Skocz do zawartości

Mercedes ML czy ktoś ma (miał) eksploatował


Malko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, czy ktoś z Was ma lub miał ML w dieslu, generalnie chodzi mi o model W 163 z silnikiem 2.7cdi.

Czytałem kilka mało pochlebnych opinii na temat przeniesienia napędu w tym aucie. Poza tym to Mercedes, więc trwałość i niezawodność, choć ... ten sam silnik jest w Jeep Grand Cherokee a tam już awarie widywałem i listę kodów błędów silnika i skrzyni, dłuższą jak rolka papieru toaletowego.

 

Auto podoba mi się wizualnie i zastanawiam się nad jego zakupem, jako drugiego suv-a w domu. Być może nawet zastąpił by Nissana jako holownik (163KM to nie 135KM).

 

Wszelkie opinie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Czytałem kilka mało pochlebnych opinii na temat przeniesienia napędu w tym aucie. 

 

 

dobrze czytałeś,kolega z serwisu zdecydowanie odradzał zakup tego padła , on się cieszył, bo mieli kupę kasy z napraw wszystkiego w MLach , ale dla użytkownika to raczej nie był powód do radości

 

sam jździłem dwa weekendy jakimiś demówkami - fajny sprzęt pod warunkiem posiadania stacji paliw na podwórku i serwisu w stodole - raz przejeździłem bez problemów, drugi raz wracałem na lawecie bo zdechł reduktor 

 

silnik jest faktycznie jak w JGC - porażka tak samo jak w JGC 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ chris_66

 

@ TOM3653 mam w domu kuchenkę 4-palnikową na gaz ... i na tym poprzestanę, jeśli chodzi o gaz oczywiście  :]

Twój wybór, Twoja kasa. Stać Cię możesz szastać forsą na prawo i lewo.

Tak tylko dopiszę  że założyłem gaz do kolejnego auta i cieszy  mnie to że  za 100km płacę 1/3 tego co

inni jeżdżąc na benzynie...... ale kto bogatemu zabroni. :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór, Twoja kasa. Stać Cię możesz szastać forsą na prawo i lewo.

Tak tylko dopiszę  że założyłem gaz do kolejnego auta i cieszy  mnie to że  za 100km płacę 1/3 tego co

inni jeżdżąc na benzynie...... ale kto bogatemu zabroni. :hmm:

 

jak masz dobą instalację założoną przez fachowca który to wszystko ogarnie to super , należysz do wybrańców , bo większość instalacji LPG to potencjalny generator kłopotów i kosztów 

 

ja wolę diesla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie TOM przejazd silnikiem 3.3 400 km za 95 zł bezcenne!!!


jak masz dobą instalację założoną przez fachowca który to wszystko ogarnie to super , należysz do wybrańców , bo większość instalacji LPG to potencjalny generator kłopotów i kosztów 

 

ja wolę diesla 

Nie wiem skąd masz te dane ale z tymi wybrańcami to przesadziłeś - nie znam osoby która w obecnych czasach narzekała by na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobą instalację założoną przez fachowca który to wszystko ogarnie to super , należysz do wybrańców , bo większość instalacji LPG to potencjalny generator kłopotów i kosztów 

 

ja wolę diesla 

Może jak ktoś na silę zakłada gaz w silnikach które się do tego za bardzo nie nadają  :hmm:   ale tak na prawdę trudno jest wybrać

między dieslem benzyną czy gazem :niewiem:   duża benzyna z gazem to jak diesel, tylko paliwo inne, każdy musi wybrać sam.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML-owi nie wystarczy 10l ON/100 km. Silnik 2.7 jest dobrym motorem, ale za słabym do wagi auta i do napędu na 4 koła. W C klasie sprawdza się bardzo dobrze.

Jeśli już koniecznie chcesz W163 to jedynie 350 benzynowe oczywiście.

Zastanów się jedynie czy Twój portfel jest na tyle zasoby aby podołać naprawom wyeksploatowanej 163-ki w ropie. O ML400 nawet tu nie wspominam z wiadomych względów. Mnie osobiście na niego nie stać i nie mówię tu o kosztach tankowania lecz właśnie serwisowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ chris_66

 

@ TOM3653 mam w domu kuchenkę 4-palnikową na gaz ... i na tym poprzestanę, jeśli chodzi o gaz oczywiście  :]

 

 

Dzięki @ chris_66

 

@ TOM3653 mam w domu kuchenkę 4-palnikową na gaz ... i na tym poprzestanę, jeśli chodzi o gaz oczywiście  :]

 

Mam traktora na olej napędowy w polu i na tym poprzestanę jeśli chodzi o olej napędowy :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów ON na 100km mieści się w moim portfelu  :skromny:

Ok ale wybierz raczej inne auto,tak jak piszą koledzy bo się władujesz

na minę, a jak nie chcesz auta na gaz to oczywiście Twój wybór ale takie

auta w ropie raczej palą troszkę lub znacznie więcej, chyba że kupisz

jakąś popierdułkę a nie dużą terenówkę czy SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Główną wadą ML jest kiepskie przeniesienie napędu poprzez łańcuch wielorzędowy, który to uwielbia się naciągać. Wymiana kosztuje fortunę i to oczywiście w garażu (ok 7000 zł) + 500 innych dupereli.

Przykład. Znajomemu wyskoczył komunikat przepalonego oświetlenia. Naszukaliśmy się jak głupki - wszystko działa. Po 2 tygodniach wkurzyło go to na tyle, że podjechał do serwisu i wiadomo...  komp + kod = przepalonie podswietlenie gniazda zapalniczki. Żarówek zamiennych brak w katalogu czyli całe gniazdo polecają. Z wymianą 500 zł. wyszło.

 

Mnie generalnie już znudziły się dogryzania, że gaz jest do zapalniczek itd. Każdy jeżdzi na czym chce, a za rady się dziekuje bez względu czy się z nich skorzysta czy nie - bo tego wymaga kultura (patrzymy przecież całe życie na zachód, a nie na wschód...)

Na rynku spożywczym jest przeciez w ofercie wódka, wino, piwo i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś - kogoś wyśmiewał, że pije szczochy zamiast mocnych %. Ja pieniądze zaoszczędzone na LPG wydam na coś innego i na pewno wszyscy będą z tego bardziej zadowoleni niż z zatankowania Pb lub ON z wypiętą klatą i krzykiem przy kasie, że nie chcę faktury.

Osobiście tankując LPG do 3 moich samochodów nie robię tego w nocy i nie mam poczucia bycia ostatnim dziadem.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tankując LPG do 3 moich samochodów nie robię tego w nocy i nie mam poczucia bycia ostatnim dziadem.

Ja mam podobnie, więc jakieś :piwo: musimy wypić ;).

 

Wiesz jak jest, w Holandii montujesz LPG i za to, że jesteś ekologiczny dostajesz refundację za koszty założenia instalacji + ulgi w podatkach. 

W Polsce montujesz LPG i ludki co to nigdy LPG nie mieli piszę, że on do kuchenki/zapalniczki itd bo wiesz Pb przy kasie, jak pisałeś ;).

Niech im będzie. Przeważnie o LPG wypowiadają się osoby bez doświadczenia lub mające doświadczenie z kiepskimi instalacjami, bo szkoda było kupić czystą Pb i ją zagazować samemu jak należy (lub tak zrobili u Janusza w garażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.