Skocz do zawartości

Potrzebny prad w gniazdkach na postoju


Tapicerki

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamiętam, to już druga zakupiona przez Ciebie przetwornica :hmm:
Jeśli przetwornica jest podłączona prawidłowo i z zachowaniem prawidłowej polaryzacji, jeśli bezpiecznik główny w niej zamontowany jest sprawny, jeśli włącznik jest w pozycji "włączona", jeśli akumulator nie jest rozładowany poniżej progu zadziałania zabezpieczenia w przetwornicy (lub nie trzyma już pojemności), to jedyną możliwością jest jej usterka, a wtedy wróć do posta #34  (od czwartego zdania)  ;)
 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O ile pamiętam, to już druga zakupiona przez Ciebie przetwornica :hmm:

Jeśli przetwornica jest podłączona prawidłowo i z zachowaniem prawidłowej polaryzacji, jeśli bezpiecznik główny w niej zamontowany jest sprawny, jeśli włącznik jest w pozycji "włączona", jeśli akumulator nie jest rozładowany poniżej progu zadziałania zabezpieczenia w przetwornicy (lub nie trzyma już pojemności), to jedyną możliwością jest jej usterka, a wtedy wróć do posta #34  (od czwartego zdania)  ;)

 

 

Kristofer jedna mialem na stanie ale okazalo sie ze jest wysypana i zakupilem ta i tylko ta jako jedyna ;)

Bezpiecznik 40A w niej zamontowany jest ok.

Akku sprobuje dzis naladowac do bolu i wtedy zobaczymy ;)

Ogladales fotke? Moze byc takie cus ogolnie ?

Jesli zadziala i podepne pod nia przedluzacz do TV to tez nie powinno to stanowic problemu w sensie dlugosci przewodu przedluzacza(ok.2,5m) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer a tak mysle bo kolega mi nawinal dzis mysl ze w mojej przetwornicy jest wyjscie uniwersalne i potrzebuje adapter zeby smigalo?

Zerknij jak mozesz i napisz mi czy to prawda ;)

post-18919-0-05684400-1428407333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akku sprobuje dzis naladowac do bolu i wtedy zobaczymy ;)

 

To jest bezwzględnie konieczne.

Ogladales fotke? Moze byc takie cus ogolnie ?

Może być, tylko przetwornicę musisz jakoś przymocować obok akumulatora. Przy klemie minusowej widać jakiś odizolowany kawałek przewodu - popraw. Na klemy możesz założyć jakieś osłony.

Jesli zadziala i podepne pod nia przedluzacz do TV to tez nie powinno to stanowic problemu w sensie dlugosci przewodu przedluzacza(ok.2,5m) ?

 

Nie ma problemu nawet dwa razy tyle.

Kristofer a tak mysle bo kolega mi nawinal dzis mysl ze w mojej przetwornicy jest wyjscie uniwersalne i potrzebuje adapter zeby smigalo?

Zerknij jak mozesz i napisz mi czy to prawda ;)

 

Jeśli nie używasz wtyczek "angielskich", tylko standardowe "DIN", to adapter jest potrzebny. Na upartego standardową wtyczkę włożysz do tego gniazda, ale nie jest to w żadnym razie prawidłowe przyłączenie.

Wg mnie musze cos takiego dokupic

 

Dokładnie!

A masz miernik aby nim sorawdzic czy jest na wyjsciu 230V? Adapter moze i potrzebny (ja na takie wejscie podlaczalem bez adaptera i bylo ok)ale miernikiem sprawdzisz chociaz czy jest ok.

 

W zasadzie w większości tego typu gniazdek tak może być, chociaż spotkałem się kiedyś z sytuacją, że na gnieździe nie ma napięcia, dopóki nie włoży się odpowiedniej wtyczki (włącznik wewnątrz gniazda, uruchamiany bolcem wtyczki). To było w agregacie prądotwórczym, ale nie można wykluczyć, że w przetwornicy nie zastosowano takiego rozwiązania :hmm:

W takiej sytuacji, dopiero włożenie w/w adaptera może spowodować, że na jego wyjściu pojawi się napięcie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bez adaptera nie poszlo, kupilem zwykly adapter z 4 koncowkami z ACTION w Holandii za 2 Euro i od razu zaczelo hulac.

Oto moj filmik z testu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=JtNTE-ckOy4

 

Musze teraz pomyslec o jakims fajnym przedluzaczu zeby puscic gdzies za listwami i zeby pasowal do adaptera bo te niemieckie przedluzacze nie wchodza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem masz wyjaśniony. Pamiętaj, że pracując z przetwornicą, pracujesz na akumulatorze. Im głębiej go będziesz rozładowywał, tym szybciej się zużyje. Po rozładowaniu, staraj się jak najszybciej go naładować. I najważniejsze: to nie jest akumulator, który może być zamontowany w przestrzeni mieszkalnej przyczepy - nie zapomnij o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem masz wyjaśniony. Pamiętaj, że pracując z przetwornicą, pracujesz na akumulatorze. Im głębiej go będziesz rozładowywał, tym szybciej się zużyje. Po rozładowaniu, staraj się jak najszybciej go naładować. I najważniejsze: to nie jest akumulator, który może być zamontowany w przestrzeni mieszkalnej przyczepy - nie zapomnij o tym!

 

Kristofer dziekuje za bezplatna infolinie ;)

Prad dziala dla TV , i kilku ladowarek pod telefony komorkowe niestety dla laptopowej juz nie ;) Z tym sobie jakos poradze bo moze go zawsze podladowac w nocy w aucie pod 12V.

Wytlumacz mi jak to dziala, bo akumulator jest podlaczony do zasilacza ktory mam w przyczepie.Mimo to jak to bedzie z tym jego rozladowywaniem ?

Nie bedzie sie sam ladowac poprzez to podpiecie pod zasilacz ? Tego totalnie nie kumam ;)

Akumulator pochodzi pare miesiecy testowych i pojdzie do zyda a ja kupie taki jaki ma byc czyli zelowy lub ten drugi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale przez prawie dwa tygodnie mnie nie było (nie miałem też czasu

zajrzeć na forum).
Oczywiście Twój accu będzie ładowany, gdy podłączysz przyczepę do zewnętrznego zasilania ~230 V.
Niestety, musisz kontrolować jego stopień rozładowania, gdy z niego korzystasz, zwłaszcza zasilając inne urządzenia, niż wcześniej wspomniana przetwornica. Jeśli pracować będzie tylko przetwornica (i urządzenia do niej podłączone), to jej układy zadbają o to, aby accu nie rozładował się do zera. Przykładowo, gdy z accu zasilać będziesz oświetlenie, pompki wody itd., to już sam musisz kontrolować stopień rozładowania akumulatora.

Przy okazji:

dla tego accu, który masz obecnie, taki tryb pracy szybko go "zabije", a im głębsze będą jego rozładowania i dłuższe przerwy w uzupełnianiu ładunku, tym krótsza będzie jego żywotność i coraz bardziej zauważalny ubytek pojemności.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.