Skocz do zawartości

Nowa przyczepa dla czterech osób do 50000 PLN?


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pod oferta kolegi jest jeszcze jedna, tej samej przyczepy tylko bez "pakietów" cokolwiek to znaczy: http://www.manczak.pl/index.php?s=sprzedaz&subpage=pokazPrzyczepe&id=423Jej rozkłąd jest idealny dla mojej rodziny tylko samo wnętrze wygląda jakoś tak "ubogo" ale może zdjęcia nie oddają całość ;) W każdym razie cena jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Weinsberg. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Ponadto w Twoim budżecie jest szansa znaleźć coś naprawdę fajnego....

https://www.weinsberg.com/de-de/caraone/grundrisse/grundrissuebersicht.html

 caraone 380 z piętrusem z tyłu spełni oczekiwania , niestety trochę zrujnuje budżet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod oferta kolegi jest jeszcze jedna, tej samej przyczepy tylko bez "pakietów" cokolwiek to znaczy: http://www.manczak.pl/index.php?s=sprzedaz&subpage=pokazPrzyczepe&id=423Jej rozkłąd jest idealny dla mojej rodziny tylko samo wnętrze wygląda jakoś tak "ubogo" ale może zdjęcia nie oddają całość ;) W każdym razie cena jest OK!

Tylko mam nadzieję, że masz świadomość, że prawdopodobnie to cena netto?

 

A pakiety masz tutaj

https://www.sterckeman-wohnwagen.de/konfigurator/m/starlett-470pe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak jechałem 80km/H to czułem się mega komfortowo, auto na piątym biegu z sześciu miało około 1700-1800 obrotów. Jak chciałem przyspieszyć do 85km/H i wrzucić szóstkę, to po jej zapieciu auto mi wyhamowywalo. Ja w gaz a prędkość spada do 80 i pedal coraz głębiej w podłodze a efektów brak. Jak Wy jechaliscie te 100km/H? Macie po pincet koni czy biturbo?

 

Przyjąłem, że 80-tka to.dla mnie idealna prędkość i myślałem że się więcej nie da!

 

chyba trochę za niskie obroty trzymasz, , koło 2000 powinno lepiej jechać i niekoniecznie więcej palić 

 

vectrą z ogonem 1200kg najlepiej mi sie jeździło w okolicach 105-107 km/h i do tego najekonomiczniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli CaraOne 400 LK bo 380-tka nie ma łóżek piętrowych? Cena 10.680,00 € jest OK!

 

moja pomyłka - 400LK wydaje się idealna wielkością i masą - sam się nad taką zastanawiałem 

 

biorąc nową od razu DMC bym zrobił na 1300kg (max dla niej) 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupowałem Wilka po jednym sezonie w wypożyczalni... Koszt trochę powyżej twojego budżetu, ale Wilk był dmc1500. Różnica od nowego z fabryki około 25tyś. Z wyboru jestem zadowolony. Pozdr;)

 

z Lubania?  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris_66 a co to znaczy "biorąc nową od razu DMC bym zrobił na 1300kg (max dla niej)"? Chodzi o rejestracje? A jak jest z klimatyzacją bo Dometic Freshjet 2200 kosztuje po dużych targa 6500 PLN natomiast kombinuje czy nie lepiej kupić przenośną klimę za 1500 PLN i postawić w przyczepie a po wakacjach zabrać ja do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, tylko monoblok jest z lekka wredny w przewożeniu (duży grat, który w czasie jazdy powinien być dobrze zamocowany, zwłaszcza w przyczepie, żeby nie zdemolował wnętrza, już pal licho sam klimatyzator), w tak ograniczonej przestrzeni zagraci przejścia do bólu (potykacz), a przy tym i tak musi mieć możliwość wywiewania ciepłego powietrza na zewnątrz (trzeba "wystawić" rurę tak minimum fi 100 na zewnątrz, trzeba byłoby zrobić dla niej jakiś przelot przez ścianę/podłogę, bo bez sensu byłoby włączać klimatyzator a mieć otwarte okno/drzwi żeby wystawić nieszczęsne rursko, i to nie do przedsionka - należałoby wybrać miejsce na klimatyzator, zainstalować tam rurę i założyć wylot w ścianie cepy po stronie przeciwnej do przedsionka lub z tyłu, czyli nazywają rzeczy po imieniu, wyciąć dziurę w ścianie nowej cepy). Poza tym potrafi hałasować niemiłosiernie (nie są to rewelacyjne urządzenia w tej klasie cenowej). Chyba zupełnie niepraktyczne w przyczepie, zwłaszcza niedużej, i tak jak niby niewielkie byłyby koszty, tak spore może być rozczarowanie. Można, ale pamiętaj o wywiewie gorącego powietrza, bo o tej rurze mało kto myśli kupując klimatyzator typu monoblok. Dometic to inna klasa jakościowa, z pewnością cichszy i lepiej wykonany, na lata. Jak już się rzucać, to raz i dobrze :) na głęboką wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris_66 a co to znaczy "biorąc nową od razu DMC bym zrobił na 1300kg (max dla niej)"? Chodzi o rejestracje? A jak jest z klimatyzacją bo Dometic Freshjet 2200 kosztuje po dużych targa 6500 PLN natomiast kombinuje czy nie lepiej kupić przenośną klimę za 1500 PLN i postawić w przyczepie a po wakacjach zabrać ja do domu?

Przy zakupie nowej, oczywiście za dopłatą, masz możliwość zmiany DMC na mniejszą lub większą w zakresie w jakim przewidział producent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę za niskie obroty trzymasz.....

Co bardzo ujemnie wpływa na dwumasę.

 

...koło 2000 powinno lepiej....

Ale diesle z turbiną o zmiennym wychyleniu łopatek sprężarki nie lubią jednostajnych obrotów- lubią się w danym położeniu zapiekać.

....i niekoniecznie więcej palić......

Bo dozowanie paliwa na podstawie obrotów we współczesnym skomputeryzowanym układzie zasilania- to tylko jedno (i mało istotne) z kilku kryteriów.

 

PS.

To nie do chris i kogokolwiek- tylko tak ogólnie dla przypomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.