Skocz do zawartości

Pomoc dla Bartka !!!!!


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem już mniej więcej wszystko.

 

Na początek bardzo ważny telefon - po kilku minutach przekierowań a a najpierw czekaniu na telefonie dostałem takie 2 numery, jeden bardzo miła Pani odebrała od razu :

 

22 551 51 26

22 551 51 47 

 

jest to telefon do Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych bezpośrednio do osób kompetentnych.

 

Kilka ustalonych faktów :

 

1. Bezpośrednia likwidacja szkody u swojego ubezpieczyciela absolutnie nie wchodzi w grę

2. Na terenie Czarnogóry wymagana jest zielona karta i tylko z tego ubezpieczenia Bartosz może dochodzić roszczeń wobec sprawcy

3. To że sprawca był pijany to jego problem, ubezpieczyciel ma obowiązek pomóc

4. na stronie PBUK http://www.pbuk.pl/pl/lista-korespondentow- odszukujemy ubezpieczyciela sprawcy i lepiej dla nas, żeby tu był - kontaktujemy się z przedstawicielem w Polsce (czytaj, na 99% ktoś z naszych ubezpieczycieli).

5. jeżeli ubezpieczyciela tu nie ma, musimy szukać pomocy w Czarnogórze - w ich odpowiedniku  PBUK

6. niestety wypadek miał miejsce na terenie Czarnogóry i obowiązuje ich prawo a nie nasze. Roszczenia jakie Bartosz będzie miał do sprawcy reguluje prawo Czarnogóry, którego nie znamy my ani PBUK.

7. Szkodę należy zgłosić, dokumentować koszty rachunkami i na własną rękę szukać lawety na transport do kraju, płacić za to z własnych środków i żądać zwrotu kosztów od ubezpieczyciela

8. Jeżeli sprawca nie miał zielonej karty to pomoże nam jedynie odpowiednik UFG / PBUK w Czarnogórze - nie szukam kontaktu, tutaj jest jakiś ubezpieczyciel.

 

Proszę o przekazanie najważniejszych informacji Bartkowi - przykładowo smsem, wiele pewnie ma już ustalone skoro ma być jakiś przedstawiciel na miejscu.

 

To tyle co mogłem pomóc. Teraz proponuję innym poszukać firmy, która ściągnie ich do domu - legalnie na fakturę, ale to już do decyzji Bartosza.

 

Dużo zdrowia. Głowa do góry, do września daleko, zrobicie ten wyjazd jeszcze raz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzymajcie się, wracajcie do zdrowia i do kraju. Bardzo Wam współczuję zaistniałej sytuacji, ale bądźmy dobrej myśli, że wszystko zakończy się dobrze, o ile słowo "dobrze" tu pasuje, ale wszyscy wiemy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam współczuję, życzę szybkiego powrotu do zdrowia, tego psychicznego też bo zapewne macie skołatane nerwy.

Mam nadzieję, że wszystko się ułoży. Trzymajcie się  :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo współczuje. Sam to przechodziłem.

Do rzeczy. Jezeli sprawca jbez wzgledu na narodowsc jest ubezpieczony w Niemczech i poszkodowany bedzie miał w reku potwierdzenie z Polciji ze jest poszkodowany z winy tego sprawcy (Turka) to spokojnie moge powiedziec ze nie bedzie problemu z odszkodowaniem.

Jezeli posiada nr polisy sprawcy to warto jak najszybciej poinformowac ubezpieczyciela (telefonicznie) o takim zdarzeniu przy czym od razu oni zapytaja o kontakt telefoniczny i adres e-mail. odchodzi wtedy caly stres z telefonami i reszta. Wszystkie poniesione koszta zwiazane z tym zdarzeniem sa do zwrotu. Koszty auta zastepczego, hoteli, przewozu rzeczy, leczenia (potwierdzenia ze szpitala), telefony, koszty kancelari prawnej, utraconego urlopu i itp sa do zwrotu. Musi przygotowac gotowe roszczenie i wysłac do ubezpieczyciela a najlepiej jakby gotowe roszczenie zawioz do pierwszej kancelarii prawnej na terenie Niemiec tuz za granica i 14 dni sprawa zamknieta bez zadnych potracen i zbednej zwloki. Inaczej przez wszystkie inne biura skonczy sie to zawila korespondencja i przeciaganiem sprawy. Na koncu moze sie okazac , ze utracone koszty materialne moga byc zaledwie 30-40 % zasadnego roszczenia.

 

A sprawca ? no coz jezeli byl pijany to niech uwierzy "reinkarnacje" bedzie za wszystko placil i czeka go sprawa karna w Niemczech chyba ze dogada sie z wymiarem sprawiedliwosci (skorumpowanym w Czarnogorze) i wroci z gotowym wyrokiem w reku. Za szkody i tak bedzie musial zaplacic.

 

Przepraszam za Polskie znaki.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytałem ten temat, bardzo współczuję I trzymamy za Was kciuki.

 

Zdjęcia Bartka samochodu pokażę moim dzieciom po powrocie do domu.

Miałem z nimi ostatnio dyskusję na temat spokojnego siedzenia w fotelikach, pasach itp podczas powrotu z Chorwacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek płaci tyle kasy za ubezpieczenie a jak jest potrzebne to zawsze są jakieś cyrki.

To powinien być jeden telefon i koniec a nie wydzwanianie kilkadziesiąt razy.

To też zależy za co płacimy. Moje AC nie działa jedynie na terenie Gruzji. Dziwnie że jakaś firmą ma w wyłączeniach AC Czarnogóre -wtedy by bylo znacznie prościej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy za co płacimy. Moje AC nie działa jedynie na terenie Gruzji. Dziwnie że jakaś firmą ma w wyłączeniach AC Czarnogóre -wtedy by bylo znacznie prościej.

A w Armenii i Azerbejdżanie działa? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.