Skocz do zawartości

Nowe przepisy ruchu drogowgo 18.05.2015


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Idźmy dalej, może amputacja prawej nogi tuż przy kolanie, bez znieczulenia ?  :hmm:

a dlaczego nie? .. lepiej takiemu komuś ujbć noge zanim kogoś innego okaleczy/zabije na drodze...

jakoś ci wszyscy miszczowie dróg zaraz po przekroczeniu granicy (nawet tej ze słowacją) potrafią zwolnić, nie wyoprzedzać na ciągłej i wogóle jakośtak kulturalnej jezdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie?

Dlatego że byś bez nogi jeżdził  :-]   alkolok, speedolok i może jeszcze ciśnienie w oponoach upuścić ?

 

A teraz pytanie do ekspertów. JAK to jest z przekroczeniem prędkości o 50km/h i ewentualnym konsekwencjami, zabraniem prawka dla np. Niemców lub innych kierowców z UE, bo nie doczytałem...? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że byś bez nogi jeżdził  :-]   alkolok, speedolok i może jeszcze ciśnienie w oponoach upuścić ?

 

A teraz pytanie do ekspertów. JAK to jest z przekroczeniem prędkości o 50km/h i ewentualnym konsekwencjami, zabraniem prawka dla np. Niemców lub innych kierowców z UE, bo nie doczytałem...? :hmm:

Moze nóg jeszcze obcinac nie bedą ale alkomaty w samochodach, bransoletki na nogi dla "pijaków" moze jakies naklejki na szybe jedne zielone dla notorycznie przekraczajacych predkosc, zólte dla tych co po alkoholu siadali za kólkiem, czerwone dla tych co spowodowali kolizje, czarne dla tych co spowodowali wypadki drogowe itp. itd.

Dojdzie jeszcze naklejka za ekologie, potem za ubezpieczenie, potem za badanie techniczne.....................

Juz sie martwie czy w aucie na calej przestrzeni okiennej miejsca starczy?

Np w  Niemczech:

http://www.bussgeld-info.de/bussgeldkatalog-geschwindigkeit/

NIGDY nie zabiora ci prawa jazdy na miejscu zdarzenia  jeżeli przekroczysz predkość. Masz 4 miesiace na złożenie go w urzedzie wlasciwym dla miejsca zamieszkania. termin mozesz sobie sam okreslic tylko musisz nawet telefonicznie urzad poinformowac. Kiedys bylo 6 miesiecy.

Po alkoholu jest troche inaczej. Jezeli zostaleś złapany powyzej 0,5 promila to 1 miesiac bez prawka po drugim razie musisz przejsc dodatkowe szkolenie i probe watrobowa czy aby nie jestes od alkoholu uzalezniony. Tutaj akurat w okresie 6 miesiecy rzadko ktory to przechodzi. Stad "pijakow" szybko sie eliminuje.

 

ps. Moj kolega z pracy dostal 30 euro mandat za stanie na scieżce rowerowej. Policjanci najpierw go upominali ale ich zlekcewazyl. Potem podczas kontroli sie z nimi droczyl wiec dostal mandat. Po 2 tygodniach dostal wezwanie na 1 godzinne zajecia na wniosek policjanta ktory go ukarał z uwagi jak to ładnie napisane było że nie rozumie zagrozenia jakie spowodowal swoim wystepkiem - stad przymusowa godzina słuchania w Ratuszu na tematy bezpieczenstwa.

 

Przepraszam za Polskie znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chciał żeby młodzi Polacy jeździli tak jak ich rówieśnicy za zach. granicą.

Tymczasem młody Polak woli okazywać swoje zburaczenie (nie mylić ze zboczeniem) niż inteligencję za kierownicą.

Z resztą, co tu się dziwić skoro tej inteligencji mają deficyt.

I tak tkwią w błędnym mniemaniu że są doskonali... bo potrafią ostro ruszyć i gwałtownie zahamować.

Celowo pomijam stosowanie się do przepisów czy w odniesieniu do podstawowych konieczności jakie kierowca wykonywać powinien.

Mentalność? Edukacja? 20 lat tego nie wyleczy bo 20 lat temu liczyło się na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy rekordzista miał 137 km/h w terenie zabudowanym. Urwał się ze zmywaka w Anglii i wpadł poszaleć. Zabrali mu brytyjskie prawko i odeśla z adnotacją za kanał... Przytulił jeszcze koło 5000 zał za parę podwójnych ciągłych, ograniczenie predkości, przejście no i oczywiście teren zabudowany, bo jechali za nim ze 3 kilometry.

 

Brawa dla Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla znawcow - bo taki za biegly to nie jestem - jest skrzyzowanie kolo mnie takie ze wyjezdzam z ulicy dla mnie rownorzednej, bo bedacej normalna ulica co ma nazwe jakas tam - sa tabliczki ulicowe i skrecam w prawo w ulice troche szersza.

Dla mnie mam pierwszenstwo przed tymi co jada z mojej lewej strony ALE w tej ulicy co nia jade stoi znak droga wewnetrzna i ostatnio zj...l mnie rowerzysta, ze nie mam co gulac bo wyjezdzam z drogi wewnetrznej to nie jestem w prawie, ale chyba juz zrownali przepisy na drogach wewnetrznych tez - czy nie?

 

Jakbyscie nie zrozumieli mojego wywodu jestem gotow zrobic zdjecia..

 

J.

 

To dobre skrzyzowanie jakby sie chcialo lewa strone robic i jesli mam racje, wystarczy 5 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga wewnętrzna, zgodnie z przepisami nie jest drogą publiczną. Więc wyjeżdżając z drogi wewnętrznej włączasz się do ruchu i musisz ustąpić wszystkim będącym w ruchu - to znaczy na drodze publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu smierdzi - droga wewnetrzna z normalna nazwa ulicy i nie zadna slepa, tylko normalna ulica z chodnikami itd. ani przed zadnym supermarketem - o co kaman?

 

J.

 

Zapomnieli zdjac tablice czy co? - i w dodatku prowadzi do stacjii metra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież spora część ulic wewnętrznych ma normalne nazwy :-)

Często ulice będące w zarządzie wspólnoty czy spółdzielni są wewnętrzne bo są ich własnością, natomiast są "podłączone" do sieci ulic publicznych. Ale z racji właśnie faktu, że zarządcą jest prywaciarz to ulica jest wewnętrzna. Wszelkie oznakowanie itp też leży w obowiązkach zarządcy a nie miasta.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.