Skocz do zawartości

Mercedes ML czy ktoś ma (miał) eksploatował


Malko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A więc tak koszt przejechania 300km na gazie 36 zł, dziękuję tyle w temacie.

Zasięg na jednym tankowanku 700km, nie muszę szukać miejsca na odpoczynek na stacji paliw z gazem tylko odpoczywam tam gdzie chcę, pieniądze to nie wszystko, i to też jest "tyle w temacie"

 

 

wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg na jednym tankowanku 700km, nie muszę szukać miejsca na odpoczynek na stacji paliw z gazem tylko odpoczywam tam gdzie chcę, pieniądze to nie wszystko, i to też jest "tyle w temacie" wysłane z telefonu

Zanim coś napiszesz to pomyśl  :hmm:   ale fakt zapomniałem Ty zawsze jesteś na nie w każdym temacie tak dla przekory, a mnie wisi to ile mam zasięgu, 

jak się nie potrafi zaplanować trasy to tak jest,  druga sprawa to nie żyjemy na pustyni gdzie od jednej stacji do drugiej jest 1000km.

A duży zasięg to mi jest potrzebny w ciężarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, ale przesadzasz. No to ja mam 500 km zasięgu i gwarantuję Ci, że zanim gaz wyjdzie to i tak trzeba zrobić przerwę...

Czasy kiedy jechałem ze spiętymi pośladkami całą noc "bo dzieci spały"  - minęły. Wtedy robiłem nawet po 750 bez zatrzymywania różnymi drogami wypatrując autostrady.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi max 82 litry lpg. Zależy od stacji :hmm:

Spalanie z ostatniej trasy 440 km - 16 litrów/100 w zdecydowanej większości zapięty tempostat (jak mawia mój syn) na 120 km/h.

Oczywiście wynik solo :skromny: . Dodam, że byłem na porządnej regulacji całej instalacji z bakiem włącznie Dominiczku.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś napiszesz to pomyśl  :hmm:   ale fakt zapomniałem Ty zawsze jesteś na nie w każdym temacie tak dla przekory, a mnie wisi to ile mam zasięgu, 

jak się nie potrafi zaplanować trasy to tak jest,  druga sprawa to nie żyjemy na pustyni gdzie od jednej stacji do drugiej jest 1000km.

A duży zasięg to mi jest potrzebny w ciężarówce.

 

pamiętam zasięg mojego jedynego benzynowego samochodu z gazem - coś koło 300km - więcej tego bym nie chciał powtarzać 

ale każdy ma to co lubi i co chce , ja wolę diesla bo mniej kłopotów sprawia nić gaz i dużo mniej płacę za ON niż musiałbym za LPG (ale to też moja sprawa) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam zasięg mojego jedynego benzynowego samochodu z gazem - coś koło 300km - więcej tego bym nie chciał powtarzać 

ale każdy ma to co lubi i co chce , ja wolę diesla bo mniej kłopotów sprawia nić gaz i dużo mniej płacę za ON niż musiałbym za LPG (ale to też moja sprawa) 

No i gitara  :bravo:  Ty masz inne warunki i dostosowałeś je pod siebie, ale skoro ON masz tańszy jak LPG to raczej stwierdzenie (pieniądze to nie wszystko) już tak dobrze nie brzmi u Ciebie, jak to napisałeś, bo ja mając taką sytuacje zrezygnował bym z LPG natychmiast. Niestety muszę liczyć każdą złotówkę.

A tu tak dla humoru dla tych co mają gaz tylko w kuchni

post-7306-0-70067800-1465332631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zawsze. Gościu pyta się o opinię na temat ml a tu zaraz wątek na temat gazu i oszczędności. Każdy wybiera to co chce, chce opinie n/t. Ml 270 to tego się trzymajcie a nie pierdoly ja za 13 zeta robię 100 km. Kogo to obchodzi. I to ciągle te same osoby nie macie z kim pogadać kupcie sobie psa bo chyba rodzina i sąsiad mają dosyć słuchania waszych mądrości. Przez takie pierdoly robi się border na forum. Ktoś zakłada temat i tylko trzy cztery wątki są na temat a reszta o dupie Maryni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, więc jakieś :piwo: musimy wypić ;).

 

Wiesz jak jest, w Holandii montujesz LPG i za to, że jesteś ekologiczny dostajesz refundację za koszty założenia instalacji + ulgi w podatkach. 

W Polsce montujesz LPG i ludki co to nigdy LPG nie mieli piszę, że on do kuchenki/zapalniczki itd bo wiesz Pb przy kasie, jak pisałeś ;).

Niech im będzie. Przeważnie o LPG wypowiadają się osoby bez doświadczenia lub mające doświadczenie z kiepskimi instalacjami, bo szkoda było kupić czystą Pb i ją zagazować samemu jak należy (lub tak zrobili u Janusza w garażu).

[/q W Holandii dostajesz refundacje za manie LPG u nas dostajesz do zapłacenia za przegląd gazowy mimo posiadania wszelkiego typu pozwolen i certyfikatow uote]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zawsze. Gościu pyta się o opinię na temat ml a tu zaraz wątek na temat gazu i oszczędności. Każdy wybiera to co chce, chce opinie n/t. Ml 270 to tego się trzymajcie a nie pierdoly ja za 13 zeta robię 100 km. Kogo to obchodzi. I to ciągle te same osoby nie macie z kim pogadać kupcie sobie psa bo chyba rodzina i sąsiad mają dosyć słuchania waszych mądrości. Przez takie pierdoly robi się border na forum. Ktoś zakłada temat i tylko trzy cztery wątki są na temat a reszta o dupie Maryni.

Coraz więcej samozwańczych moderatorów jest na forum :lol:   :lol:   :lol:   jak byś minimalnie się wysilił to byś zrozumiał

że odpowiedzi są jak najbardziej na temat. Kapnij się sam, chociaż nie podejrzewam żeby Ci się udało. Składaj jak najszybciej swoją kandydaturę

na moderatora, będziesz mógł wywalić wszystkie odpowiedzi do kosza. :fuck:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej samozwańczych moderatorów jest na forum :lol:   :lol:   :lol:   jak byś minimalnie się wysilił to byś zrozumiał

że odpowiedzi są jak najbardziej na temat. Kapnij się sam, chociaż nie podejrzewam żeby Ci się udało. Składaj jak najszybciej swoją kandydaturę

na moderatora, będziesz mógł wywalić wszystkie odpowiedzi do kosza. :fuck:

Nie chodzi mi o kandydaturę na moderatora tylko o fakty. Zarzucasz mi, że nie rozumiem odpowiedzi na zadane pytanie ale pozwolę  sobie zacytować wątek:

 

Napisano 05 czerwiec 2016 - 20:12

Witam,

 

Jak w temacie, czy ktoś z Was ma lub miał ML w dieslu, generalnie chodzi mi o model W 163 z silnikiem 2.7cdi.

Czytałem kilka mało pochlebnych opinii na temat przeniesienia napędu w tym aucie. Poza tym to Mercedes, więc trwałość i niezawodność, choć ... ten sam silnik jest w Jeep Grand Cherokee a tam już awarie widywałem i listę kodów błędów silnika i skrzyni, dłuższą jak rolka papieru toaletowego.

 

Auto podoba mi się wizualnie i zastanawiam się nad jego zakupem, jako drugiego suv-a w domu. Być może nawet zastąpił by Nissana jako holownik (163KM to nie 135KM).

 

Wszelkie opinie mile widziane.

 

Pozdrawiam

 

 Mimo szczerych chęci nie widzę tutaj pytania o gaz oszczędność itp. zacznij jeszcze wątek czy skrzynia manualna czy automat.

Gościu prosi o opinie na temat ML-a 2.7 cdi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.