Skocz do zawartości

Pomoc dla Bartka !!!!!


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bartek, jeśli możesz to zrób jak najwięcej kopii nagrania a oryginał trzymaj tylko ze sobą!!! Już widzę jak będą próbowali mataczyć skoro zaznaczyłeś że policja skorumpowana do kości...Powodzonka!!!

 

Oni skorumpowani tylko dla swoich, podejrzewam.  :hmm:

 

Bartek, dla pocieszenia, na podstawie zdjęć, przyczepa prawdopodobnie spokojnie do naprawienia. Jest w lepszym stanie niż moja po wypadku. Auto wzięło cały impet na siebie. 

 

I ja również oferuję się z pomocą. Jakąkolwiek, czy teraz czy w przyszłości, kiedy już wrócicie do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Szybkiego powrotu do do zdrowia, 

 

Tak jak już proponowałem telefonicznie mogę wziąć busa z przyczepą (lawetą) i pomóż wam wszystko przywieź do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszKa trzymaj się, jak już zauważyłeś  S80 sprawdziło się rewelacyjnie i całe szczęście, mam nadzieje, że reszta ułoży się po Twojej myśli. 

 

Ja osobiście jestem mocno zbudowany tym, że człowiek nie zostaje sam w potrzebie - dziękuje osobom, które zadzwoniły do mnie oferując pomoc Bartkowi, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za opis sytuacji, niestety jeszcze się komuś przyda.

 

brawa dla Was, brawa dla auta.

 

Przyczepa przy takich przeciążeniach - zobaczysz na spokojnie. Ja walczylbym o szkodę całkowitą. Jest sprawca.

 

Ja ze swojej strony zadzwonię i sprawdzę co robic po wypadku z pijanym obcokrajowcem po za UE.

 

P.S. po wczorajszych informacjach czułem, że z Wami nie będzie ideału a sprawca na gazie.

 

Dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc dla poszkodowanych za granicą zapewnia:

 

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa


Centrala:+48 (22) 551 51 00
Zarząd:+48 (22) 551 51 01
Fax:+48 (22) 551 51 99
e-mail: pbuk@pbuk.pl

 

W ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym skierowano mnie do PBUK, gdyż oni są bardziej w temacie.

 

O 9:00 ruszają telefony i postaram się coś ustalić. Skoro ma pojawić się przedstawiciel ubezpieczyciela to być może nie będzie problemów i sprawę załatwi. Nie mniej jednak dobrze by było, żeby Bartosz wiedział jakie ma prawa przed rozmową z nim.

 

Jeżeli będziesz miał podpisać protokół z przesłuchania na policji - a tak za pewne będzie i nie będzie on wielojęzyczny to nie podpisuj przed rozmową z konsulatem i tłumaczeniem na telefon. Chyba, że są tak pomocni, że przyjedzie ktoś lub przyślą tłumacza.  Nie podejrzewam wałka, bo nie powinno im zależeć na chronieniu sprawcy, tylko zawsze może wkraść się jakaś pomyłka, która przy likwidacji szkody, może sprawę utrudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zasięgałem języka i jest sugestia, żeby porozmawiać również ze swoim ubezpieczycielem. O też powinien pomóc. Prawdopodobnie ze względu na nietrzeźwość sprawcy sprawa będzie bardziej skomplikowana, niemniej nie może byc tak, że Bartek zostanie bez odszkodowania. 

 

Bartek. W jakiej firmie Ty masz ubezpieczenie ?? 

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc dla poszkodowanych za granicą zapewnia:

 

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

ul. Świętokrzyska 14

00-050 Warszawa

 

 

Centrala:+48 (22) 551 51 00

Zarząd:+48 (22) 551 51 01

Fax:+48 (22) 551 51 99

e-mail: pbuk@pbuk.pl

 

W ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym skierowano mnie do PBUK, gdyż oni są bardziej w temacie.

 

O 9:00 ruszają telefony i postaram się coś ustalić. Skoro ma pojawić się przedstawiciel ubezpieczyciela to być może nie będzie problemów i sprawę załatwi. Nie mniej jednak dobrze by było, żeby Bartosz wiedział jakie ma prawa przed rozmową z nim.

 

Jeżeli będziesz miał podpisać protokół z przesłuchania na policji - a tak za pewne będzie i nie będzie on wielojęzyczny to nie podpisuj przed rozmową z konsulatem i tłumaczeniem na telefon. Chyba, że są tak pomocni, że przyjedzie ktoś lub przyślą tłumacza.  Nie podejrzewam wałka, bo nie powinno im zależeć na chronieniu sprawcy, tylko zawsze może wkraść się jakaś pomyłka, która przy likwidacji szkody, może sprawę utrudnić.

Wszystkie te informacje będą przydatne dla innych ...............oby sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zasięgałem języka i jest sugestia, żeby porozmawiać również ze swoim ubezpieczycielem. O też powinien pomóc. Prawdopodobnie ze względu na nietrzeźwość sprawcy sprawa będzie bardziej skomplikowana, niemniej nie może byc tak, że Bartek zostanie bez odszkodowania. 

 

Bartek. W jakiej firmie Ty masz ubezpieczenie ?? 

 

sytuacja jest nietypowa. Przy kolizji w Polsce kilku ubezpieczycieli prowadzi bezpośrednią likwidację szkód, ale warunków do spełnienia jest kilka - tylko 2 pojazdy, brak rannych, kolizja w PL i to niewielka (to tak z głowy). Natomiast przy kolizji za granicą należy skontaktować się z przedstawicielem ubezpieczyciela sprawcy w Polsce lub w kraju w którym doszło do kolizji. Ale jeżeli jest pewność, że był pijany, to sprawa robi się bardziej skomplikowana - jego ubezpieczyciel wypnie na niego tyłek, pytanie tylko czy na Bartka też - a nie powinien.

 

Jedno jest pewne, sprawca zostanie bardzo solidnie ukarany finansowo, wszystkie szkody majątkowe i osobowe, koszty lawet  i solidną karę + sprawa sądowa  pokryje z własnej kieszeni.

 

Możliwe też, że dostanie zakaz opuszczania kraju do wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.