Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Wczoraj lekko zszokowała mnie informacja uzyskana z wiargodnego źródła mówiąca jakoby mój ulubiony Castrol był produkowany na region "demoludów" w firmie LOTOS. I ma to być w rzeczy samej ów Lotos jedynie z jakimiś dodatkami Castrola. Podobnie jest z olejem GM ochoczo polecanym przez ASO Opla. Coś w tym faktycznie jest bo bańka tego ostatniego (5 litrów) w specyfikacji 5W30 kosztuje ok. 85zł :look: .

Idąc za ciosem zadzwoniłem do zaufanego kolegi z ASO Opel. Zamurowało go i stwierdził, że cyt. "idzie szukać napelek na beczkach". Na koniec stwierdził, że jeździły u nich dwie Insignie zalewane olejem GM. Silnik diesla w obu padł całkowecie po ok. 230 000 km.

Mobil 1 też ma ponoć wadę, bo po wpadce sprzed kilku lat koncern tak przykłada się do tematu, że daje za dużo dodatków myjących i bardzo często dochodzi do nadmiernego wypłukiwania nagarów i w efekcie rozszczelnienie silnika.

Obecnie jedynie olej Valvoline jest ponoć godnym polecenia również w odniesieniu do ceny czyli wiesz co masz.

Kupując Lotos Quazar ponoć też wiemy co mamy (cena/jakość/brak podróbek).

 

A wy Panowie wiecie coś może o powyższych machlojkach?

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:look: o castrol-u słyszałem, że chętnie go podrabiają ze względu na cenę i popularność podobnie jak inne oleje o dużym popycie i drogie. Słyszałem też, że olej bazowy wszystkie firmy mają taki sam a różnice są tylko w dodatkach uszlachetniających dodawane przez różne firmy.

Ja na castrolu edge 5W40 zrobiłem 300kkm, który był zalecany przez grupę VAG.

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wy Panowie wiecie coś może o powyższych machlojkach?

 

bez sensu z tym wymywaniem nagarów - skoro wymywa to go nie ma , jak go nie ma i mamy ten olej to się nie tworzy bo co się zrobi to sie wymywa , poza tym silnik sam z siebie jest szczelny a nie zaprojektowany , ze uszczelni się nagarem 

 

 

gdzie to robią to w zasadzie wszystko jedno - trzyma normy i koniec , i tak nie wiesz gdzie jest robiony a gdzie konfekcjonowany 

 

a co do podrabiania czy nie to inna sprawa - kupując niszowy olej masz większą pewność, że oryginał bo mało kto go kupuje i rynek podróbek nie jest nim zainteresowany , kupując Lotosa też wiesz co dostaniesz bo tego też nikt nie podrobi 

 

a co do padania silników z powodu oleju to jak dla mnie bajka - bardzo wrażliwy podobno na olej silnik DCI z renówki bez żadnych problemów jeździł na mieszance dowolnych olejów - silnikowego minerała, syntetyka, hydraulicznego, przekładniowego zalewanego w dowolnych proporcjach w miarę ubywania go . silnik od nowości brał olej i zrobiliśmy eksperyment - bez wymiany oleju (tylko z dolewkami) , bez wymiany filtra przejechał niecałe 300kkm zanim nie padły wtryski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu z tym wymywaniem nagarów - skoro wymywa to go nie ma , jak go nie ma i mamy ten olej to się nie tworzy bo co się zrobi to sie wymywa , poza tym silnik sam z siebie jest szczelny a nie zaprojektowany , ze uszczelni się nagarem 

 

 

Chyba nie bardzo wiesz o co chodzi, albo o czym piszesz...

Jak będzie trzeba to Ci chętnie wyjaśnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi, że w PL sprzedaje się produkty gorszej jakości i to nie tylko oleje silnikowe. Pamiętacie na pewno sprawę gorszej jakości np. w tesko, proszki do prania ( bez porównania np. z szwabskimi)  itp. to dlaczego nie zaoszczędzić na polaczkach na oleju i paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Castrolem to prawda. Na BP w butli BP kupisz ten sam olej. Castrol to tylko marka, która nie ma własnej fabryki i nie produkuje olejów.

 

Polecę Ci Total lub Motul. Bardzo dobre oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wy Panowie wiecie coś może o powyższych machlojkach?

 

 

Podobno 1 - olej silnikowy dopóki się go nie przegrzeje można jeździć x km...naturalnie filtr trzeba wymieniać.

Podobno 2 - olej MOTUL jest najlepszy i najczęściej stosowany w sportach moto. Wiedzą o tym nieliczni, ale ile w tym prawdy ? :hmm:

Ja za bardzo nie przywiązuję do tego wagi zalewam i pilnuję odp. stanu na wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi, że w PL sprzedaje się produkty gorszej jakości i to nie tylko oleje silnikowe. Pamiętacie na pewno sprawę gorszej jakości np. w tesko, proszki do prania ( bez porównania np. z szwabskimi) itp. to dlaczego nie zaoszczędzić na polaczkach na oleju i paliwie.

Jest to mit powtarzany wielokrotnie. Proszki owszem są inne ale nie tak, że ten jest lepszy a ten gorszy. Są robione na inne rynki. Polski klient jest inny niż niemiecki i ma inne przyzwyczajenia.

 

Proponuję testy konsumenckie. Pro-test jest niezależny i je robi. Badania proszlów też robili. Wyszło z nich, że polskie proszki są lepsze bo lepiej radzą sobie z uporczywymi planami niż niemieckie. Z kolei starczają na ciut krócej, zrobisz jedno czy dwa prania mniej. Coś za coś

Podobno 1 - olej silnikowy dopóki się go nie przegrzeje można jeździć x km...naturalnie filtr trzeba wymieniać.

Podobno 2 - olej MOTUL jest najlepszy i najczęściej stosowany w sportach moto. Wiedzą o tym nieliczni, ale ile w tym prawdy ? :hmm:

Ja za bardzo nie przywiązuję do tego wagi zalewam i pilnuję odp. stanu na wskaźniku.

Z Motulem to prawda. Powiedzą Ci to osoby, które mają styczność ze sportami motorowymi nawet amatorsko. Motul jest niby już półką wyżej niż np taki Castrol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Motulu śmigają też chińskie skutery ;) 

 

Niemneij też słyszałem o ich potencjalnej wyższości. 

 

Ja jeżdżąc od x lat fordami nigdy nie kombinowałem z olejem. Zawsze używałem oryginalnego - a ponoć dla forda robi castrol. Nie słyszałem o problemach z tymi olejami...

 

Z olejami podobnie jest jak z paliwem - większe koncerny robią dla mniejszych, albo dla dużych na dany region, z dala od ich siedziby - poszukiwania oszczędności w firmach. Norma w tych czasach. Raz wychodzi to na plus, raz na minus. Ogólnie ciężkie do zweryfikowania :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Castrolem to prawda. Na BP w butli BP kupisz ten sam olej. Castrol to tylko marka, która nie ma własnej fabryki i nie produkuje olejów.

 

Polecę Ci Total lub Motul. Bardzo dobre oleje

 

 

(...)

Podobno 2 - olej MOTUL jest najlepszy i najczęściej stosowany w sportach moto. Wiedzą o tym nieliczni, ale ile w tym prawdy ? :hmm:

(...)

W Lagunie 2,2 dCi AB którą miałem oraz w obecnym Sanciaku stosuję sportowego Motula. Jest drogi, ale za to mam gwarantowaną jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo wiesz o co chodzi, albo o czym piszesz...

Jak będzie trzeba to Ci chętnie wyjaśnię.

 

piszę o zabobonach wśród ciemnego społeczeństwa typu - nie zmieniaj minerała na syntetyk bo ci się silnik rozszczelni i tłoki spadną do miski 

nie potrzebuję tu otwierać przewodów doktorskich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.