Skocz do zawartości

[Relacja] - Naprawa zestawu po wypadku, w wyniku wężykowania na autostradzie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nadal ciągałbym Zafirą tą budę, 

 

Tu akurat decyzja jest podjęta. Holownikiem będzie teraz Vitara. To rozsądne, ze względu na silnik i przełożenia skrzyni. Ciągnie się nią dużo lepiej no i dynamika lepsza. Co prawda per saldo wychodzi drożej (ON vs LPG) ale.....  :]  No i bagażnik mniejszy.....  :oslabiony: Mniej piwa trzeba będzie zabierać  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 620
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też wymieniam holownik na z mniejszym bagażnikiem...

Co gorsza będę musiał zrobić sobie E i viatolka... ale... chyba będzie warto :)

Warto, koszt opłat drogowych jest znośny a komfort jazdy większym autem bez porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że auto mniejsze... ;) tyle że cięższe...

Koszt nie problem - problem widzę w egzaminach (ja bardzo źle je znoszę - psychicznie) i w "awaryjności sprzętu nieużywanego" - jak raz, trzy razy do roku będę chciał uruchomić viatola...

Oczywiście to skrajnie subiektywna moja ocena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że auto mniejsze... ;) tyle że cięższe...

Koszt nie problem - problem widzę w egzaminach (ja bardzo źle je znoszę - psychicznie) i w "awaryjności sprzętu nieużywanego" - jak raz, trzy razy do roku będę chciał uruchomić viatola...

Oczywiście to skrajnie subiektywna moja ocena :)

jest się czego bać :). Mój viatoll używany 1 do roku nigdy nie działa jak jest potrzebny. A nawiązując do Bareji "najbliższy punkt widokowy we Wrocławiu", to ja mam najbliższy punkt w Katowicach.

 

prawda, że po drodze nad Bałtyk ? Kto mi zapłaci za jak do tej pory 4 kursy po 180km każdy - czas, paliwo itd ? nikt. To ja mam płacić! Aktualnie też mam nie działający zestaw, tylko że do kwietnia będzie zbędny więc czekam na okazję do wyjazdu do Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwo dobrze mówi. Koleg identycznie wozi rowery i box na Zafirze. Ten trzeci na dyszel. Musi wejść.

Ja nadal ciągałbym Zafirą tą budę, tylko bym ją dociążył tak jak i dyszel na ok. 70 kg.

Pozdrawiam.

 

 

nie rozumiem idei boxa przy przyczepie, zwłascza w powiązaniu z problemem rowerów

dach ma też określoną nośność 70kg?, wkładajac 2/3 rowery ile tego zostaje 20kg ?

co to za waga ? chyba że dmuchańce tam wozicie ;)

 

Raczej bym się zastanowił nad ilością zabieranych gratów 

Ciężkie rzeczy (np napoje, woda) lądują w aucie, lekkie w przyczepie 

 

IMO rowery na dach, rezygnując z box'a

inna kwestia że do vitary to wiele nie wrzucisz, bo tam bagażnika nie ma

więc nie wiem czy nie lepiej dociążyć zafirę i wyjdzie na to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DR przy sobie  :oslabiony:  W końcu to żony auto  :]

 

Ale: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Grand_Vitara#Suzuki_Grand_Vitara_II

masz DR przy sobie, tylko nie pamiętasz :P. Dla przypomnienia wygląda to u Ciebie tak :

 

przy okazji przyznam, że to jakiś śmieszny samochodzik... zakładają że jak zapakujesz 4 osoby po 93kg, to lepiej żeby byli bez bagaży.

 

w sumie to nie wiem jak się na wczasy zabierzecie z tym boxem i ewentualnymi rowerami czy też bagażami... 375kg ładowności.

post-8007-0-96317900-1452860613_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji przyznam, że to jakiś śmieszny samochodzik... zakładają że jak zapakujesz 4 osoby po 93kg, to lepiej żeby byli bez bagaży.

 

w sumie to nie wiem jak się na wczasy zabierzecie z tym boxem i ewentualnymi rowerami czy też bagażami... 375kg ładowności.

 

Aaa nie wiem. Dobrze jechał z budą :)

 

Przed naszym wypadkiem, teściowe obrócili CRO i byli bardzo zadowoleni. Ja byłem w CZ i tez nie narzekam :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie bywa z tym viatolem...

Ja na razie nie wiem jak będzie - jak by nie było mam na razie kampera, a przyczepę bez viatolka mogę pociągnąć dwoma innymi samochodami (jeden mój drugi brata...) ale żadnym z tych dwóch nie chciał bym targać przyczepy :)

 

A ładowności - to odwieczny problem...

Z tego też powodu muszę się pożegnać ze Sceniciem :( bo nowy dowód przyszedł z wpisem 3050kg jako zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem idei boxa przy przyczepie, zwłascza w powiązaniu z problemem rowerów

dach ma też określoną nośność 70kg?, wkładajac 2/3 rowery ile tego zostaje 20kg ?

co to za waga ? chyba że dmuchańce tam wozicie ;)

 

No nie do końca. Wszystko jest kwestią indywidualną, bo:

1) Nośność dachu jest różna - najczęściej między 75 a 100 kg lub nawet więcej (np. relingi dają znacznie większe możliwości)

2) Moje 2 rowery to około 30 kg. Więc zostaje 45-70 kg a to już niemało (trzeba oczywiście sprawdzić też nośność belek i boxa oraz odliczyć ich wagę) 

3) Osobiście lubię mieć przyczepę tak zapakowaną, że np. przy noclegu w trasie nie muszę się potykać się o bagaż (głownie gabarytowy) lub przerzucać bety z łóżka "gdzieś indziej". Wolę wszystko co duże i lekkie wrzucić do boxa.

4) Wiele zależy od tego jaka przyczepa i jaki samochód. Moja aktualna przyczepa jest trudna do zapakowania i wyważenia z odpowiednim naciskiem na dyszel (staram się mieć około 80-90 kg). Samochód za to ma bardzo duży bagażnik i aktualnie jeżdżę bez boxa ale do poprzedniego samochodu (Tiguan) nie byłoby opcji spakować się z trójką dzieci tylko do bagażnika i przyczepy.

5) Dmuchańce to podstawa :) ale sporo jest takich rzeczy, które idealnie pasuja do boxa - mata piknikowa, kaski rowerowe, fotelik rowerowy dla dziecka czy choćby krzesła lub stół (mam szerokiego boxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem idei boxa przy przyczepie, zwłascza w powiązaniu z problemem rowerów

dach ma też określoną nośność 70kg?, wkładajac 2/3 rowery ile tego zostaje 20kg ?

co to za waga ? chyba że dmuchańce tam wozicie ;)

 

Wózek typu gondola  :yes:  idealnie pasuje do boxa, a w bagażniku nie miał bym już na niego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest się czego bać :). Mój viatoll używany 1 do roku nigdy nie działa jak jest potrzebny. A nawiązując do Bareji "najbliższy punkt widokowy we Wrocławiu", to ja mam najbliższy punkt w Katowicach.

 

prawda, że po drodze nad Bałtyk ? Kto mi zapłaci za jak do tej pory 4 kursy po 180km każdy - czas, paliwo itd ? nikt. To ja mam płacić! Aktualnie też mam nie działający zestaw, tylko że do kwietnia będzie zbędny więc czekam na okazję do wyjazdu do Katowic.

Tak, ale u Ciebie problem z wiatollem wynika chyba z metalizowanej szyby samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale u Ciebie problem z wiatollem wynika chyba z metalizowanej szyby samochodu.

tak, mam specjalny zestaw z anteną zewnętrzną, to już 3 zestaw, co jeden to działa gorzej. Od kiedy mandaty są niższe patrzę na to z większym luzem

post-8007-0-11326600-1452865717_thumb.jpg

post-8007-0-19243800-1452865726_thumb.jpg

post-8007-0-42172900-1452865731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.