Skocz do zawartości

Nowe przepisy ruchu drogowgo 18.05.2015


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

no i masz świętą rację, ale jak jedziesz przez pięć kilometrów lasem z prędkością 40 bo tak mówią znaki, to w końcu przestajesz zwracać uwagę na znak 40 postawiony przy szkole

Ile wysłałeś pism do zarządcy drogi, ze ten znak jest bez sensu? Założę się, że nigdy. Wiec czemu się dziwisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ile wysłałeś pism do zarządcy drogi, ze ten znak jest bez sensu? Założę się, że nigdy. Wiec czemu się dziwisz?

Ano widzisz od 22 lat płacę podatek drogowy, najpierw jako osobna opłata, teraz w paliwie, od 22 lat płacę również podatek jako obywatel. W pracy robię to za co mi płacą, a nasze urzędy powinny robić to za co my im płacimy. Jakoś mi w robocie nikt nie pomaga, więc nie widzę powodu abym ja komuś pomagał w czymś za co ma płacone i to z moich pieniędzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze zrozumiałem ... czyli jak ktoś ma dziecko np. 140cm któremu sie pupa nie miesci w foteliku to moze ? :)

Może ale tylko na tylnym siedzeniu.

Może też bez fotelika gdy na tylnej kanapie nie mieszczą się 3 foteliki to jedno dziecko może jechać bez... to uważam, że jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz od 22 lat płacę podatek drogowy, najpierw jako osobna opłata, teraz w paliwie, od 22 lat płacę również podatek jako obywatel. W pracy robię to za co mi płacą, a nasze urzędy powinny robić to za co my im płacimy. Jakoś mi w robocie nikt nie pomaga, więc nie widzę powodu abym ja komuś pomagał w czymś za co ma płacone i to z moich pieniędzy

No cóż... I póki takich jak Ty będzie większość to w tym kraju lepiej nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba to nie my powinniśmy powiadamiać i decydować czy znak stoi w dobrym miejscu czy nie, tym bardziej, że tak jak piszecie - jedziemy w drugi koniec Polski i widzimy po drodze różne absurdy. Czyli co?? Rejestrator, GPS, o fotografować, zaznaczyć na mapie i po powrocie pisać 1000 listów do Zarządu Dróg Krajowych, Wojewódzkich woj. mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko - mazurskiego itd... a potem nam odpiszą, że ten odcinek jest we władaniu powiatu X, powiat X napisze, że to jednak nie ich tylko gminy Y... niestety tak to własnie u nas wygląda.

Znaki stawiają wykształceni w tym kierunku ludzie i projektanci. A gdy tak jak piszecie - stoi jedna, druga, trzecia 50 czy 40 km/h bo jest jedna opuszczona chata to przy kolejnym ograniczeniu przestajemy być czujni... i zonk bo okazuje się, że jest czynna szkoła... Poza tym nawet podniesienie prędkości w terenie zabudowanym nas - aut z przyczepami - nie dotyczy i i tak musimy wszędzie zwalniać do 50km/h

 

EDIT. Widzę u Ciebie Irlandia... dlatego nie wiesz jak to jest w Tym Polskim Kraju... a pewnie nawet głosujesz... Przez Polskę Tiry w większości jadą tranzytem nawet nie tankując - o tych Tirach piszę. Poza tym gdy w sprawach naszego kraju zabierać będą głos uchodźcy to na pewno lepiej nie będzie. Bez urazy ale dziwię się Twojemu zaangażowaniu skoro i tak na wakacje wracasz pewnie tylko na kilka do "do rodziców".

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... I póki takich jak Ty będzie większość to w tym kraju lepiej nie będzie.

A właśnie, że lepiej będzie bo każdy ma być odpowiedzialny za to co robi, a nie się wcinać w robotę innym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby TIRy wywaliś z dróg to  i infrastruktura była by wystarczająca - takei moje zdanie. 

 

 

Wtedy zdechł byś z głodu, a ogień rozpalał byś krzesiwem i hubką. Żukiem mieli by Ci przywozic jedzenie na to Twoje podlasie???

Czy może jadł byś to co sam byś wychodował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za argumenty, że mieszkam w Ire i głosuje? Pewnie, że głosuje, bo chce, żeby moje dzieci miały możliwość powrotu.

 

Społeczeństwo obywatelskie na tym polega, że jak widzisz absurd to informujesz właściwą instytucję. Można zacząć od swojej okolicy... Jak widzimy, lata komuny zrobiły swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za argumenty, że mieszkam w Ire i głosuje? Pewnie, że głosuje, bo chce, żeby moje dzieci miały możliwość powrotu. Społeczeństwo obywatelskie na tym polega, że jak widzisz absurd to informujesz właściwą instytucję. Można zacząć od swojej okolicy... Jak widzimy, lata komuny zrobiły swoje.

Sorki to już ostatni ot

Radek przepraszam, ale teraz po Twojej odpowiedzi skapowałem, że nie mieszkasz w Polsce, a to zmienia sytuację , za społeczną aktywność w budowaniu Polskiej rzeczywisości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja już też ostatni raz :)

Jestem aktywnym żeglarze. W Polsce mamy (nadal) najbardziej restrykcyjne przepisy odnośnie amatorskiego żeglowania. Dzięki oddolnym działaniom zbliżamy się do normalności. Na prawdę dużo zostało zrobione dzięki "społecznej aktywnisci". Da się. Tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby TIRy wywaliś z dróg to  i infrastruktura była by wystarczająca - takei moje zdanie. 

 

 

Tak jeśli chodzi o przepisy i foteliki dla dzieci - jak nowe przepisy mają się do podkładek dla dzieci. Od jakiego wzrostu

 

Jeśli  chodzi o TIR-y domniemam, że na myśli masz transport intemodalny który w Polsce raczej nie wchodzi w rchubę ze względu na starą i niedostosowaną infrstrukturę kolejową.

 

W temcie fotelików jest nidoprecyzowane, bo osoba powyżej ok.13kg fotelik zamienia na podkładkę żeby pasy na szyi nie leżały - i wszystko.

 

Wracając do tematu :]  powinno być jednak bezpieczniej po zmianie przepisów. :hmm:   Czyli powinniśmy być zadowoleni :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.