Jump to content
maarec

AL-KO ATC - system zapobiegający wężykowaniu

Recommended Posts

jacekzoo

U mnie się pojawił po zamontowaniu atc, w tym samym serwisie.... nie wiem dokładnie jak to jest montowane, czy jest możliwość dociągnąć linke bardziej lub mniej? Bo hamulce piszczą jak są rozgrzane, i tak kombinuję że może linka jest za mocno dociągnięta i szczęki delikatnie trą. Trzeba podnieść budę i zakręcić kołem

dudek_t

Nic takiego nie ma miejsca. Nie słyszałem jeszcze odgłosów hamowania przyczepy. 

jacekzoo

Dzwoniłem do procampu, tam gdzie atc było montowane. Dostałem informację że hamulce były na nowo wyregulowane i muszą się dotrzeć, to samo ponoć występuje w bowych przyczepach 🤔 mówił że jest to całkowicie normalne

PLopaPL

Spoko, w mojej nowej układają się od 6 tys km ;)

Mandrol

Byłem u Klai w Bieruniu bo myślałem, że coś nie tak z moim ATC (tam było montowane) bo cepka hamowała jak dzika i biały kurz spod opon. Okazało się, że szczęki do wymiany więc założone "nówki nie śmigane" i żadnego piszczenia nie było w drodze powrotnej. O żadnym docieraniu też nie było mowy.

Coś mi pachnie jakąś ściemą z tego Procampu...

PLopaPL

Generalnie w przyszłym tygodniu mam odebrać przyczepkę z procampu. Podobno hamulce rozebrane i przeczyszczone. Jednak nikt nie pokapił się o podczepienie budki i sprawdzenie czy piszczenie nadal występuje.

Ciekaw jestem jak sobie poradzili z pozostałymi usterkami. Może znaczne opisywać swoje przygody z knausem w temacie o moim sudwindzie 🤔

maarec

Ja osobiście nie wyobrażam sobie aby moją budką jechali na jazdę próbną bez mojej obecności. Nie znam tego serwisu, mało jest ludzi, którym powierzyłbym budkę i większość poznałem tutaj ;).

Opisuj wszystko, taki teraz mamy świat. Knajpy w trasie bez dobrych opini nie odwiedzę.

Mandrol
16 godzin temu, PLopaPL napisał:

Ciekaw jestem jak sobie poradzili z pozostałymi usterkami. Może znaczne opisywać swoje przygody z knausem w temacie o moim sudwindzie 🤔

Dawaj, poczytamy- może ludzie zmienią zdanie i wtedy Hobby już nie będzie najgorsze:hehe::hehe::hehe:

Edited by Mandrol (see edit history)

bw81

taka ciekawostka:

vrs

Trudno coś z tego filmu wywnioskować. Zablokowały mu się hamulce na stałe. 

Mój ATC co jakiś czas łapie błąd, w sumie to może lepiej niż miałby zablokować hamulce na stałe.

Maras

Nie wiemy ile było na liczniku ,co było na haku i jaki to był samochód. 

Może ten bus z czerwoną kabiną "dmuchnął" pędem powietrza , leciał blisko jego lewej strony i się zaczęło.  Za dużo niewiadomych aby coś konkretnie zasugerować - IMO

Suzu4x4

crazy polako z Częstochowy przeleciał 140 km/h koło budy to ją zassało i nawet ATC nie pomogło :blink:

maarec
48 minut temu, Suzu4x4 napisał:

crazy polako z Częstochowy przeleciał 140 km/h koło budy to ją zassało i nawet ATC nie pomogło :blink:

co najwyżej z powiatu :). Swoją drogą taki pojazd to największy wróg zestawu. Szybki, duży i nieobliczalny.

tantalos

Coś było nie tak z zestawem jak napisano wyżej. ATC właśnie jest od tego aby m.in. zniwelować skutki 'zassania'. Nie wierzę aby system nie mógł sobie z takim busikiem poradzić jeśli wszystko było ok.

bw81

Ludzie, którym się to przydarzyło napisali pod filmem:

"Brand new Swift Conqueror 560, 3 weeks old, under 200 miles driven, written off when Alko ATC seems to have made things worse not better. Wrecked our Landrover Discovery as well... fortunately all on board got out without injury. Happened on M3 southbound at Jct 11 on 4 July 2018"

Disco to duży i ciężki holownik. Dziwne.