Skocz do zawartości

Potrzebny prad w gniazdkach na postoju


Tapicerki

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer !! ot cala filozofia bo ja amator pradowy jestem ;)

Myslisz ze jak to dobrze popodpinam to bedzie hulac ??

Kurcze az ciekaw jestem ;)

Na jakie kable mam to popodlaczac ;)

Serdecznie dziekuje Ci chlopaku za pomoc i jakby cus bede pisac na priva ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O jakie kable pytasz?

Wszystko opisałem na rysunku, przewody również :hmm:

 

No to ja naprawde tempota jestem bo nie kumam gdzie to jest i jak to ze soba polaczyc zeby byly tam tez bezpieczniki ;)

Ja mieszkam w DE i u mnie jest ten problem ze musze dokladnie wiedziec co kupic u szwabow bo oni to maja naje,....ne jesli chodzi o szczegoly ;)

Tak wiec napisz mi prosze jakie kabelki mam kupic jak tez jak powtykac w ta instalacje te bezpieczniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam Cię tak ciągle ciągnąć za język :]

Jeszcze raz od początku: przeczytałeś, co jest napisane przy tych przewodach na rysunku? Chyba nie, skoro nic na ten temat nie napisałeś.

Jak mam Ci odpowiedzieć, jakie przewody, skoro nie wiem nawet, jaka odległość dzieli miejsce zamontowania accu, od zasilacza (nie w linii prostej, ale po długości przewodów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam Cię tak ciągle ciągnąć za język :]

Jeszcze raz od początku: przeczytałeś, co jest napisane przy tych przewodach na rysunku? Chyba nie, skoro nic na ten temat nie napisałeś.

Jak mam Ci odpowiedzieć, jakie przewody, skoro nie wiem nawet, jaka odległość dzieli miejsce zamontowania accu, od zasilacza (nie w linii prostej, ale po długości przewodów)?

 

Nadal nie wiem gdzie moge go umiejscowic ;)

Jest kilka opcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerki nie obraź się, udajesz czy grasz na czas?

 

Naprawde nie udaje, nie znam sie na pradzie ;)

Jakby ktos mial problem z tapicerkami to zapraszam ;)

W tym czuje sie dobry ;)

Kristofer zdjecia wrzucilem tez pod tamten drugi watek ale tutaj tez doloze ;)

Sorry za dubla i promocje pieknych wnetrz STERCKEMAN-a ;)

post-18919-0-01878000-1426607980_thumb.jpg

post-18919-0-25760900-1426608009_thumb.jpg

post-18919-0-37281400-1426608037_thumb.jpg

post-18919-0-10409200-1426608071_thumb.jpg

post-18919-0-65923200-1426608100_thumb.jpg

post-18919-0-80490500-1426608132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz juz chyba wiem wszystko a teraz poprosze o numer konta ;) przeleje pare litrow niemieckiego browarka ;)

Dziekuje Kris i powolutku zaczynam kompletowac reszte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie innej maści aczkolwiek również dotyczące akumulatora i bezpieczeństwa.

Zabieram się właśnie za podpięcie akumulatora do "modułu" zasilającego w moim Sterckemanie i zastanawiam się jakimi przewodami powinienem go podłączyć, żeby było bezpiecznie? 

Akumulator podpina się do konektorami/wsuwkami żeńskimi do wypuszczonych z modułu konektorów męskich.

Z tego co widziałem np. w UPSach to mimo, że bateria niewielka to przewody dość grube są stosowane.

Czy zwykłe przewody 2x1,5 wystarczą? Czy powinny to być przewody zwykłe czy linkowe - czy nie ma znaczenia?

 

Na początek planuję podpiąć mały akumulator (18Ah) z centralki alarmu bo głównie ma mi zapewnić działania oświetlenia i nadmuchu ogrzewania podczas podróży do miejsca docelowego ale możliwe, że będę go musiał zamienić na większego jak to maleństwo nie da rady.  

 

Będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać, jaka jest łączna moc urządzeń pobierających prąd z accu, no i przydałby się jakiś opis tej instalacji w przyczepie :hmm:

Zrób jakąś fotkę zasilacza. Przewody o przekroju, który podajesz nie będą odpowiednie. Napisz też, jaka będzie odległość od akumulatora do zasilacza (po długości przewodów). Zakładam, ze zasilacz jest przystosowany do takiego podłączenia.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączną moc trudno mi określić - standardowe oświetlenie (na pewno nie używane na maxa i wszystkie na raz tylko raczej doraźnie), wentylator do rozprowadzenie powietrza/nawiewu w Truma 3002, doraźnie pompka wody.

 

Akumulator będzie podpięty pod moduł Nordelletronica NE213, który ma wyjście na zewnętrzny akumulator (B2 na zdjęciach). Wygląda to tak:

 

 

p1010026sp2q.jpg

 

A tu przykład z niemieckiego forum jak gość rozbudował standardową instalację:

 

7358597dmn.jpg

 

Te przewody podpięte od moduł NE213 wydają się być wyjątkowo grube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.