Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy jak chcesz to zrobić - proponuje się przejść do jakiejś Castoramy lub sklepu z instalacjami wodnymi - coś się znajdzie - nawet mówka i nypelek + uszczelka i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo, Wszystko w google znalazłem.

Zacznę od tego (bo chyba najszybciej dostaniesz a i jest ok):

https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/nawadnianie/pompy-i-zbiorniki/kanistry/kranik-do-pojemnikow-jumbo.html

 

a potem już po kolei pstrykane z wyszukiwarki:

 

http://www.eurowin.pl/pl/p/Kranik-spustowy-do-pojemnika-krotki/361

http://cidlines.pl/kranik-25-l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strus251 dzięki ja to wszystko widziałem,ale nie czytałem opisów,a ze zdjęć nakrętek nie widzialem i myślałem że to kraniki "zamienne" do gwintowanych oryginalnie pod nie baniek . Moja wina. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polo - kuknij na OLX na ofertę zbiorników z Wałbrzycha - maja przeróżne - może nie tanio ale zbiorniki lekkie i masywne, jaki będziesz chciał to znajdziesz lub zamówisz zbliżony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK dzięki śliczne za info,faktycznie mają trochę ich ale na dziś dzień zakup nie wchodzi w rachube, piszesz,że zamówię u nich, czy to znaczy z są w stanie zrobić mi na zamówienie konkretną bryłę-sprawdzone informacje,polecasz IC?,bo to by mnie BARDZIEJ interesowalo-dwa a nawet trzy zbiorniki zmiescilbym w miejscu tego seryjnego który mam niefortunnie zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK dzięki śliczne za info,faktycznie mają trochę ich ale na dziś dzień zakup nie wchodzi w rachube, piszesz,że zamówię u nich, czy to znaczy z są w stanie zrobić mi na zamówienie konkretną bryłę-sprawdzone informacje,polecasz IC?,bo to by mnie BARDZIEJ interesowalo-dwa a nawet trzy zbiorniki zmiescilbym w miejscu tego seryjnego który mam niefortunnie zamontowany.

 

 

Zrobia pod warunkiem ze maja matryce - dlatego warto zadzwonic, podac wymiary i pewnie cos zblizonego uda sie ustalic...

 

Ja u nich przymierzam sie do plaskiej 100L i pionowego 30L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że do dużego zbiornika powinien być duży otwór rewizyjny.

Taki zbiornik warto raz na jakiś czas otworzyć, włożyć tam łapę ze zmywakiem i go umyć.

To jest woda stojąca i algi oraz pleśń rozwijają się tam dość szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK Dzięki śliczne aleś mi radości na święta przyniósł to sobie nawet nie wyobrażasz pisze nowy list do Świętego Mikołaja w takim razie ze zmienionymi życzeniami.

 

Z góry może być u mnie i nawet cały dekiel zdejmowany strus251,a szczerze to nie wiem o czym piszesz ja tankuje do swojego kranowke głównie i nic się tam nie zdarzy rozwijać bo z maluchem to max3 doby i 65litrow nie ma,a szkrabów przybywa

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, to na ściankach to algi. Algi zaczynają się mnożyć w wodzie stojącej już po 12 godzinach.

Oczywiście, to nie jest tak, że masz tam mech jak w lesie, ale po paru latach otwierasz i widzisz a potem, zobacz kochanie jakim syfem myjemy zęby itd. O tym, że nie pijemy takiej wody a używamy w bańkach to oczywiście wiesz.

Bo wężyków i ich ścianek nie myjesz a zapewne co powrót z wyjazdu nie przedmuchujesz/osuszasz całkowicie instalacji wodnej (tak jak na zimę) i wiesz co w tej wodzie się dzieje, zostaje w wężyku i potem z ta nową kranówką w kolejny weekend idzie do kranu.

 

:).

Nie mówię, że nie, ale jak już masz brać to rób taki jak być powinien :)

 

P.S.

Wiesz dla czego większość zbiorników strikte do czystej wody jest niebieska? To jest akurat istotny element :).

Dla tego, że światło dzienne przefiltrowane przez niebieski filtr zmienia swoją charakterystykę i coś tam z tymi bakteriami własnie jest (był kiedyś na Discovery program o tym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​To są stężenia mniejsze od zawartości jodu w soli kuchennej.

​Zresztą: najlepiej sprawdzić, namocz w którymś patyczek, wypłucz go w szklance wody (to mniej więcej jak na szklankę podobne stężenie) i posmakuj  :)

​Czuć może być jodynę, azotan srebra praktycznie nie jest wyczuwalny.

​Na 4000 litrów wody w basenie leję  ok. 40ml jodyny w trzech porcjach- glonów brak cały sezon.

​Ale ciekawe: larw komarów nie zabija.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.