Skocz do zawartości

Hobby po gradobiciu i nie tylko


magic1803

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gustowny pluszak na łóżku, sztuczne winogrona na blacie i otwarte wino na stole,

 

21tys za 5m przyczepe z 2007 roku?

Według mnie wino jest zamknięte :) to jest dobry powód do negocjacji ceny  :miga:  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panie Andros jednak się Pan myli, tylko jest pytanie czy celowo czy przypadkowo. Jest Pan u nas dosyć często a wprowadza Pan ludzi z forum w błąd. Przyczep z Francji my nie sprowadzamy i nigdy ta przyczepa u nas nie stała, i jak Pan wie na nasze przyczepy jest rok gwarancji na szczelność.

 

Pozdrawiam Center-Camp

Napisałem bardzo wyraźnie(o ile się nie myle) to po pierwsze

Ostatnio jak byłem tez pokazywaliście mi przyczepę po gradobiciu czy nie???

A ja nigdzie nie napisałem że nie dajecie gwarancji na rok na szczelność,rozumiem -reklama,każdy sposób jest dobry

To że z Francji nie sprowadzacie hmm-tez nic o tym nie pisałem

Czym wprowadzam w błąd nie wiem

Ale obiecuje wam że już żadnej budki od was dla nikogo nie sprawdzenia,i na ich temat się nie wypowiem

A na zakupy pojade do konkurencji

Macie moje słowo

Oczywiście też pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziemy obadać :)

 

witam!

Jeśli masz blisko, to warto, choćby w celach dydaktycznych ;)

Zdjęcia są beznadziejne (mały rozmiar, tragiczna rozdzielczość) - obawiam się, że celowo.

W opisie praktycznie "zero" istotnych informacji, jeśli te, które są, można w ogóle uznać za jakieś informacje. Podobnie, jak Koledzy - nie wierzę w cuda  ;)

"Nie jest po gradobiciu lub powodzi" :]

Moim zdaniem jest powypadkowa.

Jak napisałem, jeśli masz bardzo blisko, to można jechać, ale jeśli dajesz do zrozumienia, że pojedziesz z Białegostoku, to wybacz, ale to bardzo nierozsądne :hmm:

Wcześniej wypadałoby poprzedzić wizytę "obfitą" korespondencją ze sprzedającym, kilkoma rozmowami przez telefon i co najmniej, kilkudziesięcioma zdjęciami wybranych miejsc, w formacie i rozdzielczości zapewniającej bardzo dokładne przyjrzenie się szczegółom.

Inaczej, stracisz tylko czas i pieniądze, a kto wie - może i zapał do dalszych poszukiwań :oslabiony:

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz z kolega szarym jeździliśmy 80km zobaczyć ideał,także nie mam nawet zamiaru ruszać 700km najpierw proszę kolegów,którzy mają bliziutko.

 

 

No niestety, takich cudów nie ma a fakty są jednoznaczne.  Przyczepa przyjechała z DE, gdzie została kupiona od osoby prywatnej. W DE takie przyczepy kosztują około 10k EU, czyli w przeliczeniu na złotówki to jest 45k zł (z zarobkiem dla handlarza).

 

Więc co musiałoby się dziać, że Niemiec sprzedał przyczepę za 3x taniej a handlarz, żeby handlarz w PL mógł ją sprzedać za połowę ceny rynkowej? Niestety, śmierdzi to na kilometr wałkiem - i nawet nie chodzi, że jest powypadkowa, bo musiałaby być rozwalona w taki sposób, że ktoś ją kupił w cenie złomu - czyli w cenie dokumentów zapewne.

 

Z ciekawości. Rozmawiałeś ze sprzedającym? Czemu ją sprzedaje i to w takiej cenie? Przysłał więcej zdjęć w lepszej jakości?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Knausa sprzedaje handlarz, ma też auta w ofercie (czyli zwiększona czujność).

 

zdjęcia są pewnie skopiowane jeszcze z niemieckiego ogłoszenia, stąd ta jakość.

 

cena... za granicą musisz dać kolo 10.000 Euro.

 

szukaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic - podsyłasz linki bardzo tanich (jak na rocznik i wielkość) przyczep...

NIE ma okazji za połowę ceny - jest tylko późniejsze rozczarowanie i wydatki...

 

Jadę za 2 tyg po przyczepę do Niemiec: mały Knaus 400 lk z 2007 roku. Cena w ogłoszeniu 8200 EUR. Trochę udało mi się wynegocjować, ale Niemiec powiedział, ze niżej nie zejdzie i już, bo przyczepa jest w bdb stanie. Oglądał ją mój znajomy Niemiec i tylko to potwierdził..

NIE jest to okazja - ale nie zależy mi na najniższej cenie tylko na bardzo dobrym stanie technicznym. 

 

Szukaj cierpliwe przyczepy w budżecie, którym dysponujesz, ale wg mnie szukaj starszego rocznika, którego cena nie odbiega za bardzo od średniej.

 

Dla przykładu:

http://otomoto.pl/oferta/fendt-fendt-saphir-410-2007r-ID2bFUc5.html

taka sama w DE nie za 22800 tylko ok 28000

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/fendt-saphir-410-baujahr-2007-bexbach/208109117.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=8500&makeModelVariant1.modelDescription=410&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&noec=1#

 

Knaus:

http://olx.pl/oferta/knaus-sudwind-500fu-przyczepa-cempingowa-CID5-IDai5sR.html#d2a75fbdd7

taka sama w DE

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/knaus-s%C3%BCdwind-500-fu-kirchheim/204657349.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant1.modelDescription=500+fu&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&negativeFeatures=EXPORT&noec=1#

 

 

Powodzenia i duuuużo cierpliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekM  opisz jak ten zakup przyczepy przebiegał . Jak możesz to opisz w szczegółach oraz aktualne wysokości opłat w urzędach Itp..

nie ma problemu - szukałem trochę informacji o zakupie przyczepki w Niemczech i niewiele znalazłem:)

po powrocie opiszę szczegółowo cały wyjazd.

Na razie czekam na skany dokumentów i umowę przedwstępną.

Wyjazd po Bożym Ciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego sprzedawcę znacie http://olx.pl/oferta/knaus-eifellend-465-dmc-1200-kg-CID5-IDaiDHN.html#c065dcc5fdma dużo przyczepek, i ten knaus chyba zle nie wygląda.

Znam sprzedawcę, bo sama mam przyczepkę od nich i jestem bardzo zadowolona. 

Osobiście uważam, że warto jechać i ją obejrzeć, a jeśli nie ta to na pewno z jakąś wyjedziesz od nich z placu.

 

Jak masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.