Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze musiałem się troszku naszukać, ale znalazłem i ja podobieństwo ... w roletach.

Piszesz, że podlinkowany przez Ciebie jest stary - mój ma 7 lat więcej.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polo przepraszam za małą... tel sam poprawił..

Dobrze telefon zrobił-ja to nie rozumiem tego pisania nicków z dużych liter, ktoś założył sobie z małej to tak chciał by się pisało. Dużo swego czasu na czatach "siedziałem" i tam sporadycznie się zdarzało by ktoś pisał inaczej nick jak "podał właściciel",a to tylko dlatego że jedna zmieniona litera=inna osoba "pod nią".

Może by temat informacyjny o tym założyć,bo dużo osób chcąc dobrze popełnia taki błąd.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sezon rozpoczęty - Cimperek przewietrzony (ok80km.)w drodze po nowe VIN numery, stare poprzez źle wybrane fabrycznie miejsce "zrobiły się nieczytelne" - rzeczoznawca powiedział,że widać dzięki temu oryginalny niski przebieg kamperka i sposób użytkowania,bo C25 z tego roku już wogóle progów by nie miało,a tu tylko orginalna farba odpadła;)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to są nowe numery VIN i rejestracyjne w naszym Cimperku, oraz zrobiony porządek w papierach co do modelu tego Citroena, było z jego ustaleniem ciężko dla diagnostów i rzeczoznawcy, bo według wszystkich ich "książek" i wiedzy modelem powinien być on "280L", ale ze względu na "okrągłe lampy" (czyli starszy "wiek") nie pasował on do tego - taka przypadłość prekursorów (potwierdzeniu uległa teza, że jest on jednym z PIERWSZYCH wyprodukowanym seryjnie (na zamówienie) kamperem (taką wiedzę posiadałem od poprzednich właścicieli-teraz została potwierdzona)- w którym nawet nie pomyślano o nadaniu indywidualnego numery - szukane w Austrii, przez rzeczoznawce), ustalone zostało (co mi od początku pasowało) że jest to na 100% C25 z pierwszych lat jego produkcji, zważono go i opisano. Podczas ważenia następne zaskoczenie jest lżejszy o ponad 200kg. jak było "na kaczkane" w poprzednich papierach  - fajnie myślę mam większą ładowność jak do tej pory która teraz wynosi ok.1200kg (miło).

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio tyż się cieszę - żona mniej bo dwa bite dni poza domem byłem i kursowanie od rzeczoznawcy (na końcu Olsztyna) do diagnosty (w miejscu zamieszkania) jeszcze kolejki w Wydziale Komunikacji i mało świadome urzędniczki odsyłające do jednego "kumatego" p.Łukasza, później telefony ze stacji diagnostycznej do Urzędu Komunikacji w Olsztynie, następnie do Kwidzyna z zapytaniem jak oni go mają zapisanego w papierach przy sprowadzeniu (żeby dalej nie brnąć jak coś w "oszustwa"), w czasie gdy Kwidzyn się ogarniał, diagnosta "wyklepał" tabliczkę z modelem "280L" , dzwoni telefon (kierownik wydziału Komunikacji z Olsztyna) diagnosta Mu tłumaczy, ale zaznacza tyż, że czeka na odpowiedz z Kwidzyna. Staje na tym że kierownik z Olsztyna sam nadzoruje sprawę Cimperka. Telefonu z Kwidzyna brak, jadę do rzeczoznawcy niech pomoże (mówię mu, że w salonie Citroena ok rok temu ustaliłem z pracownikiem, po VIN że jest to C25) ale C25 w systemie u diagnostów to BUS (a C25 pod zabudową kempingową to właśnie "280L"-ale młodsze modele-po minilifcie [kwadratowe lampy i logo Citroena w prawym górnym rogu atrapy]). Rzeczoznawca dzwoni do Austrii i meil-ują Mu kwity z tamtych lat produkcji (po VIN wychodzi na C25), oddzwania Kwidzyn, że ściągnięty i wpisany w papierach był tylko Citroen bez modelu i typu jako samochód specjalny kempingowy, diagnosta już uspokojony (będzie mógł wszystko zrobić jak trzeba  w papierach)chociaż tabliczka do wymiany na "C25" :], oddzwania z informacją otrzymaną z Kwidzyna i od rzeczoznawcy do kierownika z Olsztyna (ten prosi Go o przesłanie mu tego meila od rzeczoznawcy z Austrii) w końcu Ten wydaje zgodę na nabicie tabliczki z "C25".
Ucieszony ja i diagnosta (chociaż mniej bo ile musiał się na dzwonić/załatwiać/szukać/tłumaczyć itp.) że wszystko udało się zrobić "jak trzeba" mówi to idziemy z nim jeszcze na wagę (bo papiery z Austrii inna wskazywały jak Kwidzynskie) i miał rację MW przy rejestracji w Polsce w niewyjaśniony sposób wzrosła (wyprostował to) ale DMC już podnieść nie mógł (albo nie miał nerwów - a ja sumienia by Go na to naciskać :skromny: ) do 3500kg. 1200kg które sam z siebie "wyprostował" wydaje mi się już odpowiednią wartością (aż nadto :] ).
Chyba wszystko :skromny:

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem następce i do czasu kiedy on się nie sprzeda, obniżam cenę za Cimperka do 30 tys.zł - później wracamy do normalnej 37tys. zł

Wracamy do stałej ceny 37tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo, przyznaj się sam przed sobą, Ty nie chcesz sprzedać tego kampera :miga:

Chcę ale nie muszę -to jest taka oferta jakie powinny być wszystkie, sprzedający oferuje dobry towar i go ceni,a kupujący "przelicza"czy woli kupić taniej i wkładać weń czy dopłacić i mieć na lata spokojną głowę.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.