Skocz do zawartości

[Relacja] - Naprawa zestawu po wypadku, w wyniku wężykowania na autostradzie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Ale też znam kilka sytuacji że po 2-3miesiacach nieużywania coś się "zrypało"...

Znajomym to po 2-3tygodniach pobytu w Grecji w drodze powrotnej nie "wstał"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 620
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jest się czego bać :). Mój viatoll używany 1 do roku nigdy nie działa jak jest potrzebny. A nawiązując do Bareji "najbliższy punkt widokowy we Wrocławiu", to ja mam najbliższy punkt w Katowicach.

 

prawda, że po drodze nad Bałtyk ? Kto mi zapłaci za jak do tej pory 4 kursy po 180km każdy - czas, paliwo itd ? nikt. To ja mam płacić! Aktualnie też mam nie działający zestaw, tylko że do kwietnia będzie zbędny więc czekam na okazję do wyjazdu do Katowic.

sprawy  via-tol  załatwisz   u nas  na miejscu    DK1   stacja  Orlen    na  przeciwko  Castoramy     nie  trzeba  jezdzic  do  Katowic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, czy ty masz Grand Vitarę II i czy 5 drzwiową. Jeżeli tak to czy mógłbyś coś więcej napisać o użytkowaniu tego auta, jak się sprawuje / również jako holownik/?

 

Mam Grand Vitarę II, 1,9 ON ale 3 drzwiową. 

 

Jeśli chodzi o eksploatację, to w naszym wydaniu jest ona dość intensywna. Samochody terenowe wykorzystujemy w dużej mierze zgodnie z ich, przynajmniej teoretycznym, przeznaczeniem :)  http://forum.karawaning.pl/topic/14255-chata-g%C3%B3ralska-czyli-o-co-chodzi-w-opisie-mojego-profilu/?hl=%2Bco+%2Bchodzi+%2Bopisie

 

post-9355-0-93675500-1452886796_thumb.jpgpost-9355-0-29310300-1452886826_thumb.jpgpost-9355-0-63637900-1452886835_thumb.jpgpost-9355-0-41092500-1452886886_thumb.jpgpost-9355-0-29112200-1452886896_thumb.jpg

 

 

Jeśli chodzi o wyjazdy z przyczepą, to ja mam na razie krótki, bo byliśmy tylko raz w CZ na weekend ale jechało się bardzo dobrze.

 

post-9355-0-09698200-1452886603_thumb.jpgpost-9355-0-13552400-1452886613_thumb.jpgpost-9355-0-52025400-1452886622_thumb.jpg

 

Przełożenia są w sam raz, samochód nawet z przyczepą zachowuje jakąś tam dynamikę, w każdym razie odczuwalnie jest w stanie przyspieszyć :) Jeśli o to chodzi to, to chyba bym polecił ale więcej powiem w nadchodzącym sezonie :)

 

Natomiast w codziennej eksploatacji jest całkiem wdzięczny. Zwrotny, wygodny (siedzenia są dużo wygodniejsze niż np w Zafirze  :look: ) Z silnikiem na razie nie ma problemów ale podejrzewam że to kwestia czasu....  :oslabiony: W końcu do diesel....  :ee:  Zużycie paliwa średnie, przy jeździe żony na co dzień - ok 9,9 -10,5 l/100km. Ale to czyste miasto  :hmm:  Teść zeznał, że z przyczepą, do CRO miał średnią 11l/100km. 

 

Na trasie potrafi zejść poniżej 7 litrów.

 

Żona jest w każdym razie zadowolona. Całkiem udane połączenie wygody i praktyczności :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawy  via-tol  załatwisz   u nas  na miejscu    DK1   stacja  Orlen    na  przeciwko  Castoramy     nie  trzeba  jezdzic  do  Katowic 

niestety, zwykłego viatola tak, ale nie tego z dodatkową anteną - nic nie załatwię, jedynie doładowanie. Takich zestawów z anteną nie ma w punktach zwykłych na stacjach, trzeba je zamawiać pod klienta, ale też tylko do biura obsługi a nie na stacje. Robiłem o to aferę, do tej pory nie skutecznie.

 

Pozdrawiam fachowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, zwykłego viatola tak, ale nie tego z dodatkową anteną - nic nie załatwię, jedynie doładowanie. Takich zestawów z anteną nie ma w punktach zwykłych na stacjach, trzeba je zamawiać pod klienta, ale też tylko do biura obsługi a nie na stacje. Robiłem o to aferę, do tej pory nie skutecznie.

 

Pozdrawiam fachowca :)

a po jake h...  Ci  ta  dodatkowa   antena    tylko  problem    oddaj    i wez   zwykłego   i   bedzie pan  zadowolony       mam   4 rok  używam    nawet nie   odpinam  z szyby  :skromny:    nawet  jestem  skłonny   dać  Ci   do   testów  

 

 

ps  Tez  miałem   i  oddałem  

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po jake h...  Ci  ta  dodatkowa   antena    tylko  problem    oddaj    i wez   zwykłego   i   bedzie pan  zadowolony       mam   4 rok  używam    nawet nie   odpinam  z szyby  :skromny:    nawet  jestem  skłonny   dać  Ci   do   testów  

 

Bo ma jakąś tam szybę, pewnie podgrzewaną i do tego atermiczną lub odbijającą promienie słoneczne (jak np u mnie w Zafirze) I wszystko to zakłóca Viatola  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zasadniczym plusem tego auta uzasadniającym jego kupno w 100% to jego dzielność terenowa przy dojazdach do Basiówki. Ja mocno się zastanawiam nad zakupem wersji 5d tylko że ja nie mam takich potrzeb na co dzień a trochę psioczą na duże spalanie przez ten stały napęd na 4 koła.


A jeszcze jedno pytanie . Widząc te fotki z gór, jak wygląda sprawa działania zapobiegania buksowaniu kół poprzez ich blokowania za pomocą kontroli trakcji/ taka pseudo blokada dyferencjałów na poszczególnych osiach/ czy to działa i się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie . Widząc te fotki z gór, jak wygląda sprawa działania zapobiegania buksowaniu kół poprzez ich blokowania za pomocą kontroli trakcji/ taka pseudo blokada dyferencjałów na poszczególnych osiach/ czy to działa i się sprawdza?

 

Nic takiego nie posiadam. Nie mam również (na szczęście) ESP. Jak widać na załączonych obrazkach, moja kontrola trakcji polega na starych, dobrych łańcuchach, które kiedyś, przypadkiem, dostałem od zaprzyjaźnionego Austriaka z Alp  :yay: To działa zawsze  :ok:

Jedyne co mi przeszkadza, to słaby prześwit.... zawsze jakiegoś kamulca przyuważę podwoziem....  :oslabiony:  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma jakąś tam szybę, pewnie podgrzewaną i do tego atermiczną lub odbijającą promienie słoneczne (jak np u mnie w Zafirze) I wszystko to zakłóca Viatola :niewiem:

Ogrzewana szyba nie przeszkadza, w atermicznej jest okienko nie zakłócające viatolla , pudełko z anteną jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając  do  pierwotnego   wątku 

 

     post-2830-0-98616500-1452957457_thumb.jpg post-2830-0-68807500-1452957411_thumb.jpg

                                             przed                                                    po

 

post-2830-0-08205100-1452957512_thumb.jpgpost-2830-0-91083200-1452957590_thumb.jpg

                                          przed                                                   po

 

post-2830-0-78630000-1452957635_thumb.jpgpost-2830-0-91669600-1452957725_thumb.jpg

                                        przed                                                   po

 

 

od poniedziałku    końcowe prace  w środku  

 

oby nie zapeszyć  to   w przyszłym  tygodniu  będzie można zakończyć i  wydać  

 

 

Andrewa1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oby nie zapeszyć  to   w przyszłym  tygodniu  będzie można zakończyć i  wydać  

 

 

 

@Andrewa1  > ...przed      po...

 

attachicon.gifAndrewa1.png

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Juhuuuu !!!! :yay:  :yay:

 

 

 

oby nie zapeszyć 

 

Tfu tfu, przez lewe ramię, na psa urok i kota czarnego o pełni księżyca :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrewa1  > ...przed      po...  Jestes WIELKI !

attachicon.gifbrawo.gif

attachicon.gifAndrewa1.png

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Zrobiłem   tylko   swoją  robotę    a ze  przy okazji jest  to  pasja     to podwójne  zadowolenie  jest   :skromny:      taki widok po kilku miesiącach pracy  cieszy  oko  i raduje  serce  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.