Skocz do zawartości

Prośba w ocenie ogłoszenia - Hobby de luxe easy kMfe 2005


sauronet

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na odpowiedź.

 

Producenta klimy nie pamięta, ale cytuję:

Klimatyzator jest montowany pod siedzeniami jest to oryginalny klimatyzator do montaży w przyczepach cena nowego ok 7000pln

Kolego nie skupiaj się na bajerach typu klima :nono:  , najważniejsze jest żeby przyczepa była szczelna i i sucha klime możesz sobie kupić a remont przyczepy do duże koszty nauczyło mnie tego to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chodzi tu o bajery. Odpowiedziałem tylko na pytanie jubi-tom'a.

 

Oczywiście że najważniejsza jest sprawność przyczepy. Jeżeli okaże się że przecieka, to na pewno jej nie kupię.

 

Silnik diesla 1.8 TDCI.

Edytowane przez sauronet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem tego nie pisać, ale moim zdaniem mocno przesadzasz z rozmiarem przyczepy do auta. Podaj dane auta - jakie masz w nim Dmc pojazdu i masę własną bo masę przyczepy pewnie sprawdziles.

 

Zdecydowanie duża jak na 1 przyczepę, liczyłem że wyskoczysz z jakimś dużym suv-em do ciagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz zauważyłem, że nawet w stosunkowo nowych przyczepach potrafi już wyłazić. Wszystko od temperatury chyba zależy :-)

 

Co do holownika to mnie nic już nie zdziwi. Widziałem przez ostatnie trzy tygodnie naprawdę mnóstwo zestawów, wydawały się niewiarygodne i zacząłem się zastanawiać nawet czy za granicą nie mają jakiś innych przepisów.

 

Szczytem wszystkiego był zestaw z Austrii gdzie holownikiem był Hyundai IX20 a do tego przypięty Tabbert 5 metrowy czyli pewnie jakieś 1500 DMC albo i więcej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie klima w cepce to podstawa a koszt nowej to co najmniej 7000 zł wiec nie pisz ze to bajer co sobie za chwile założy - wiem jak będzie , najważniejsze aby nie miała smrodu ani nie przeciekala a co do hobby z tego roku to miałem , miał kolega i nigdy więcej! !!! Starsze są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sauronet. Jeśli to faktycznie 500-tka to bym ją wciągnęła bez mrugnięcia okiem. ( no - gdybym miała akurat wolne 35 tysi :] ) One się  rzadko zdarzają. a ten układ jest wg mnie najlepszy z możliwych! Większość to 560 i dmc 1600, a szerokość faktycznie 2500mm. Różnica w prowadzeniu jest spora( przynajmniej dla męża mego) poprzednią naszą  przyczepką swobodnie pojechałam, ale moją Hobbinką  się nie odważyłam. Wciągaj - jest fajowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj podpowiedzi o braniu w ciemno i nie przejmuj się tym uszczelniaczem bo tak ma być. Jeśli nikt się nie zgłosi do pomocy to musisz przemyśleć. Ja bym zaryzykować wyprawę, ale nie jedź sam. Jeśli nie znajdziesz nikogo kto się zna na rzeczy, nie ryzykuj, ale to dotyczy każdego zakupu przyczepy więc i tak musisz kogoś takiego znaleźć. Nie kupujesz przyczepy za 3 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam tylko że sprawdziłbym tylną ścianę. Bagażniki na trzy rowery są przewidziane tylko dla kamperów. Dla przyczep są maks dla dwóch rowerów. Dlatego warto sprawdzić czy tylna ściana nie była przeciążona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec :

Mogę ciągnąć przyczepę do 1500 DMC. Masa własna mojego auta to 1351 kg. A DMC zespołu to 3450 kg. W przyszłości mam zamiar zakupić Suv'a i pewnie zrobię to wcześniej niż zmienię przyczepę stąd taki rozmiar. Z tego co się dowiedziałem to przyczepa ma następujące dane: Masa własna 1040 kg, a DMC to 1400 kg.

 

jubi-tom :

Możesz napisać konkretnie co było nie tak z tymi przyczepami? 4 lata wakacji spędziliśmy na kempingach na południu Europy i Hobby to jednak jedna z najczęściej występujących marek na rejestracjach NL i DE więc chyba nie mogą być takie złe? Dodatkowo Zanka bardzo chwali tą przyczepę a sama użytkuje Hobby. 

 

Nie upieram się przy tej marce ale tak jak pisałem wcześniej podoba nam się ona i ma idealny układ dla naszej 4 osobowej rodziny. 

 

Robak:

Szczerze, liczę na to że znajdę na tym forum kogoś z kim mógłbym ją obejrzeć ewentualnie kogoś kto obejrzy ją w moim imieniu. Oczywiście nie kupie przyczepy po oględzinach moim okiem bo się nie znam. Mam nadzieję ze BIENIEK2712 znajdzie chwilę czasu żeby ją zobaczyć dla mnie. 

 

Jacek00:

Czy możesz podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu tylnej ściany?

 

 

Dziękuję wszystkich za tak zagorzałą dyskusję i cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.