Skocz do zawartości

Prośba w ocenie ogłoszenia - Hobby de luxe easy kMfe 2005


sauronet

Rekomendowane odpowiedzi

Ok możesz holować do 1466 kg. Jeżeli jesteś pewien stanu Focusa i gotowy na trudne manewry - możesz kupować.

 

Przyczepa wygląda ok. Sprawdź stan przednich plastików bo lubią pękać

 

Dzięki za odpowiedź. Stan Focusa jest bdb, jest on stosunkowo młody więc o to się nie boję. Możesz mi tylko powiedzieć w jaki sposób wylicza się wagę jaka mogę ciągnąć? Bo zastanawia mnie skąd Ci wyszło akurat 1466 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Focusem najwyżej przyciągniesz ją do domu. O wakacjach zapomnij chyba, że takich po Polsce bez zapasów, wyposażenia itd. Przyczepa jest dobrze wyposażona więc nie ma już tych 1000 kg ale pewnie znacznie więcej. Mam 115 konny diesel, którym ciągnąlem dmc 900, było super mogłem wyjechać pod każdą górę w Grecji czy Chorwacji. Teraz ciagnę dmc 1100 i szału nie ma (przyczepa zapakowana na 3 tyg wakacji, ale bez przedsionka, rowerów i ciepłuch ciuchów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomnieliscie że Focus to najlepszy holownik przyczepy 1500kg :]http://forum.karawaning.pl/topic/15727-poszukiwania-holownika-1995-2000kg-dmc-janwil/page-44

1500 kg ciągnie się łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus będzie miał ciężko z 1400 kg nie tylko przy ruszaniu i manewrowaniu ale przede wszystkim przy wietrze i hamowaniu.

Mover,klima,bagażnik na rowery i inne dodatki = wieksza masa własna a mniejsza ładowność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sauronet, nie przejmuj się, ja na pierwsza przyczepę kupiłem hobby 650 i za nic na świecie nie wymieniłbym się na nic mniejszego.

Przyzwyczaisz się do rozmiarów zestawu, przywykniesz do parkowania.

Ta która podałes ma movera, wiec znacznie ułatwi Ci kwestię parkingu na polach kempingowych.

 

Jestem z Rybnika, jak coś to mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jeżeli nie jeździłeś wcześniej z przyczepami kempingowymi, gdybyś od kogoś pożyczył na kilka godzin przyczepę podobnej wielkości i zobaczył, czy potrafisz z tym jechać. Bo jeżeli budka ma 250 cm, to na niektórych zwężkach będziesz miał po 20 cm na stronę. A to wymaga umiejętności jazdy i wielu karawaningowców, woli sobie oszczędzić tego stresu i kupują węższe. Mój kolega z Opola ma Knausa 232. I jak jedzie autostradą do Chorwacji, na której są roboty i zwężenie do dwóch pasów z żółtymi liniami, to jest chory ze strachu. Dlatego też unika jeżdżenia przyczepą na weekendy, by się nie stresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużego doświadczenia karawaningowego - jeżdżę dopiero pierwszy sezon. Do tej pory około 1800 km za mną i  2 x 1200 km przez najbliższe 3 tygodnie. Kupiłem pierwszą (i jak na razie jedyną) przyczepę - dużą, bo ma 250 cm szerokości i licząc z dyszlem ponad 7 metrów długości. Holownik mam troszkę większy i ciut mocniejszy.

- Focus da radę tej przyczepie, ale ja w swoim który ma 140 koni czuję te 1500 kg na ogonie. Nie jest źle, ale pod górkę czuć. 115 koni pociągnie te 1400 kg, szału nie będzie, zwłaszcza pod górę.

- MW tej przyczepy to schowaj między bajki. Jak zauważyli poprzednicy przy takiej ilości sprzętu (klima, moover, akumulator) ta przyczepa jest już nieźle dociążona. Jeżeli ją kupisz, to radził bym Ci od razu na wagę wjechać i zważyć, ile jeszcze możesz do niej włożyć. Niestety przykre niespodzianki z przeładowaną przyczepą, zwłaszcza za granicą mogą odbić się czkawką i uderzyć po kieszeni a w najgorszym przypadku zakazem dalszej jazdy. Policz, że do przyczepy wrzucisz również ubrania, pościel, naczynia, jedzenie .... - lista może być długa i ... CIĘŻKA! Mnie zostaje w przyczepie bez jedzenia, ubrań, rowerów zapas jedynie 40 kg!

- pamiętaj, że DMC auta + przyczepy masz w okolicach 3350, przy zmianie holownika licz się z ViaT®ollem i prawem jazdy B+E ! - a to są dodatkowe koszty.

- szerokość 2,5 metra przyczepy - zależy wszystko od Ciebie. Mnie nie przeszkadza, ale jeździ się co najmniej trudno, zwłaszcza dla początkującego. Miałem przypadek, że ponad 15 minut wyjeżdżałem z kempingu, bo było tak ciasno, że w niektórych miejscach po 10 - 15 cm luzu miałem. Nie było łatwo, ale jakoś to ogarnąłem. Generalnie daję radę, mimo, że to pierwsza przyczepa i pierwsze doświadczenia.

- co do samej przyczepy - ładna ze zdjęć, dobrze wyposażona, jak widać od kogoś, kto nią jeździł a nie z komisu - możesz liczyć na bardziej wiarygodną jej historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Jeszcze raz ogromnie dziękuję za wszelkie pomocne uwagi - czuję że po zakupie będę stałym bywalcem tego forum :)

 

Jeżeli kupię tą przyczepkę (oczywiście główne warunki to stan ścian, zapach i szczelność), to plan jest taki:

  1. Ciągnę ją do domu 400 km i oceniam czy daje radę,
  2. Jeżeli będzie średnio lub ciężko to chipuję silnik do 135 KM i jadę gdzieś w Polskę na test,
  3. Jeżeli dalej będzie ciężko to zmienię holownik :)

Nie rozumiem tylko dlaczego "straszycie" mnie szerokością 250 cm, kiedy ona ma 230 cm (sprawdziłem ten sam model na 3 zagranicznych stronach, np. tutaj ). Spytałem też o wymiary właściciela, ale czekam na potwierdzenie. Długość przyczepy wg. podanego ogłoszenia to 500 cm, a z dyszlem 705 cm.

 

Generalnie nie jestem strachliwym kierowcą, więc myślę że dam sobie radę z tymi wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Hobby, ma 495cm, a z dyszlem 715cm. DMC 1500. Jest to moja pierwsza przyczepa. Mam ją od kwietnia i z nią zrobiłem pierwsze w moim życiu kilometry z jakąkolwiek przyczepą. Do dzisiaj zrobiłem z nią ponad 5000km, zarówno po autostradach, jak i po drogach podmiejskich, a nawet po starych francuskich miasteczkach (na żyletki). Koledzy trochę demonizują, bo najgorsze jest pierwsze kilkaset kilometrów. Potem jazda z przyczepą jest coraz bardziej intuicyjna i coraz łatwiejsza. Jak nie będziesz kozaczył, wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przyczepa jest za ciężka do Twojego auta - sam mam dokladnie taką samą. Ona raczej waży 1170 na pusto a z klima, moverem, markizą i resztą przekracza 1400 raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ocenić stan przyczepy i czy warto ją oglądać czy nie. Przecież Sauronet już napisał, że jeśli jego auto będzie miało problem to je zmieni.

 

Dlatego nie bardzo rozumiem, czemu tutaj sporo osób odradza zakup tylko ze względu na holownik.

 

Drugim wg mnie bez sensu argumentem przeciw jest wielkość przyczepy i straszenie, że taka wielka to bez sensu. A tym bardziej nie rozumiem przytaczania historyjki kogoś, kto boi się jeździć przyczepą o szerokości 230 cm - przecież większość przyczep ma właśnie taką szerokość.

 

Kierując się takimi kryteriami to na początek każdy powinien Niewiadówką jeździć :-D

 

Moja rada jest taka, a też jestem świeżym karawaningowcem i ze swoją przyczepa, która ma też te 230 parę centymetrów szerokości, już kawałek przejechałam. W Chorwacji też ;-) Na razie wszędzie się mieszczę :-)

 

Trzeba mieć świadomość, że pierwsza przyczepa to zawsze będzie zbieranie doświadczenia. Nie ważne jaka ona będzie. Trzeba się liczyć z tym że się może gdzieś uderzyć czy o coś zahaczyć. Bo wszystkiego nie da się przewidzieć. Może to być pieniek w krzakach czy gałąź. To życie :-) Pierwsza przyczepa to jak pierwszy samochód. Trzeba uważać i mieć oczy wszędzie. Do tego dobre lusterka i wyuczony nawyk regularnego kontrolowania tego co się dzieje na drodze.

 

Wg mnie warto sprawdzić przyczepę. I nie rezygnować z zakupu tylko patrząc przez pryzmat wielkości czy holownika, jeśli ten może być zmieniony w razie potrzeby.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.