Skocz do zawartości

Mercedes ML czy ktoś ma (miał) eksploatował


Malko

Rekomendowane odpowiedzi

To ja powiem tak:

Dla mnie mercedes skończył się na modelu W124, reszta to samochody z gwiazdką.

Jeżeli chodzi o LPG to tylko jak kupie samochód w dobrej kondycji (mały przebieg , niski rocznik, itd) i sam założę instalacje.

Wyeksploatować mam ja , a  nie kupić już wyeksploatowane.

Malko bez urazy ,  Actrosem troche pojeździłem, ale teraz jeżdżę VolvoFH (2013r.) i powiem ci tylko , że żaden samochód ciężarowy nie ma takiej skrzyni jak volvo.

Volvo w automacie zmienia biegi jak osobówka, a nowe modele posiadają już skrzynie dwusprzęgłową i można ją porównać do automatycznej skrzyni biegów DSG.

Nie miałem okazji jeździć Volvo. Natomiast merc o którym pisałem, był wyposażony w 12 stopniową skrzynię zrobotyzowaną ze sprzęgłem wielotarczowym. Na modzie auto jeździł jak osobówka z wyższej półki, natomiast na modzie manualnym, jak skrzynki typu tiptronic czy podobne. Sporo jeździłem MAN-ami, również w auto oraz Magnum 520DXi w auto, też fantastyczne wrażenia z jazdy.

 

4d5c7492a934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ilośc cylindrów, moc i jej przyrost ( np wysokoobrotowy Japończyk ).

Zakładając ze jest to szwab lub zabojad 4cyl. i ok 140 KM to polecana przeze mnie BRC z dobrymi wtryskami to koszt rzędu 2600 zł bez żadnych oszczędności. Przy obecnych cenach zwraca się montaż po ok 14 tyś km.

Przegląd co 15 tys km to koszt 160 zł z filtrami i paragonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malko policz najpierw koszty eksploatacji diesla ( zawór EGR, filtr cząstek satałych, wtryski,turbina, itd ,itp) ,a  potem licz eksploatacje LPG.

Magnum jak i premium z silnikami DXI to chyba ,albo wszystko na Volvo (silniki i skrzynia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ DOMINO7 tak owszem, ale jaka jest na świecie przewaga diesli nad benzyniakami wyposażonymi w gaz ? Nie mam danych ale myślę, że benzyna oraz benzyna/gaz nie przewyższają łącznie pojazdów z silnikiem wysokoprężnym.

 

Wiem o różnych wynalazkach, jakiś czas temu Land Rover próbował zagazować diesla ale ze słabym skutkiem .... co nie znaczy, że kiedyś się to nie uda na poziomie satysfakcjonującym odbiorców.

 

Ja jeszcze raz powtarzam, gazu nie chce. Sporo ludzi ma z tymi instalacjami problem. Istnieją pewne ograniczenia techniczne, np mniej miejsca w bagażniku, albo zakaz wjazdu na parking podziemny czy też ograniczony zasięg pojazdów. No i nowe rozwiązania jak auta elektryczne .... BMW przekracza dystans 400km na jednym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilośc cylindrów, moc i jej przyrost ( np wysokoobrotowy Japończyk ).

Zakładając ze jest to szwab lub zabojad 4cyl. i ok 140 KM to polecana przeze mnie BRC z dobrymi wtryskami to koszt rzędu 2600 zł bez żadnych oszczędności. Przy obecnych cenach zwraca się montaż po ok 14 tyś km.

Przegląd co 15 tys km to koszt 160 zł z filtrami i paragonem...

:blagac:  dzieki za konkrety :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Adik, silnik był 15 litrów z Mack a skrzynka ZF, z Volvo były systemy hamowania i retardery jak pamiętam.

Ale moja żona jeździła Volvo i nawet sobie chwaliła.


Ilośc cylindrów, moc i jej przyrost ( np wysokoobrotowy Japończyk ).
Zakładając ze jest to szwab lub zabojad 4cyl. i ok 140 KM to polecana przeze mnie BRC z dobrymi wtryskami to koszt rzędu 2600 zł bez żadnych oszczędności. Przy obecnych cenach zwraca się montaż po ok 14 tyś km.
Przegląd co 15 tys km to koszt 160 zł z filtrami i paragonem...

To znaczy że przez te 14 tysięcy gaz otrzymujesz za darmo ? że zwraca to pieniądze zapłacone za instalkę ?

A przy okazji, jaki jest koszt rejestracji i przeglądów technicznych po założeniu lpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malko instalacja zwraca sie z różnicy w kwocie pomiędzy kilometrami przejechanymi na benzynie i gazie.

Przykład auto pali średnio 8 litrów Pb. Dziś daje to kwotę 38 zł. Tankując gaz na tej trasie zapłacisz 14 zł. Zostaje ci 24 zł. Czyli po przejechaniu 12 000 km spłacasz koszt instalacji i potem generujesz oszczędności. Ot cała magia.

U nas serwis gazowy i stacja z lpg jest na każdym kroku. Właśnie brak takich czynników jest kulą u nogi a nie sama instalacja w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas serwis gazowy i stacja z lpg jest na każdym kroku. Właśnie brak takich czynników jest kulą u nogi a nie sama instalacja w aucie.

Jest w tym część prawdy.

 

Ale z tym wyliczeniem to aż tak kolorowo nie jest, dy porównasz coś, co chleje spore ilości benzyny czy gazu a małego taniego diesla. Dlaczego tak ? Bo w Polsce wielu ludzi kupuje duże zagazowane benzyny, jako auta rodzinne, na wyjazd na wakacje, po zakupy, do pracy itd czyli wszystko w jednym. A u mnie często kupuje się małe benzyny lub diesle na dojazd do pracy czy po zakupy albo dzieciaki do szkoły oraz drugie bardziej luksusowe auto na wyjazd z rodzina na wakacje czy dalsze podróże.

 

Ale ok, im więcej argumentów za i przeciw, tym dyskusja jest bardziej konstruktywna  :ok:

@ TOM3653 a "ścigacze" na podtlenek LPG ? To jest dopiero coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym część prawdy.

 

Ale z tym wyliczeniem to aż tak kolorowo nie jest, dy porównasz coś, co chleje spore ilości benzyny czy gazu a małego taniego diesla. Dlaczego tak ? Bo w Polsce wielu ludzi kupuje duże zagazowane benzyny, jako auta rodzinne, na wyjazd na wakacje, po zakupy, do pracy itd czyli wszystko w jednym. A u mnie często kupuje się małe benzyny lub diesle na dojazd do pracy czy po zakupy albo dzieciaki do szkoły oraz drugie bardziej luksusowe auto na wyjazd z rodzina na wakacje czy dalsze podróże.

 

Ale ok, im więcej argumentów za i przeciw, tym dyskusja jest bardziej konstruktywna  :ok:

@ TOM3653 a "ścigacze" na podtlenek LPG ? To jest dopiero coś :D

O właśnie czasami warto kupić dodatkowe auto które zaoszczędzi na to duże, ale i tak oszczędności z założenia gazu w większości silników są

oczywiste, mimo dodatkowych kosztów przeglądów czy tam filtrów gazu za chyba 20zł :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem Ci o Yarisie koleżanki i wyszła różnica. Do tego dodaj poważniejszą awarie diesla raz na 2 lata przy codziennym dojeżdzie do pracy.

Mamy 3 samochody w domu z 3 segmentów. Wszystkie są w gazie wiec to nie prawda ze jeżdzę dużym po mieście bo tak wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.