Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Terenowiec, kiedyś rozmawialiśmy o M-B i pozwole sobie tylko przypomnieć bys zbytnio nie czarował się KM czy Nm a zwrócił uwage na zestwoniowanie skrzyni i rodzaj osi napedzanej Do dużego obciążenia i przyczepy, tył napęd jest o niebo lepszy od przedniego A skrzynia z tzw roboczowozu lepsza od osobowej wersji, choć wolniejsza i trzeba sie więcej namachać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegoś vana w dielu ze :-)-180KM i będziesz pan zadowolony ile tych górek zaliczyć?

Wiadomo jak stromy podjazd to tak czy siak trzeba zredukować ale takie do kilku procent powinien mykać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żebyś się nie zdziwił jak kupisz vana a żona Ci będzie marudzić, że ciężarówką jezdzicie ;) Moja tak ma po przesiadce na Opla Vivaro z Chryslera Voyagera.

A z drugiej strony wyboru chyba nie masz przy tej ilości bagażu...

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona była na wszystkich jazdach próbnych. Trojaczki francusko - japońskie bardzo jej się podobają, w przeciwieństwie do Forda, w którym czuła się jak w busie. Trzy pierwsze to komfort osobówek. A jeździliśmy wersją ze średnim wyposażeniem. Przy wyposażeniu wyższym (które trzeba wziąć, by mieć dwa fotele w drugim rzędzie), wrażania po wejściu do środka będą pewnie jeszcze lepsze. 

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe nie przyjechało i nie ma ich w Polsce. Nie wiem dlaczego, bo pierwsze sztuki powinny być w kraju już od maja. Denerwuje mnie to i znowu zaczynam oglądać używki typu Citroen C8, czy Peugeot 807. Bo znalezienie niewyeksploatowanego osobowego busa graniczy z cudem lub jest równe z trafieniu szóstki w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na logikę patrząc to samochód w wieku poniżej lat 3 z zachodu kupiłbym tylko prosto z salonu - demo, po dokładnej weryfikacji, lub z widocznymi uszkodzeniami po wypadku. No ewentualnie po licytacji z jakiegoś leasingu, jak dadzą papier, że właściciel zmarł.

 

rozmawiamy tu o samochodzie za ponad 100.000, który mimo wszystko lepiej kupić prosto z salonu niż roczniaka, co to woził ludzi i zrobił już 200.000km lub z przystanku go zlizywali.

 

zakup samochodu pod wyjazdy z ogonkiem, gdzie w środku od busa wymagamy osobnych foteli w drugim rzędzie to wydatek ok 150.000zł, jak dodamy mocny silnik. Z napędem na 4 koła może być już problem w tej cenie ?

 

ja powoli tracę nadzieje, czekam chyba aż wyjdzie jakiś nowy pojazd szyty pod moje potrzeby. Żona typowego busa nie zaakceptuje, no może citroen spacetourer w wersji z takimi siedzeniami jak na obrazku.

 

post-8007-0-52608100-1503392619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.