Skocz do zawartości

2 edycja - Ferie nad Bałtykiem w wersji karawaningowej , wydanie 2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przy podchodach raczej miałem na myśli jakiś 2 szkrabów pod opieka np 13-15 latków - 3-4 grupy i jedna pełnoletnia osoba która to spina w całość ;-)

 

Stefciu i Kazia są doskonałymi opiekunami, nie raz pilnowali naszego Karolka i nigdy się Karolowi nie nudziło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W prawdzie nie przyjadę bo u Nas juz po feriach a do tego cepka zasypana śniegiem i córka w poniedziałek złamala obojczyk ale:

Bartek czytałem o twoich problemach z paliwem.

Jest to wynik tego, że jak tankowałeś Volvo to na stacjach bylo jeszcze paliwo tzw. przejściowe (przeważnie do -8°C - 10°C).

 

Jak wyczytałem zalałeś i nie wyjeździłeś i to jest problem problemu przy rozruchu i kopcenia (wytrącona parafina).

Wyczekaj moment jak będzie blizej 0°C, parafina się rozpuści i dolej z 1/2kotla ale ON premium lub antydepresatora.

 

Problem zniknie a następne tankowanie juz na luzie tym co jest teraz na stacji.

 

Problemem nie jest BP tylko zalanie ON przed mrozami i nie przygotowanym na takie mrozy a teraz próba jego używania.

 

Ale to taka tylko wstawka ;). Bez urazy i życzę świetnego wypadu (poczytuję bo zazdraszczam).

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie git ;). Najczęstrzy błąd kierowców którzy mało przepalają a tankuja tylko do pełna.

Ja się wystrzegałem tego po mimo że u mnie kociołek wystarcza na tydzien to i tak lałem po 1/2 do czasu wstawienia paliwa zimowego.

 

A ogrzanie (-4°C) to tylko lepiej bo parafina puściła i dobrze się ON wymieszał ;).

Pozostaje tylko kwestia aby przejechać z 20 km przed mrozami aby w układzie paliwowym się wymienila ropa na ta ze zbiornika.

 

Pytanie dodatkowe, wymienileś przed zimą filtr paliwa?

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie git ;). Najczęstrzy błąd kierowców którzy mało przepalają a tankuja tylko do pełna.

Ja się wystrzegałem tego po mimo że u mnie kociołek wystarcza na tydzien to i tak lałem po 1/2 do czasu wstawienia paliwa zimowego.

 

A ogrzanie (-4°C) to tylko lepiej bo parafina puściła i dobrze się ON wymieszał ;).

Pozostaje tylko kwestia aby przejechać z 20 km przed mrozami aby w układzie paliwowym się wymienila ropa na ta ze zbiornika.

 

Pytanie dodatkowe, wymienileś przed zimą filtr paliwa?

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

Tak - wszystkie filtry wymienione ...

 

Wczoraj zrobilem 230km po zatankowaniu, dzisiaj 40km a jutro pewnie klepnę koło 800km i później do pełna GOLDA ....

 

Robiłem teraz w grudniu pełny serwis na 400.000 :]  :]  :] 

 

wszystkie oleje, płyny, tarcze, klocki, filtry olejowe, paliwowe, kabinowe, amortyzatory, pełny serwis skrzyni i wszystko inne co sie nie spodobało mechanikowi  :]  :]  :] 

- wydech i tylne zawieszenie zostało w oryginale choć na wiosnę przewiduje wymianę ale na sól nie ma sensu.

 

Miałem sprzedawać to VOLVO, ale pojeździłem w grudniu i styczniu za autami - oglądając kilkanaście sztuk i po tym co widziałem .... i przeszło mi, zainwestowałem w pełen serwis, pojeżdżę jeszcze rok tym (dokula się na 450.00)

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek a gdzie parawan i parasol ?

Zostały w przyczepie :(

A ona za daleko od domu... :D

Ale pewnie na wiosnę ją ściągnę do Krakowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi wez mikrofony do Karaoke bo moje jesZcze w serwisie.

 

Ja samograja juz mam, taki sam jak w Karlowicach...

 

Osa bedziesz DJem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ?? hmmmmmmmmmm?? Wchodze w to ;-D
PS z goMarketu dostałem już kody rabatowe, rozdamy na spotkaniu, na dniach dostane jeszcze katalogi i co tam mają ;-)
reszta firm na razie milczy, zobaczymy czy sie odezwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez powysylalem emile do kilku firm o np rabatowana cene wymiany butli...

 

do gmin prosbe o informatory,

 

do restauracji zapytanie o organizacje obiadu niedzielnego wedle klasycznego - rosol plus schabowy ;-)

 

Zapytania do Orlenow o dostepnosc wody..

 

Skumulowane info i tak podsumuje 2-3 dni przed startem na 1 i ostatniej stronie...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.