Skocz do zawartości

Nowa przyczepa dla czterech osób do 50000 PLN?


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Szpej kempingowy mam bo jeździmy co roku pod namiot. Doliczyć muszę hak, lusterka i ubezpieczenie (nie mam pojęcia jakie to sa kwoty). Honda w mieście w Krakowskich korkach pali 8.9 więc może zmieścimy się w 12 litrach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie licz ma to, sharan pali mi 7,5-8 a z budą wziął 11, a diesle mają mniejsze skoki spalania. Licz w okolicach 15 litrów. Hak, licz tysiąc do trzech tysięcy, zależy jakiej firmy i gdzie montowany. Lusterka od 30 zl do 200zl. Ubezpeczenie oc ok 50zl a ac przy 50k wartości wyjdzie ok 1000zl przy zniżkach do 1300-1400 bez zniżek. Tak na oko licząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Weinsberg. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Ponadto w Twoim budżecie jest szansa znaleźć coś naprawdę fajnego....

https://www.weinsberg.com/de-de/caraone/grundrisse/grundrissuebersicht.html

 

Polemizowałbym z tym rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. W Weinsbergu w wersji bazowej może i jest tanio ale w zamian trzeba wszystko dołożyć i już tak tanio nie jest. Do tego jakość w środku jest wg mnie najgorsza ze wszystkich jakie miałem okazje oglądać osobiście. A Sterckeman z pewnością w środku sprawia lepsze wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym z tym rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. W Weinsbergu w wersji bazowej może i jest tanio ale w zamian trzeba wszystko dołożyć i już tak tanio nie jest. Do tego jakość w środku jest wg mnie najgorsza ze wszystkich jakie miałem okazje oglądać osobiście. A Sterckeman z pewnością w środku sprawia lepsze wrażenie

Wszystko jest kwestią gustu. Weinsberg rzeczywiście nie jest powodem do uniesień estetycznych ;-)

Jak dla mnie to najważniejsza jest "baza" - powinna być solidna i trwała (markowa) bo jak już ktoś decyduje się na nówkę to nie ma miejsca na "chybił trafił" albo na sprzedaż po sezonie jak będzie zawód emocjonalny.

Przy takim budżecie szukałbym okazji tzn 5/6 letniej nieuszkodzonej !!!! przyczepy od pierwszego Helmuta.

No ale to temat "morze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikander,

 

Dlaczego nowa?? za 50k PLN kupisz 2-3 letnią przyczepę,, która nie jest zniszczona i pochodzi od pierwszego właściciela. Wg mnie nie ma wielkiego ryzyka, że trafisz na "bubla".

Idąc troche tym tropem to ja wolałbym kupić używaną zadbaną CRVkę niż nowego dustera.

 

Pzdr,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Weinsberg to taka tańsza marka Knausa? A Wy kupujecie raczej używki czy nowe..., tak z ciekawości pytam bo może wybrałem złą drogę?

Drogę obrałeś dobrą tylko budżet nieco się spóźnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią gustu. Weinsberg rzeczywiście nie jest powodem do uniesień estetycznych ;-)

 

 

To nie tylko o gust chodzi. Sam rozważałem Weinsberga, który wychodził taniej ale był golcem i musiałeś go doposażyć i finalnie cena robiła się już z kosmosu. Dlatego odpuściłem bo się nie opłacało, a stosunek ceny do jakości po doposażeniu przestał był już taki świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że Sterckeman robi fajne wrażenie- oglądałem i to i to. Mimo wszystko za Weinsbergiem przemawia do mnie jakość i sprawdzone technologie Knausa. Prawda jest taka, że każdy musi samemu to sprawdzić i wybrać coś dla siebie a nie jest to łatwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca jeszcze jeden temat.

Musisz sobie odpowiedzieć czy na pewno wiesz - czego chcesz ??? (tzn układ wewnętrzny).

Odradzam na pierwszy raz zainwestowanie "wszystkiego co masz " nie wiedząc - czy to będzie to?

Zacznij od jakiegoś wypożyczenia , może kilku zlotów i łażeniu po ludziskach i przepytywaniu.

Potem będzie czas na decyzję i spełnienie marzeń ,które zapewne za pierwszym razem okażą się mylne.

Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Weinsberg to taka tańsza marka Knausa?

 

Tak Weinsberg to tańszy Knaus. Ale wcale nie taki tańszy, bo jak doposażysz Weinsberga do poziomu Knausa to już nie ma takiej dużej różnicy.

 

 

 

 

 A Wy kupujecie raczej używki czy nowe..., tak z ciekawości pytam bo może wybrałem złą drogę? 

 

 

Obecnie jeszcze mam używaną, ale z końcem kwietnia odbieram nową Adrię. Z kilku powodów wybrałem nową. Przede wszystkim powiększyła mi się rodzina, i obecna przyczepa stała się za mała. Chciałem przyczepę z łóżkiem piętrowym ale takich na rynku wtórnym jak na lekarstwo, A 3 to przyczepy 4-5 letnie są niewiele tańśze niż nowe. Dlatego zdecydowaliśmy się na nową na parę dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CaraOne 450 FU wygląda sympatycznie a cena bazowa 13.640,00 € i z tego zapewne można jeszcze coś skubnąć? A co w takiej przyczepie może być "mniej fajne" od np Knausa? Wyposażenie to jasna sprawa ale chodzi o materiały itp? Planuje przyczepę trzymać pod dachem i myślę że tak z 10 wiosen z nami zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikander,

 

Dlaczego nowa?? za 50k PLN kupisz 2-3 letnią przyczepę,, która nie jest zniszczona i pochodzi od pierwszego właściciela. Wg mnie nie ma wielkiego ryzyka, że trafisz na "bubla".

Idąc troche tym tropem to ja wolałbym kupić używaną zadbaną CRVkę niż nowego dustera.

 

Pzdr,

B

 

Z tymi 2-3 letnimi wcale nie jest tak kolorowo. Bo jak spojrzysz na mobile.de to się okazuje, że te 2-3 letnie kosztują praktycznie tyle samo co nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.