Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Czy panda w Tychach była produkowana w poprzedniej epoce? Każdy umiejący czytac kartę wyposażenia wie gdzie idzie dane auto bo ma to przed oczami. Ten proceder jest na porządku dziennym do tego stopnia, że na montaż dostarczane są oddzielne przygotowane specjalnie podzespoły (podsufitki, dywany,dodatkowe maty, mastyki itp) na szczególnie wymagające rynki.

 

Nie mam nic do fiata, drażni mnie tylko to założenie,że innym należy się wiëcej za te same a czasami niższe pieniądze.

 

Ja po prostu nie kupuję od kłamców i cwaniaków dlatego nigdy nie będę miał niemieckiego auta.

Próbujecie dyskutować z faktami i udowodnionymi nie raz oszustwami. To jest tak pospolite, że nikomu nie chce się nawet sprawdzić, że może być innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czekaj zmieniasz olej w automacie co 10tyś km :look:   :look:    :look:    :hmm:

 

statycznie  :yes: to chwila , i tak mam osłony spod silnika zdjęte, zlanie , nalanie odpalenie i uzupełnienie poziomu

pełna wymiana dynamiczna to jednak duuuuużo pracy

a tak powolutku mam odświeżany olej w ASB  :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statycznie  :yes: to chwila , i tak mam osłony spod silnika zdjęte, zlanie , nalanie odpalenie i uzupełnienie poziomu

pełna wymiana dynamiczna to jednak duuuuużo pracy

a tak powolutku mam odświeżany olej w ASB  :foch:

No jak chcesz, ale raczej niepotrzebna jest taka częsta wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozesz ... Ale wir...

 

Kajtek coś sie tak zjezył?

 

1. O którym oleju piszesz bo się pogubiłem ... Ten który używasz?

2. 5w30 nie będzie lane do Vectry.

3. Machlojka to dla mnie ten sam olej w różnych bańkach inaczej nazywanych w różnej cenie.

4. Jak świat światem serwisy robią wały i nawet o tym nie dyskutuj bo zabiję Cię faktami z życia wzietymi.

5. Ze dwa lata temu w serwisie X marki kolega miał cicha propozycje kupienia oleju lepszej marki w bance 4 litry za pół ceny. Ciekawe skąd miał? Nie?

6. Nie gadałem z kumplem co ustalił w sprawie oleju.

 

Skorki za pisownię . Mam złośliwego tableta chwilowo.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowny Pan Kajetan mógłby się już odbrazić i powiedzieć konkretnie z którego to oleju jest tak bardzo zadowolony, bo jutro muszę coś kupić...

 

No skoro prosisz już tak bardzo.....  :foch:  :]

 

Ja do Zafiry 1,8 PB/LPG, czyli bliźniaczego silnika z Twoją Vectrą, leję GM 10W40, a do Vitary 1,9 ON z DPF, leję GM 5W30. Nie mam problemów, mogę polecić  :ok:

 

GM 10W40 widziałem ostatnio w Tesco, 5l za 79,99 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jeżdżąc od x lat fordami nigdy nie kombinowałem z olejem. Zawsze używałem oryginalnego - a ponoć dla forda robi castrol. Nie słyszałem o problemach z tymi olejami...

 

 

Tak samo - od wielu lat ford, i od wielu lat olej forda. Zmiana co 10 - 12 tyś km i dalej jazda :D

Edytowane przez kuba (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem z kolegą który ma punkt wymiany oleju (tylko tym się zajmuje).

Powiedział mi, że z różnicą w olejach (w tej samej grupie specyfikacji) jest trochę jak z różnicą między wodą a wodą święconą. nie ma różnicy ale cena wody święconej bo jest "lepsza" jest wyższa i tyle.

Generalnie chodzi o to aby trzymać się specyfikacji jaką zalecił producent i będzie OK. Kwestia klas (5W30, 10W40 itd) jest zależna od tego jak użytkujemy auto.

Według niego (sam targa cepki) zastosowanie oleju W30 może być ryzykownym w szczególności jeżeli latamy po górach lub latem na "południe" a producent takiego nie zalecał (np W40). Pompy oleju mogą wtedy nie domagać z ciśnieniem na tak rzadkim oleju jak W30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te zalecenia, by „trzymać się specyfikacji” ale nie mam przekonania do oleju dedykowanego dla danego samochodu.

Pewnego razu , gdzieś po 100 tys. km, zauważyłem, że ciężko wchodzi bieg II.

Zmieniłem olej na rzadszy, niż zalecał producent i przeszło.

Innym razem zmieniłem olej w silniku nowego samochodu, z zalecanego 5W30 na 5W40 i okazało się, że zaczął bez dodawania gazu, wjeżdżać na wstecznym, po podjeździe do garażu, co było niemożliwe jeszcze przed chwilą, na „fabrycznym oleju”. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - z olejem silnikowym w dzsiejszych czasach nie mozna za wiele kombinować.

Dawniej kanały smarownicze były jak "autostrady czteropasmowe" w jednym kierunku" a dzisiaj kanały smarownicze są wielkości "jednopasmowej jezdni w ruchu wahadłowym" przy czym nasze pompy olejowe prawie z "dwukrotnie" wiekszym cisnieniem (porównywalnie) podają olej do smarowania. To tak na marginesie wirtualnie. - Stąd czesto/gesto spotykają niektorych uzytkownikow niespodzianki. 

 

Z drugiej strony jak sie slyszy czasem komentarze, ze ja wiem lepiej niz producent to dziwi mnie tylko jedno: czemu ten co wie lepiej niz producent nie produkuje samochodow??????  Osobiscie mnie to nie grzeje ani ziembi kto na czym jezdzi i dla mnie lepiej wiedzacy moga nawet na Brolio z Aldi-ka jezdzic :yay:  lub rzepakowym z Biedronki :]  - ja jedynie powiem, ze kazde auto posiada ksiazke i zawarte sa tam dane techniczne i wyszczegolnione plyny/oleje ktore mozemy stosowac wg. specyfikacji.

 

Przepraszam za Polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mam nadzieję że żartujesz?

Nie żartuję - skrzynia biegów to Nissan Navara - wlałem syntetyk, o mniejszej liczbie W, a silnik, który dostał więcej mocy po zmianie oleju, na gęściejszy, to Subaru Forester benzyna .

Skrzynia na "złym" oleju przejechała jakieś 150 tys., a silnik 55 tys.

Nawiasem w Navarze chyba zalecają 5W30, a ja zawsze leję 5W40, czasem zmieszany pół na pół z 10W/40, przy czym Nissan ma popychacze hydrauliczne, a Subaru mechaniczne.

No i co mi zrobicie ? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.