Skocz do zawartości

2 edycja - Ferie nad Bałtykiem w wersji karawaningowej , wydanie 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Iwonka u Was dzieci na Ferie jeżdżą rowerkami :]:]:]:] a u nas są zmuszone do sanek :miga::miga::miga::miga:

 

Ja wczoraj znowu odśnieżałem auto i walczyłem z zamarzniętym paliwem rano - po raz kolejny w tym roku - a było tylko (-16) ...

Albo tankujesz jakieś lewe paliwo albo masz coś z autem :P dolej dodatku do paliwa bodajże 15 zł kosztuje stp niebieski

http://allegro.pl/stp-formula-do-diesla-z-antyzelem-200ml-i5503816519.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zalałem z 2 miechy temu do VOLVO 100L ropy na BP - i jak spada poniżej  -15<> -18 to nie odpala ani Webasto ani silnik, a po odpaleniu jak go zagrzeje od spodu nagrzewnicą gazową to kopci na biało przez kilka sekund i zapala sie na chwile komunikat o niesprawności układu wydechowego ... jak przestanie kopcić to komunikat znika i zapala się informacja o włączeniu układu Webasto i wszystko działa OK.

 

W Caddym jest trochę lepiej ale jak spadnie na -20 to tez marznie, i świece grzeje po 30 sekund, ale udaje się odpalić po 2-3 razie ...

 

Z Caddym nie mam wyboru bo to flota, ale Volvo zaleje jutro na Statoil bo już mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko my już od kilku lat nie mieli powyżej 15 na minus zapomnieli jak to jest czyli jedziecie do nas się wygrzać hi

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tak z tymi trudnościami będziesz musiał sobie radzić do wiosny. Kiedys zapowiadali ostre mrozy , a że miałem pusty bak tp zalalem do pełna Statoul arktic on- dopiero,wiosna odpuscilo calkowicie. Teraz tylko orlen (flota) i Auchan -zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze wczoraj także kombinowałem z agregatem i wsadziłem go w bakistę pomiędzy koło zapasowe i butle z gazem - pasuje idealnie, zero luzów wiec się nie będzie telepał w czasie jazdy ;-) i awaryjnie mozna go odpalic bez wyciagania z bakisty - tylko coś muszę pomyśleć z wyrzutem spalin...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze wczoraj także kombinowałem z agregatem i wsadziłem go w bakistę pomiędzy koło zapasowe i butle z gazem - pasuje idealnie, zero luzów wiec się nie będzie telepał w czasie jazdy ;-) i awaryjnie mozna go odpalic bez wyciagania z bakisty - tylko coś muszę pomyśleć z wyrzutem spalin...

 

Spokoju w przyczepie nie będzie  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też lałem na bp i nie tylko w swoim ale służbowym zamarzało. Nie raz o 4 nad ranem opalarka szła w ruch. Potem dolewałem 5 literków benzin na bak i problemy się skończyły. Zmieniłem firmę a tam flota na orlena i dopiero odczułem jak auto potrafi jechać i zero problemów od 2009 do swojego ropniaka tylko orlen

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat zostanie zagłuszony liczbą użytkowników :P jedynie Stefan będzie musiał być dalej :D

 

Jeśli będzie potrzeba to agregat stanie daleko - mam 80m przewodu zakończone 3'nikiem na przyłączanie przyczep - z tej odległości agregat jest niesłyszalny (trzeba go będzie łańcuchem do drzewa przypiąć aby nie zmienił właściciela)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat zostanie zagłuszony liczbą użytkowników :P jedynie Stefan będzie musiał być dalej :D

Fakt ta Bartka przyczepa jest "wyjątkowo pakowna"  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ta Bartka przyczepa jest "wyjątkowo pakowna"  :yay:

 

jak to było u Turtla, 12 osób bez liczenia tych co wchodzili i wychodzili  :]  :]  :]  :]  :]

 

ale PSSSSSSSSSSSSSTT - jak się Malwa wyrobi i przyjedzie z nowa przyczepka to będzie mega - ona będzie miała w środku hektary do zagospodarowania.... ale nic więcej nie powiem - Malwina skradła mi moje marzenie.... ale może kiedyś się zamienimy z dopłata dla niej... 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz najlepiej powierzchnię przyczepy podzielić przez ilość stałych użytkowników i wtedy okaże się ,że np. moja jest większa. :laugh::bzik:

Oczywiście żartuje, ale faktycznie warto policzyć ile metrów kwadratowych przypada na użytkownika przyczepy. :przyczepa: Wynik powyżej 4,5m kwadratowego na osobę dla większości dużych  przyczep praktycznie jest nieosiągalny.

 

Ps. Dla zabawy policzcie :balwanek::ok:

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.