Skocz do zawartości

Potrzebny prad w gniazdkach na postoju


Tapicerki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam Sterckeman 390 CP i potrzebuje miec prad jak spie czy zatrzymam sie gdzies na dzika.

Co proponujecie ?

Agregat czy duzy akumulator ?

Czy agregat nie bedzie za glosny ?

Dziekuje za wszelkie info

post-18919-0-80871000-1425564533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Port....hmmmm chyba 220 V  a potrzebuje wlaczyc pare zaroweczek ledowych , TV Led, ladowarki do laptopa i telefonow i finito ;)


Kuchenka, lodowka, ogrzewanie jest na gaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator 12 V i przetwornica z 12 V na 230 V. Pojemność akumulatora w "Ah" i moc przetwornicy w "W" uzależniona jest od mocy odbiorników i czasu ich działania. Sporo przykładów na ten temat, na ile wystarczy dany akumulator (jego pojemność) naprawdę znajdziesz na forum. Z tego, co kojarzę, to akumulatory około 70 Ah Koledzy używali przez kilka dni, raczej stosuj żelowe, ale poszukaj na forum podobnych tematów. Pamiętaj, że w takiej sytuacji to lodóweczka tylko na gaz.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice 12V DC 40A Output Power 300W mam ale co podpinam ja bezposrednio pod akumulator a pod przetwornice przedluzacz z kilkoma gniazdkami ? Lodoweczke mam na gaz ;)

Nie za slaba bedzie ta przetwornica ?

Edytowane przez Tapicerki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerki - bądź poważny i przejrzyj część forum związaną z elektryką. Tam przede wszystkim takimi tematami się zajmujemy. Materiału do przeczytania na pół roku.

Tak na szybko pierwszych kilka tematów:

http://forum.karawaning.pl/topic/18252-z-12-v-na-230-v/

http://forum.karawaning.pl/topic/18089-220v-w-przyczepie/

http://forum.karawaning.pl/topic/18126-zasilanie-230v-w-przyczepie-z-12v/

http://forum.karawaning.pl/topic/18059-o%C5%9Bwietlenie-22012v/

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przy takich odbiornikach zupełnie  nie potrzeba przetwornicy i wystarczy 12 V. W gniazdkach dobrze jest mieć te 230 V, ale raczej do czajnika. Odpowiedni zasilacz do laptopa podbije napięcie do około 16-20 V w zależności od typu komputera. Z twoich wypowiedzi wynika, żebyś poczytał trochę na temat prądu w przyczepie, bo może stać się nieszczęście. Cały ten dział warto przestudiować : http://forum.karawaning.pl/forum/48-elektryka-i-elektronika/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przy takich odbiornikach zupełnie  nie potrzeba przetwornicy i wystarczy 12 V. W gniazdkach dobrze jest mieć te 230 V, ale raczej do czajnika. Odpowiedni zasilacz do laptopa podbije napięcie do około 16-20 V w zależności od typu komputera. Z twoich wypowiedzi wynika, żebyś poczytał trochę na temat prądu w przyczepie, bo może stać się nieszczęście. Cały ten dział warto przestudiować : http://forum.karawaning.pl/forum/48-elektryka-i-elektronika/

 

Pozdrawiam

 

 

Czyli jak to zorganizowac bez przetwornicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port ... Nowy PHILIPS TV LED jest na 230V i min 24 W do max 36 W. Czajnik tylko na gaz jak lodowka, ogrzewanie


Myslicie ze styknie ta przetwornica 300 W (Peak Power 600 W) ??

 

Tez nie wiem czemu nie mam pradu jak podepne przyczepe pod auto...

Edytowane przez Tapicerki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czajnik tylko na gaz jak lodowka, ogrzewanie

 

W takim przypadku czajnik, lodówka i ogrzewanie tylko na gaz.

Mam wrażenie Kolego, że szukać za bardzo się Tobie nie chce. Czekasz, aż dostaniesz odpowiedzi "na tacy". A przecież wszystko jest na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku czajnik, lodówka i ogrzewanie tylko na gaz.

Mam wrażenie Kolego, że szukać za bardzo się Tobie nie chce. Czekasz, aż dostaniesz odpowiedzi "na tacy". A przecież wszystko jest na forum

 

Nie w tym rzecz , info jest na forum duzo ale ja nie chce czegos popsuc bo laik jestem i chce swieze info z potwierdzeniem bezposrednio przy moim watku ;)

Akumulator  12V 71Ah 670A moze byc za slaby pod prostownice do moich potrzeb czy styknie ?

Jak to konkretnie polaczyc ze soba ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tez nie wiem czemu nie mam pradu jak podepne przyczepe pod auto...

 

Włącz przeciwmgielne tył może zadziała częściowo instalacja w budce (pompki, jedna lampa, lodówka).

 

A jakby to zrobić tak...

W bakiście wrzucony aku ok 100ah żel. Do niego podłączona przetwornica ok 500W ciągłej. Do przetwornicy wpięty oryginalny kabel zasilający budę - druga strona wpięta w swoje miejsce. Całe oświetlenie na led, reszta gaz. Wiadomo, że przetwornica zużywa prąd cały czas, ale jakby ograniczyć się do 4-5 godz. dziennie może by to miało sens? Gdzieś to już widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.