Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Grono kierowców nie ma wyobrażenia o jeździe takimi zestawami.... brakuje im świadomości

A najwięcej do powiedzenia na temat jazdy takimi autami mają Ci którzy widzieli takie aut tylko z zewnątrz.

Ale na pierwszym filmie to akurat ten zawalił na całego, pewnie telefon był w ręce :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie oglądałem filmiku. Domyślam się, że chodzi o te szkolenie co instruktor mówi że najlepiej walić w osobówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślisz o jadącym " dużym " od 4,49 - to widać, że debil jakich mało

 

Debil to jechhał z kempingiem. Przecież ciężarówka jechała ciągle ze stałą prędkością 87-88 km/h - jest prędkość na filmiku. A ten z kempingiem blokował lewy pas, a ewidentnie mu mocy brakowało, aby przyśpieszyć. Nie wiem na co on liczył? Że pojazd wyprzedzany ma zwolnić i go wpuścić?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mocy mu brakowało ale ten z Tira jaby odpuścił kilka oczek to by go nie ubyło,  a pierniczenie o czasie mógł sobie darować bo jestem pewny że to magnesiarz. 

 

Może i mógł, ale wiem, że TIRowcy zwalniać nie lubią, ma tempomat i śmiga. Gdyby oni ciągle mieli komuś zwalniać, kto nie potrafi ich wyprzedzić...

 

 

Ale tak samo ten idiota z kempingiem w ogóle nie powinien zabierać się za wyprzedzanie w takim wypadku. Akurat to ten z Sharana popełnił wykroczenie a nie ten z TIRa. :) Mówię tylko i wyłącznie o stronie kodeksu ruchu drogowego. Tak naprawdę to ani jeden nie chciał odpuścić, tamten cisnął ile wlezie i cisnął. Jak dzieci :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz rację, wygląda jakby ten z sharana nie mógł przyspieszyć, prędkość nie jakaś duża (oglądałem bez dźwięku) ale jak by zwolnił ten z kamerką to też korona z głowy by mu nie spadła

 

pewnie by się tłumaczył: " mam awizowaną godzinę dostawy, nie mogłem mu odpuścić " a potem i tak gnije dwie - trzy godziny na rozładunku bo magazynier ma go w :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, aż dziw bierze, że będziemy w opozycji i to ... po nie swoich stronach :) Nie raz na drodze widzę, jak goście się ścigają. Wbrew pozorom, rozumiem "dużych", którzy widząc kawałek prostej, próbują ją wykorzystać na max i wtedy ten wyprzedzany mógłby "popuścić z 2 oczka". Ale w tym wypadku? Sorki, ale jadąc zestawem z przyczepą albo masz rezerwę i jedziesz tak, żeby sprawnie wyprzedzić, albo rezerwy nie masz i zostajesz za "dużym". Ubyłoby gostkowi, jakby trochę się pokulał? Przecież skoro nie może szybciej, to przed "dużym" też nie pojedzie szybciej! A jadąc zestawem za "dużym" miałby przynajmniej nieco mniejsze spalanie. Zdecydowanie uważam, że jeśli ktoś ma ograniczenia wynikające np. z "kagańca", wtedy popuszczenie jest uzasadnione. Na chwilę popuszczę, potem pojadę po swojemu. Ale jeśli ograniczenia tego kempingowca wynikały z braku mocy, to na najbliższej górce facet po prostu zdechnie pod górę, a kierowca dużego będzie musiał też zwalniać. Jeszcze raz - jak masz czym - wyprzedzaj i szerokiej drogi. Nie trzeba "popuszczać". Jak nie masz czym, to po prostu zostań sobie z tyłu - korona Ci z głowy nie spadnie.

 

Ciekawe... kierowca "dużego" broni mniejszego i odwrotnie ;) Chyba jednak podstawa na drodze, to wzajemne zrozumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.