Skocz do zawartości

Nowe przepisy ruchu drogowgo 18.05.2015


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dla mnie wyprzedzanie w terenie zabudowanym zabronione.  Praktycznie w ciągu kilku sekund można stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Miałem na myśli przede wszystkim to ,że auto z mocnym silnikiem na krótkim odcinku np.100m z łatwością przyspiesza z 40 do np. 90 km/h podczas wyprzedzania a to jest przekroczenie o 50 km/h. Dlatego napisałem, że dla mnie wyprzedzanie w terenie zabudowanym jest zabronione, bo mając pecha można zostać ustrzelonym przez radar.

UWAGA;

I tutaj zgłaszam problem ,bo nieraz trzeba wyprzedzić a przepis mówi ,że powinno się to  odbywać  szybko , sprawnie i bezpiecznie,tylko jak to zrobić bez krótkotrwałego naruszenia przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie pewnie jest takie, że skoro musisz naruszyć przepisy aby wyprzedzić, to znaczy, że wyprzedzany porusza się z wystarczającą prędkością (nie musi jechać na granicy dozwolonej - to już inna bajka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tyle na temat nowych przepisow:

 

http://prawonadrodze.org.pl/teraz-kazdemu-mozna-zabrac-prawo-jazdy-msw-przeforsowalo-swoje-chore-pomysly/

 

Przed rokiem na 100% zatrzymanych praw jazdy w Polsce sądy uznały tylko 7% zasadnych zatrzymań.

Brakowało czekoś czego sądy już by nie mogły zakwestionować. Tych nowych "pseudo" przepisów - tak ja uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę już wpływ nowych przepisów na zachowanie kierowców. Trasa Siekierkowska w Warszawie - 3 pasy ale z racji, że jest to nadal teren zabudowany to ograniczenie jest podniesione do 80 km/h. I do tej pory w zasadzie nikt tam nie poruszał się zgodnie z przepisami. Lewy pas to non stop 120-140.

 

A dziś jadę i co widzę? Wszyscy jak po sznurku jadą max 80 km/h! Lewym pasem wyprzedzanie z prędkością 90 km/h. Byłem bardzo mile zaskoczony. Można? Ano można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dzisiaj na świecie buduje autostrady bez pasa awaryjnego? A u nas i owszem - A4 przez Śląsk jest 2 pasmowa. Ta sama A4 za Wrocławiem w kierunku granicy ma ograniczenia prędkości wyłącznie dlatego, że nie zbudowano na niej pasa awaryjnego.

Nikt tak nie buduje. W Polsce żadna autostrada zbudowana przez Polaków, nie jest zbudowana bez pasa awaryjnego. To o czym piszesz zostało zbudowane w 1936, tak w 1936 roku przez Niemców. Polska chyba jedynie zmodernizowała te autostrady w 2006 i tyle.

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widzę. We wtorek jechałem z Krakowa do Warszawy i kierowcy grzecznie tyle ile na znaku, tyle mieli na prędkościomierzu. Czułem się jak na Słowacji. Dziwne uczucie, jak jedziesz przez zabudowany pięćdziesiątką i nikt na ciebie nie trąbi, nie mruga... :]  

A w Warszawie na Wale Miedzeszyńskim, trzy pasy prostej, pustej ulicy i wszyscy się toczą 70 km/h.... Cuda panie, cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe przepisy faktycznie trochę uspokoiły ruch, dużo kierowców zwolniło tempo jazdy. 

Wczoraj natomiast jechałem obwodnicą Krakowa i oczom mym ukazał się taki widok jak na poniższym zdjęciu. Dwa samochody z przyczepami - w każdej chyba szybowiec. Ich prędkość wahała się w granicach 120 - 140 km/h. Szczyt odwagi, czy szczyt głupoty? 

post-17461-0-76743400-1432440840_thumb.jpg

Edytowane przez seba222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.