Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj obejrzałem program o Bieszczadzkich Wypalaczach (chociaż wiem, że to nie to słowo) Drewna i mnie trochę na wspominki wzięło...

jak to fajnie że mamy naszego Cimperka który w te odchodzące w zapomnienie miejsca/rejony nas zawiózł i to wszystko dzięki Niemu mogliśmy zobaczyć
post-13304-0-42941000-1480247943_thumb.jpg

post-13304-0-54135200-1480248051_thumb.jpg

post-13304-0-56692200-1480248120_thumb.jpg

 

Dziękuję tyż Panu pracującemu przy retortach za przybliżenie i opisanie całego procesu DESTYLACJI drewna (tak destylacji, bo zezłościł się troszku jak powiedziałem słowo wypalanie drewna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań :

 

- jak z  zapotrzebowaniem  na gaz w całym sezonie ?

- co z  " panną oszustką "  z Łodzi ?

- jaki telewizor /12 czy 230 ,ile cali/ ?

- i co z dodatkowym wentylatorem /zamiast klimy/ ?


Dzisiaj obejrzałem program o Bieszczadzkich Wypalaczach (chociaż wiem, że to nie to słowo) Drewna i mnie trochę na wspominki wzięło...

jak to fajnie że mamy naszego Cimperka który w te odchodzące w zapomnienie miejsca/rejony nas zawiózł i to wszystko dzięki Niemu mogliśmy zobaczyć
attachicon.gif20161013_084113.jpg

attachicon.gif20161013_084132.jpg

attachicon.gif20161013_084152.jpg

 

Dziękuję tyż Panu pracującemu przy retortach za przybliżenie i opisanie całego procesu DESTYLACJI drewna (tak destylacji, bo zezłościł się troszku jak powiedziałem słowo wypalanie drewna)

Też mam Citroena c 25 i lampy są prostokątne  /bez zaokrągleń/ więc może toe Twoje to Łada \Niwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań :

 

- jak z  zapotrzebowaniem  na gaz w całym sezonie ?

- co z  " panną oszustką "  z Łodzi ?

- jaki telewizor /12 czy 230 ,ile cali/ ?

- i co z dodatkowym wentylatorem /zamiast klimy/ ?

Odpowiadam:

-na cały sezon letni (maj-wrzesień) starczyła jedna butla 11kg (gotowanie), a z ogrzewaniem to maks 5 dni jedna 11kg z tym że w Cimperku ogrzewanie chodzi 24h i trzyma zadane ok.22st.C

-prokuratura się Nią już zajęła

-tv w Cimperku nie mamy

-wentylator zamiast klimy - wydaje mi się fajnym rozwiązaniem na ciepłe kraje w naszym w upały wystarczyło uchylić okna i przeciąg zrobić (nawet nie pomyślałem żeby wenta do tego wykorzystać {może być dobrym rozwiązaniem}-w przyszłym sezonie może spróbuje)

 

 

Też mam Citroena c 25 i lampy są prostokątne  /bez zaokrągleń/ więc może toe Twoje to Łada \Niwa

i w kierunkowskazie nad nią nie powinieneś mieć pozycji, a ja ją tam mam:), a i znaczek Citroena masz w innym miejscu (takich rzeczy nie widzisz :] )

 

Misio dobrze prawisz-jak zawsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo a byliście trochę w bok od Ustrzyk (koło knajpy sie skręca w las, nie pamiętam jak ta osada sie nazywa ale to kolo Mucznych) - tam gdzie węgiel drzewny produkują ? ten zapach jest nie do zapomnienia i trochę hipnotyzujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo a byliście trochę w bok od Ustrzyk (koło knajpy sie skręca w las, nie pamiętam jak ta osada sie nazywa ale to kolo Mucznych) - tam gdzie węgiel drzewny produkują ? ten zapach jest nie do zapomnienia i trochę hipnotyzujący...

koło Muczne widzieliśmy tylko skansen z retortami:

 

post-13304-0-82425900-1480258691_thumb.jpg

 

no i żubry:), a jedyne czynne jakie napotkaliśmy to te ze zdjęć wcześniejszych pod Łopianką jak pisze Misio i faktycznie piękny zapach (ale ten czuliśmy dopiero przy następnych piecach)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie założyleś ledy  /ciepłe - zimne , w silikonie czy gołe , długie  czy  kilka krótkich odcinków , czy w oprawie ?

Georg powiedz pierw jak z tą atrapą się sprawa ma w Twoim Citroenie?

 

co do ledów to tak jak pisałem wcześniej, według poleceń zamontowałem bez silikonu sprawdzone z przyczepki barwy ciepłej, 4 taśmy z rolki 5 metrowej - i bardzo dziękuję za ich polecenie (chociaż nad sypialnią przyjemniejszą byłaby taśma z osłoną silikonową-moje odczucie). Teraz po pierwszym sezonie są już plany dołożenia kilku cm (może i metrów :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg powiedz pierw jak z tą atrapą się sprawa ma w Twoim Citroenie?

 

co do ledów to tak jak pisałem wcześniej, według poleceń zamontowałem bez silikonu sprawdzone z przyczepki barwy ciepłej, 4 taśmy z rolki 5 metrowej - i bardzo dziękuję za ich polecenie (chociaż nad sypialnią przyjemniejszą byłaby taśma z osłoną silikonową-moje odczucie). Teraz po pierwszym sezonie są już plany dołożenia kilku cm (może i metrów :] )

nie wiem z jaką ATRAPĄ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.