Skocz do zawartości

Nowa przyczepa dla czterech osób do 50000 PLN?


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko tak się wydaje, że tania, bo podana na aukcji cena jest ceną NETTO  :]

Podana jest cena netto 39tyś więc wszystko się zgadza 46500 brutto . Przynajmniej tak mi się wydaje bo tak jakoś dziwnie to napisane.

 

Mój ix35 też bp 2,0 spala z przyczepą ok 10L, prędkości jak droga pozwala lub max tirowe. Jeśli bardzo popędzę to 11-12 ale to już długa jazda po autostradzie. Bardzo lubię z przyczepą jechać z prędkością ok. 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyczepą przeważnie nie zapina się 6 biegu. Wszystko zależy od silnika i przełożeń w skrzyni biegów. U mnie realnie 6 bieg można zapiąć przy 105kmh, ale sensu to większego nie ma. Spalanie raczej nie spadnie, a każdy większy podjazd to redukcja. Piszę o silniku diesla 163KM, ok 360NM. Dla informacji - bez problemu zestawem z przyczepą 1700kg da radę pojechać ponad 130Kmh, a pewnie i 170 się pojedzie, tylko prosto do grobu. Sprawdź samochód.

Rany 170km/h to już trzeba by mieć z 500Km :look:   :look:   :look:  ale z biegami racja, im wyższy to obroty spadają w dodatku dwu masa cierpi, ja w BMW piątki nie dawałem przy prędkości 80-90km/h

a spalanie wcale nie wzrosła a wręcz malało, bo auto się nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 a 100 to żadna różnica, jeden cykl świateł i się wyrównuje.

 

niby nie różnica. Wsiadasz wieczorem do auta, dzieciaki kładą się spać. Wjeżdżasz na autostradę i jedziesz 90kmh na południe Europy, robisz 2-3 krótkie postoje. Jedziesz 12 godzin + postoje, przejechałeś 1080km. Kumpel ruszył z Tobą, jechał  100kmh, od godziny i 15 minut jest u celu. Niby nic, zawsze jest opcja, że kumpel po drodze miał kontrolę albo się rozbił, dodatkowo więcej paliwa przepalił. Nie mniej jednak miał szansę zająć już fajną parcelę i otworzyć piwo :) a Twoje dzieciaki wychodzą z siebie na tylnym siedzeniu :P. Różnica 80kmh a 100km będzie już kolosalna.

 

mnie 80kmh usypia, powyżej 90kmh zestawem czuję już jak solo powyżej 140kmh czyli koncentracja pełna i jedziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany 170km/h to już trzeba by mieć z 500Km :look:   :look:   :look:  ale z biegami racja, im wyższy to obroty spadają w dodatku dwu masa cierpi, ja w BMW piątki nie dawałem przy prędkości 80-90km/h

a spalanie wcale nie wzrosła a wręcz malało, bo auto się nie męczy.

Tak miałem w S-maxie (2.0 140 KM) na 5-ym biegu szedł równo i spalanie ok. Po wrzuceniu 6tki moc spadała więc musiałem zapodać większą prędkość. Na tempomacie 105 i spalanie na poziomie 12 l ON.

Koleosem (2.0 150 KM) spokojnie jadę na 6ym biegu na temp 100 i daje radę(komp pokazuje 11 l ON) 

Wszytko jest zależne od auta i samemu trzeba to sprawdzić i wyczuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany 170km/h to już trzeba by mieć z 500Km :look:   :look:   :look:  ale z biegami racja, im wyższy to obroty spadają w dodatku dwu masa cierpi, ja w BMW piątki nie dawałem przy prędkości 80-90km/h

a spalanie wcale nie wzrosła a wręcz malało, bo auto się nie męczy.

 

nie wiem skąd takie dane, może da się to wyliczyć matematycznie, ja mam inne zdanie, nie zamierzam próbować. Kontrolowane doprowadzenie zestawu do ponad 130kmh nie stanowi problemu. Nie radzę próbować, ale jak już to w warunkach idealnych czyli na pustej drodze, bez wiatru i z dobrze zapakowanym zestawem. Kilku krotnie przy wyprzedzaniu na autostradzie jak się zagapiłem osiągałem 120kmh, nie wiadomo kiedy, a moc teoretycznie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie 80kmh usypia, powyżej 90kmh zestawem czuję już jak solo powyżej 140kmh czyli koncentracja pełna i jedziemy

A to swoją drogą, też tak mam.

 

P.s. w nocy nie jeżdże, ululam się szybciej od dzieciaków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana jest cena netto 39tyś więc wszystko się zgadza 46500 brutto . Przynajmniej tak mi się wydaje bo tak jakoś dziwnie to napisane.

 

Mój ix35 też bp 2,0 spala z przyczepą ok 10L, prędkości jak droga pozwala lub max tirowe. Jeśli bardzo popędzę to 11-12 ale to już długa jazda po autostradzie. Bardzo lubię z przyczepą jechać z prędkością ok. 80km/h

Opisane jest dokładnie że to cena netto więc do kupienia za 57 z hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co auto to inne wiem że np. 140 osiągnąć jest łatwo ale następne 30 km/h potrzebuje 2x więcej mocy, opory powietrza, ale pewny nie jestem.

Co do przyczepy to może Niewiadów ma jakieś większe przyczepy :hmm:

 

fakt, opór powietrza może stanowić duży problem. Nie zamierzam sprawdzać, przyczepy nikt nie projektował na taką prędkość, jeszcze się urwie z ramy i odfrunie.

 

a odnośnie przyczepy podtrzymuję - pierwsza używana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana albo wypożyczona na jeden sezon :hmm:

 

To już bardziej opłaca się wypożyczyć. Odpadają problemy przy zakupie, problemy przy sprzedaży, przerejestrowywanie, ubezpieczenie i ryzyko że trafimy na zgniłka.. Ten tam wspominany wyżej Maciarkacz chwali się że wynajmuje za 4000zł za sezon kwiecień-październik. Dzwina cena, ale nawet jak dorzucic opłaty ukryte to i tak chyba tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.