Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krzysiu, oj chyba tym razem Ja miałem rację :P :P

Tomek pytał wyraźnie o zawór bo ma być na przeciwko i bez żółtego według tamtej fotki :).

Co nie zmienia faktu, że teraz mamy opisany komplet "dinksów" kasety dla potomnych ;)

Tak masz rację, ale dziękuje Krzyśkowi za dodanie obrazka z rozpiską  :ok: 

 

paciarstwo w pelnym wydaniu i chyba slepy to montował...

Jak ASO może wypuścić coś tak zamontowanego za drzwi warsztatu :pad:   :pad:   :pad:

 

zamiast szurać szczotką od środka zbiornika to sypiesz ryż i trząsasz nim (z płynem, wodą i ryżem - i ryż robi brudną robotę za nas 

Ale ryż można później odzyskać  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, oj chyba tym razem Ja miałem rację :P :P

Tomek pytał wyraźnie o zawór bo ma być na przeciwko i bez żółtego według tamtej fotki :).

Co nie zmienia faktu, że teraz mamy opisany komplet "dinksów" kasety dla potomnych ;)

 

Oczywiście, że masz rację, ale dlaczego odpowiadając Tomkowi, wydawało mi się, że pytał o coś innego, to do tej pory  :niewiem:

To chyba już jakiś objaw wiosennego przesilenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację, ale dlaczego odpowiadając Tomkowi, wydawało mi się, że pytał o coś innego, to do tej pory  :niewiem:

To chyba już jakiś objaw wiosennego przesilenia :D

Widocznie tak umiejętnie zadaje pytania że trudno się domyślić o co chodzi :]  :]  :]

Ale tak czy siak wiem już wszystko. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podziękuję za dobre rady, które wypłynęły z tej dyskusji. Szczególnie za ten ryż, bo faktycznie do tej pory czyściłem raz w roku zbiornik tylko chemicznie i nie do końca byłem zadowolony z efektu.

Przyszedł mi do głowy też patent z tabletką ze zmywarki.... Jak myślicie, poradzi sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, to ASO co Ci montowało hak.... bez komentarza. Zrobiłbym dym jak się patrzy. Nie wiem czy bym coś wskórał ale szefowi serwisu z pewnością podniósłbym ciśnienie w podziękowaniu za fachowe podejście. 

 

PS. Wiem że to nie na miejscu ale... mam właśnie takie wspomnienia z serwisu Citroena. Fakt że to było dawno, inne miasto, inne samochody. Nie dość jednak że się psuł jak poyebunny to podejście serwisu było IDENTYCZNE czyli "byle zapłacił i wyjechał za bramę". I było to bez znaczenia czy była to 3 z rzędu wymiana uszczelki pod głowicą, pierwsza naprawa zmielonej przez mechanizm różnicowy skrzyni biegów czy regeneracja tylnej belki. Fakt, raz nie ściemniali - przy hamowaniu zapalała się lampka w kabinie i okresowo migała kontrolka od poduszki powietrznej, postawili sprawę jasno TTTM i nie wiemy jak to naprawić. Nie zdążyli się dowiedzieć przed moją sprzedażą komfortowego citroena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Wam chodzi z tym montażem haka? Że krzywo wycięli kawałek zderzaka od spodu czy, że hak jest krzywo?

 

Sami wiecie jak to jest. Jak człowiek nie zwróci uwagi to nawet nie zauważy czegoś - w tym wypadku prawdopodobnie uwalonego haka. Tak zamontowano. Jacek też ile czasu nie zwrócił uwagi? A jak się już raz zobaczy, że jest krzywo to potem to już oczywiście kłuje w oczy, że patrzeć się nie da. I oczywiście wkurza :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak to pikuś. Jak można taki hak zamontować? Przecież to trzeba być ślepym żeby przy montażu tego nie widzieć.

 

Jak pisałem wyżej. Tak mózgi mamy skonstruowane, że nie wszystko od razu staje się widoczne. Tutaj jest zdjęcie, gdzie widać, ale to zdjęcie, które może zaburzać odbiór i w rzeczywistości przesunięcie wcale nie musi być tak widoczne. I pewnie nie jest, bo przy założonym haku dopiero widać. 

 

Ale sam widzisz ile Jackowi zajęło zauważenie tego - z 2 miesiące. A są ludzie, którzy nigdy tego by nawet nie zauważyli. Nie żebym bronił ASO, ale podejrzewam, że mechanizm działania podobny. Przecież ile razy zdarza się, że nowy hak fabryczny może być skrzywiony. 

 

Pewnie było tak, że zamontowali zgodnie ze sztuką. Sprawdzili czy kula wchodzi i wychodzi, sprawdzili elektrykę i tyle. Nikt pewnie nawet nie założył haka i nie odszedł kilku metrów do tyłu aby na to spojrzeć. A że w ASO pracują w zasadzie praktykanci, to czego po nich się spodziewać. Doświadczenie zerowe.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hak powinni reklamować


A że w ASO pracują w zasadzie praktykanci, to czego po nich się spodziewać.

To nie ma znaczenia bo biorą za to kasę i to nie małą, nie ma żadnego usprawiedliwienia to nie warsztat

u Pana Mietka w garażu co za flaszkę wszystko zrobi, chociaż pewnie nie jedną rzecz zrobiły lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hak powinni reklamować

Po to dzisiaj jade :)

Jacek, na żywo dużo bardziej widać jak na fotce, ale jest jedno ale, ja wiedziałem czego szukam i dlatego od razu mi sie rzuciło w oczy, podejżewam że gdybym sam montował hak sam bym tego nie zauważył. Tu jakby pretensji nie mam, o ile nie wywalą mnie na drzewo i go wymienią. Bardziej o ten krzywo wycięty zderzak, i zostawione takie troki, to jest ewidentne druciarstwo, jakiś paprok to robił, ale rolą kierownika serwisu jest to odebrać, i za to go wezme w obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.