Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawiony, szczotkotrzymacz i elektrowłącznik jeszcze okazał się spalonym, jutro jadę odebrać i sprawdzę wszystko. Dokonany został przegląd instalacji elektrycznej - bez uwag, wymienione światła do jazdy dziennej - których to awaria przyspieszyła wizytę u elektromechanika właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennych moduł się zespół  (6 sierpnia), 7 zostało to przez elektromechanika "wykryte" i doraźnie rozwiązane. Na wczoraj (pierwszy wolny termin od 7.08) byłem z nim umówiony by założyć nowe lampy, przejrzeć całą elektryke i naprawić odwieczny "problem" z paleniem Pimperka. Zapiatkowy protest z zapaleniem Pimperka przyspieszył jego wizytę u doktora i wywrócił listę rzeczy do zrobienia do góry nogami. Lampy, więc jak widzisz Marku, nie były powodem takiego "spustoszenia" tylko, "impulsem" by odwiedzić elektryka.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 06:31, polo63 napisał:

 

@bozka żałuję, że "padł mi" Pimperek, bo plan był by Was odwiedzić "na powrocie", o 19-tej to my już "po całej akcji" w mieszkaniu byliśmy:/.

My już też w domu. Wyjazd skrócony o 2 dni. Cały czas padało. Dwa podejścia do wycieczki stateczkiem ale nie zebrało się minimum 10 osób. Zresztą wypłynięcie i tak nie miałoby sensu bo wszystko zamglone, zero widoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiego kampera , ponieważ chcę wykonać takiego osobiście. Przy moim projekcie zamierzam odpowiedzieć na popularne pytanie. " Kamper czy przyczepa"  Budując nową zabudowę na bazie busa skrzyniowego z tą różnicą ze zabudowa nie będzie przyczepą tylko nowa i w całości odłączana od ramy. Zamiar jest taki żeby chcąc gdzieś sie przemieścić z jakiegoś kempingu wyjeżdżać tylko kabiną z ramą , a zabudowę zostawiać na rozkładanych podporach. Proces ma zajmować tyle ile wypięcie i ustawienie przyczepy lub krócej. Coś w rodzaju ciężarówek które ważą kontenery. Na razie czytam , pytam rozmyślam...

Gratuluję fajnego kamperka i życzę miłego bezawaryjnego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w 3,5t będzie to bardzo trudno zmieścić...dodatkowo ja zwrócę uwagę iż jazda szoferką z ramą też nie należy do przyjemnych oraz to że tracimy jeden z atutów kamera - przejście z szoferki do zabudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Misio napisał:

Wydaje mi się że w 3,5t będzie to bardzo trudno zmieścić...dodatkowo ja zwrócę uwagę iż jazda szoferką z ramą też nie należy do przyjemnych oraz to że tracimy jeden z atutów kamera - przejście z szoferki do zabudowy...

Sa lekkie materiały , zabudowa nie musi być z konstrukcji drewnianej. Mi nie chodzi o to ze takie rozwiązanie ma służyć swobodnej jeździe , porównując auto z przyczepą i bez. Ale raczej braku konieczności chowania i odłączania wszystkiego żeby pojechać po zakupy , pozwiedzać itp. Zabudowa mogłaby stać na bazie wypadowej z rozłożonym przedsionkiem , krzesłami , grillem , być podłączona do 230V itd A kabina z ramą jeździć po okolicy.

Czy ja wiem czy przejście to taki atut ? Raczej rozwiązanie dla wygodnych. Przecież daleko nie jest wyjść drzwiami kabiny i wejście do zabudowy. W przypadku zabudowy odłączanej można by nawet stanąć tak blisko obok żeby jedynym krokiem przejść z auto do zabudowy ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarekSłupsk napisał:

Sa lekkie materiały , zabudowa nie musi być z konstrukcji drewnianej. Mi nie chodzi o to ze takie rozwiązanie ma służyć swobodnej jeździe , porównując auto z przyczepą i bez. Ale raczej braku konieczności chowania i odłączania wszystkiego żeby pojechać po zakupy , pozwiedzać itp. Zabudowa mogłaby stać na bazie wypadowej z rozłożonym przedsionkiem , krzesłami , grillem , być podłączona do 230V itd A kabina z ramą jeździć po okolicy.

Czy ja wiem czy przejście to taki atut ? Raczej rozwiązanie dla wygodnych. Przecież daleko nie jest wyjść drzwiami kabiny i wejście do zabudowy. W przypadku zabudowy odłączanej można by nawet stanąć tak blisko obok żeby jedynym krokiem przejść z auto do zabudowy ?

Czyli cos jak BDF, tylko w mniejszej wersji?

Te nogi by musiały również umożliwiać poziomowanie. 

A co do tej wagi to trochę dojdzie kilogramów, bo samochód będzie miał swoją ramę, a dodatkowo zabudowa swoją, razem ze stopami. Tutaj już stracisz kilkaset kilo.

Niemniej jednak pomysł ciekawy.?

Edit: Zauważyłem teraz że piszemy u kogoś w wątku więc lepiej żeby nie spamować założyć do tego nowy.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Czyli cos jak BDF, tylko w mniejszej wersji?

Te nogi by musiały również umożliwiać poziomowanie. 

A co do tej wagi to trochę dojdzie kilogramów, bo samochód będzie miał swoją ramę, a dodatkowo zabudowa swoją, razem ze stopami. Tutaj już stracisz kilkaset kilo.

Niemniej jednak pomysł ciekawy.?

Skoro Ty uznajesz pomysł za ciekawy to juz dla mnie dużo znaczy. Rozpocznę budowę jesli większość uzna sens takiego projektu.  Nie róbmy tu jednak zbytniego offtopa koledze Polo63 , zrobię nowy wątek i będziemy w nim rozkminiać.

Sprawa jest dość skomplikowana jeśli to ma być bezpieczne , (przechodzić legalnie przegląd) lekkie i funkcjonalne.  

Teraz zmykam zrobić zakupy na dokończenie lustrzanego sufitu w mojej cepce. Próba 2 bo na pierwszej poległem ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja ale.... po co? Przyczepa jest prostsza, tańsza..... A tak jak misio wspomniał w proponowanym układzie tracisz zasadniczą zaletę kamperów. W zasadzie gdyby nie to, to bym został przy przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.