Skocz do zawartości

Hobby po gradobiciu i nie tylko


magic1803

Rekomendowane odpowiedzi

To łatwo stosunkowo wszystko sprawdzić. Rok produkcji, prócz dowodu znajduje się na wielu innych elementach. Znajdziemy rok produkcji świateł, części plastikowych, lodówki, kibla, felgi, okien itp. U mnie nawet na zdemontowanej moskitierze okna dachowego jest wybity zegarek z datą produkcji.

 

Wszystkie te elementy powinny mieć +- podobny okres produkcji co produkcja przyczepy.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałem napisać wcześniej, ale nie było kiedy ;-)

Dla mnie dziwne jest w tej przyczepie (nie wnikając w sprawy wcześniej przytoczone): stary model ubikacji kasetowej oraz lodówka z małym zamrażalnikiem.

Chociaż w linkach od Kristofera też takie się zdarzają. Czyżby Beyerland miał duże zapasy magazynowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne jest w tej przyczepie (nie wnikając w sprawy wcześniej przytoczone): stary model ubikacji kasetowej [...]

 

O, widzisz! Przypomniałeś mi, :ok:  a zupełnie o tym zapomniałem, choć już dosyć dawno miałem na uwadze kwestię toalet poruszyć.

Nie wiem dlaczego, ale jakoś zakorzeniło się u wielu osób przekonanie, że toaleta Thetforda "C2", to stary model.

Z moich doświadczeń, a także obserwacji wynika, że model ten był stosowany przez różnych producentów przynajmniej do 2006 roku. Z oczywistych względów najbardziej pamiętam to w Knausach, ale było też kilka innych marek, choćby w/w Bayerland. Przypuszczam, że wersję zastosowanej toalety wymuszał brodzik oraz plastikowe elementy wykończenia ścian, których nie opłacało się produkować w krótkich seriach. Z tego powodu, w wielu różnych modelach i u różnych producentów, można spotkać wręcz bliźniacze łazienki, które mogą jedynie mieć zróżnicowanie kolorystyczne. Nawiasem mówiąc, osobiście uważam, że "C2" jest najbardziej udaną i ergonomiczną konstrukcją ze wszystkich, aż do dzisiaj. Mimo pozornych innowacji (bardziej chodziło o oszczędności i uproszczenia, niż poprawę użytkowania), nawet toaleta z miską ceramiczną nie jest tak "wygodna", jak C2.

Pomijam już fakt, że w całym tym procesie "modernizowania", zmniejszono wyraźnie zbiorniki spłuczki, jak i samej kasety WC, co z kolei wymusza inne dozowanie preparatów i skraca okres zapełnienia kasety / opróżnienia spłuczki. Przy okazji pozbawiono toalety bardzo wygodnego schowka na papier, niemal bezobsługowego wskaźnika zapełnienia itd., itp.

Sorry za ten mały OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.