Skocz do zawartości

AL-KO ATC - system zapobiegający wężykowaniu


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, tomekk napisał:

Witam

Teraz kolejne w takim razie pytania, czy ATC jest w stanie rozładować akumulator przez parę godzin noclegu na MOPie ? Czy ktoś ma praktyczne doświadczenie, czy jest o co się martwić, czy też trzeba wyciągnąć wtyczkę przyczepy z gniazda auta ?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma opcji. Może stać miesiąc odpalony. Tam tylko działa elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest w tym wątku sporo ochów i achów...

 

Dla mnie ATC jest zdecydowanie na liście rzeczy których bym drugi raz nie kupił. 

Być może ja za wolno jeżdzę ale nie wiem po co jest ten system. U mnie ani razu się nie włączył.

Nawet jak na początku swieci się na zielono to po jakimś czasie i tak się to wyłącza i swieci na czerwono. Aktualnie mam jakiś permanentny błąd, system przestał się testować i od początku swieci na czerwono...

A teraz najlepsze, gdyby się tak zdarzyło że z jakiegoś powodu w trasie albo podczas podpinania przyczepy dioda zaczęłaby migać na czerwono (a są takie przypadki i to wcale nie rzadkie) sygnalizując konieczność mechanicznego odłączenia ATC poprzez odkręcenie tego ruchomego elementu od hamulca, to u mnie jest to fizycznie niemożliwe. Mam movera 4wd i dojście do tych śrubek nawet u mnie na podwórku pod domem wymagało podniesienia przodu przyczepy najwyżej jak się da i wejściu pod tak „zabezpieczoną” przyczepę najdalej jak się da... A i tak pod belkami od movera się nie przecisnę choćby skaly sr... , wiecie co. Ja dodatkowo podłożyłem sobie kobylki po ramę ale w trasie tego nie mam... 

Chyba mam za słabą psychikę żeby w trasie wejść od przodu pod ważącą ponad 2t przyczepę która naciska na przód z siłą powiedzmy 90kg i ze swiadomoscia  że jak to kółko puści to nikt z obecnych przy mnie osób nie bedzie miał dość siły żeby tę przyczepę podnieść..

I po omacku szukać tego elementu do odkręcenia. Oczywiście w tedy bedzie akurat korek za mną na 10km albo lał deszcz, padał śniegu, noc... wilki jakieś itd.

W PL to jest jeszcze dość mało popularne ale wystarczy poczytać zachodnie fora żeby zobaczyć ile z tym jest zabawy.

 

BTW. Ktoś wcześniej pisał że mu ATC koła zablokowało. To jest przykład na nieprawidłowe działanie tego systemu. Siła hamowania nie powinna być większa niż 40%. Być może był jakiś zanik zasilania i system się inicjował... w trasie.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mi zadziałał jedynie jak to wymusiłem dla sprawdzenia. Ale jak raz jechałem przy naprawdę mocnym wietrze i zza tira budą rzucało na bok, i to naprawdę konkretnie to nie zadziałał. Nie wiem jakiego węża musiałaby złapać żeby to to się uruchomiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vrs napisał:

Elektrycznych w znaczeniu?

Czyli prawdziwych hamulcy uruchamianych z samochodu. Tych o których mówi DR w pozycji Q "z hamulcem". One chyba są uruchamiane elektrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko elektryczne i najazdowe. 

Normalne, pneumatyczne to tylko w ciężarówkach. 

Elektryczne to musiałbyś poszukać kitow z Australii albo USA. Moim zdaniem temat nie warty zachodu w EU

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę montował! I każda przyczepa warta co najmniej 50 koła będzie u mnie to miała! 2,5 tyś. PLN to peanuts przy 100 tyś. PLN wydanych na cepkę!

@vrs, weź zrób coś ze swoim Disco skoro cały czas Ci ATC świeci na czerwono i lodówka nie hula tak jak powinna... ewidentnie masz coś zwalone... i żeby nie było- w poprzednim Orlando i teraźniejszym DS czerwona lampka NIGDY mi się nie zaświeciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mandrol napisał:

weź zrób coś ze swoim Disco skoro cały czas Ci ATC świeci na czerwono i lodówka nie hula tak jak powinna... ewidentnie masz coś zwalone..

Jak to Ty mawiasz...

synek... nie prowokuj mnie ;)

z ATC miałem zielone po podłączeniu. A po jakimś czasie czerwone. Teraz mam czerwone na dzień dobry i ATC mi się nie testuje. Tylko klika przekaźnik. 

Plan naprawy gniazda już został rozpoczęty. Myślę że w tydzień może dwa zostanie to wzorowo ogarnięte. 

Zdziwię się jak przy okazji ATC się samo naprawi ale kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.