpowiedź chyba, bo to w ogóle podobne auta, tzn 5008 i C4GP. Gabarytowo i wagowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

o silnik nie martw się wcale. U mnie prawie ta sama konstrukcja, NM mniej, budka cięższa rekompensuje tą różnice w szerokości. O przyśpieszenie i podjazdy wcale się nie martwię, bardziej muszę uważać przy wyprzedzaniu aby nie przesadzić z prędkością. Ostatnio wracając znad Bałtyku zabrałem się za wyprzedzanie kolumny ciężarówek na górkach na obwodnicy trójmiasta, generalnie dałem radę rozpędzić się z ok 85kmh do 105 kmh jadąc pod górkę bez problemu. Trzeba się pilnować bo koncentrując się na lusterkach i podmuchach itd to nie patrząc na licznik łatwo przekroczyć 120kmh.

martwiłbym się raczej śliskimi podjazdami zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

Trzeba się pilnować bo koncentrując się na lusterkach i podmuchach itd to nie patrząc na licznik łatwo przekroczyć 120kmh.

 

Nie masz w opcjach komputera w fordzie ustawienia ostrzeżenia o przekroczeniu zadanej prędkości?

ja to używam jak jadę bez tempomatu, ustawiam sobie coś i właśnie w sytuacjach jak nie myślisz o prędkości, tylko patrzysz w lusterka i ogólnie na przyczepę, to w razie przyspieszenia ponad limit wyskakuje ostrzeżenie i sygnał dźwiękowy i od razu Ci przypomina aby zwolnić, w kilku ostatnich autach to miałem, myślę że ford tez to musi mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie uważam że 150 kucy w dieslu jest wystarczające do każdej jednoosiowej przyczepy, kwestia może być jedynie doboru w czym te koniki się znajdują, Ja tam nie narzekam a silnik podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja jazda jest specyficzna, 80 % autostrady:)

8 godzin temu, jacek00 napisał:

No to najlepsza odpowiedź chyba, bo to w ogóle podobne auta, tzn 5008 i C4GP. Gabarytowo i wagowo.

Nie zupełnie te same auta, miałem 5008 I i 5008 II z tymi samymi silnikami i ....2 różne samochody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, golob napisał:

Nie masz w opcjach komputera w fordzie ustawienia ostrzeżenia o przekroczeniu zadanej prędkości?

ja to używam jak jadę bez tempomatu, ustawiam sobie coś i właśnie w sytuacjach jak nie myślisz o prędkości, tylko patrzysz w lusterka i ogólnie na przyczepę, to w razie przyspieszenia ponad limit wyskakuje ostrzeżenie i sygnał dźwiękowy i od razu Ci przypomina aby zwolnić, w kilku ostatnich autach to miałem, myślę że ford tez to musi mieć.

Mam ogranicznik prędkości, faktycznie może zacznę go używać. Nie pozwoli przekroczyć ustawionej prędkości, nie pika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, w79 napisał:

moja jazda jest specyficzna, 80 % autostrady:)

Nie zupełnie te same auta, miałem 5008 I i 5008 II z tymi samymi silnikami i ....2 różne samochody:)

Jak jechałem do danii solo to mi wziął 8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Voku napisał:

Ja ogólnie uważam że 150 kucy w dieslu jest wystarczające do każdej jednoosiowej przyczepy, kwestia może być jedynie doboru w czym te koniki się znajdują, Ja tam nie narzekam a silnik podobny.

witam. Nie każdy silnik diesla tak fajnie się zachowuje przy obciążeniu jak silnik PSA czy to wersja 136km czy mocniejsza  sam miałem volvo v50 z tym silnikiem i świetnie sobie radził  choć był jeszcze na osprzęcie siemensa i dość mocno podlewał silnik paliwem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.