Skocz do zawartości

Nowe przepisy ruchu drogowgo 18.05.2015


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co zrobią jak złapią na przekroczeniu prędkości o 50km/h kierowcę tzw "microcar-a"  który nie ma prawa jazdy ?

W najbliższym czasie jak mnie złapią to coś opisze,posiadam takowe cudo jak bma z lat 60

.

Co do zmian są widoczne jeżdże stałą trasą i stałą prędkością,zawsze wszyscy mnie wyprzedzali,teraz role sie odwróciły :bevil: ja wszystkich wyprzedzam :],także może wkońcu coś to da żeby było bezpieczniej,a nie nawalić co 200m karmiki dla sępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobią jak złapią na przekroczeniu prędkości o 50km/h kierowcę tzw "microcar-a" który nie ma prawa jazdy ?

Chyba jakieś prawko mieć musi. Tak czy inaczej dostanie zakaz na 3 miechy pewnie:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobią jak złapią na przekroczeniu prędkości o 50km/h kierowcę tzw "microcar-a"  który nie ma prawa jazdy ?

Tylko że taki auto ma ograniczenie max prędkości do 45km/h tak więc to niemożliwe.

http://www.zaradni.pl/motoryzacja/jak-kupic-samochod-do-jazdy-na-dowodzie-osobistym/1,1807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki, ale skoro jesteśmy przy realiach drogowych.... Pytanie do kolegów, którzy na codzień śmigają ciężarówkami. Przypuszczam, że nie tylko mnie drażni zjawisko wyprzedzania tira jadącego z prędkością x km/h, przez innego tira jadacego z predkoscia 0,5 km/h większą. Czy to kwestia różnic w ustawieniach tempomatów, czy może awersja kierowców do jazdy za kimś? Nie wierzę że nadrobią w ten sposob więcej niż pojedyncze minuty na całej trasie, a jednak powodują spore utrudnienia w płynności ruchu i stwarzają zagrożenie dla innych. Wczoraj i dzisiaj jeździłem po Czechach i Austrii i szczerze powiem nie spotkałem się z takim zachowaniem. Po przekroczeniu polskiej granicy już tak. Czy oni mają inne przepisy, czy może to kwestia mentalności i poszanowania innych kierowców? Pytam poważnie bo chcę zrozumieć powód, dla którego takie wyprzedzanie ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jedzie ile się da, tempomat ustawiony na max  a że auto nie potrafi tyle osiągnąć to jest wyprzedzany

przez drugiego któremu udało się osiągnąć max prędkość (jeżeli nie ma  zdjętych lejców)  różnica jak piszesz jest

niewielka i wyprzedzania trwa kilometrami. Jakby w wyprzedzanym pojeździe kierowca odpuścił kilka oczek

to został by szybciej wyprzedzony, ale tak nie robią bo znowu musiał by się rozpędzać, dlatego nie odpuści ani oczka i już.

Jechałem kiedyś z Holandii jakimś  starym gratem, ale 80 prułem, ale i tak znalazł się ktoś kto mnie wyprzedzał

nawet pod górkę, autostrada trzypasmowa więc jeżeli nikt nie jechał to nie odpuszczałem i gość jechał tak aż mnie wyprzedzał

ledwo co, a jak było dużo osobówek to troszkę zwalniałem, bo samemu mnie to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w Polsce będzie porządek na drogach.

Dzisiaj trochę pojeździłem autem i np. jechałem odcinek  20 km na ruchliwej drodze zgodnie z przepisami i wyprzedził nas tylko jeden porąbany kierowca busem.

Widać także w mieście ,że z obawy przed karą wyraźnie wolniej jeżdżą samochody. I tutaj zaskoczenie czasy przejazdów wcale nie są dłuższe.

 

Pozbawienie prawa jazdy na 3 miesiące i ewentualna kara 5000 złotych lub nawet więcej to nie są żarty.Wyprostuje niejednego na długo.

 

Myślę ,że szybko Polacy będą tak zdyscyplinowani na drodze jak Słowacy,Czesi,czy Austriacy czego Nam wszystkim życzę.

 

Dla Kolegi skarżącego się ,że musi jechać 30 minut dłużej mam bardzo prostą odpowiedź-

wyjazd z domu o 30 minut wcześniej ,a nie jechać jak WARIAT przy okazji powodując zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna moja obserwacja....

w dużych miastach i na gł drogach krajowych ludzie faktycznie wolniej

ale na podmiejskich gdzie wiadomo ze w zyciu polic. nie stała

to już pajace nadrabiają "stracony" czas :/

 

u mnie w podwrocławskim zadupiu gdzie kolo drogi jest szkoła , kościółek i GS

a dzięki chodzą pseudochodnikiem , juz widziałem paru "nadrabiających" :(

i srednia predkośc pewnie skoczyła z 60 (ograniczenie 40) do 70...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że taki auto ma ograniczenie max prędkości do 45km/h tak więc to niemożliwe.

http://www.zaradni.pl/motoryzacja/jak-kupic-samochod-do-jazdy-na-dowodzie-osobistym/1,1807

 Tego nie wiedziałem. 

Ależ to byłby niezły numer gdyby w ramach kary za przekroczenie prędkości nałożyli ( wzorem alkolock-ów ) obowiązek montowania "speedlock-a". Toż to byłaby mordęga dla ukaranego tak kierowcy, fura 300KM i jazda max 50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

w ramach kary za przekroczenie prędkości nałożyli ( wzorem alkolock-ów ) obowiązek montowania "speedlock-a".

...

Pomysł extra, nawet ktoś by na tym zarobił, ale...

Kierowca 'ukarany' i inni użytkownicy tego auta również. 

Ponadto, delikwent po zamontowaniu limitera prędkości byłby poza jakimkolwiek monitoringiem, więc powszechne byłoby omijanie tych blokad tak jak kręcenie liczników, bez śladu - dla kumatych rodaków pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ależ to byłby niezły numer gdyby w ramach kary za przekroczenie prędkości nałożyli ( wzorem alkolock-ów ) obowiązek montowania "speedlock-a". Toż to byłaby mordęga dla ukaranego tak kierowcy, fura 300KM i jazda max 50km/h.

 

Idźmy dalej, może amputacja prawej nogi tuż przy kolanie, bez znieczulenia ?  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.