Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam usystematyzujcie ta moją szczątkową wiedzę, bo się miotam i nie wiem czego mogę szukać:

 

- Przy kategorii B+E mogę ciągnąć CRV przyczepę o DMC 1500

 

- Przy kategrorii B - DMC przyczepy nie może przekraczać masy auta i tylko mogę mieć przyczepę o DMC do 1360 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Droga Olgo:

Ja swoją HOBBY 495 kupiłem we wrześniu :? . Od tego czasu zrobiłem nią kilka tras i zapowiada się,że będę jeździł często - to wynika z moich potrzeb. Długo czytałem te forum zanim się zdecydowałem :) . Uważam,że wybrałem znakomicie. Mam dwójkę małych dzieci, piętrowe łóżko=oszczędność miejsca, dobrą łazienkę i te dodatki w kuchni dla żony. Sam też lubię duuuże łóżko,ale niestety są wady Hobby:

1. Jest cholernie DELIKATNA !!! Nie spodziewałem się,że można niektóre rzeczy zrobić ze sklejki, styropianu, miękkiej blaszki itp...

2. Już mi się zarwał główny stół, bo żona oparła się kolanem chcąc sięgnąć do górnej półki ( żona szczupła...)

3. Dzieciaki już rozwaliły łóżeczko( szczebelki) Moj dzieciak waży zaledwie 18kg i ma 3 lata a dał sobie z tym radę !!!!

Generalnie musisz mieć męża co ma czas i chęci aby ciągle przy przyczepie siedzieć. Od chwili gdy kupiłem przyczepę - ciągle coś do niej dokupuję bo z biegiem czasu - po powrocie z kolejnej wyprawy - dochodze z żoną do wniosku: Przydało by się...

i tak dokupiłem większe zbiorniki na wodę, koło zapasowe, agregat prądotwórczy, klimę - przenośną, naczynia, podpory, dodatkowe koło wsporcze, linkę do wyciągania,podkłady itd..itd itd...

 

generalnie trzeba to lubić. Ja pracowałem jako pilot wycieczek przez 5lat we Włoszech i tak mi zostało....to moja pasja!

Mam ważne pytanie: Czy Wy kiedykolwiekj ciągnęliście przyczepę???

Pamiętaj: Charakterystyka jazdy jest zupełnie inna. Nawet przy głupiej mijance z TIR-em, czy przy zjeździe ze wzniesienia na dół - cały zestaw inaczej pracuje i bardzo łatwo o poważny wypadek, do tego źle zapakujesz łądunek i o nieszczęście nie trudno. Przy tak lekkim samochodzie jak Wasz - sugeruję jednak zakup mniejszej przyczepy.

Ja mam prawo jazdy także na C, teraz kończę robić C+E, ale to tak dla siebie( bo TIR-owcem nie jestem).

Po przejechaniu od września kilku tysięcy km z przyczepą- proszę, radzę PZREMYŚL taki zakup 5 razy!!!

Sugeruję mniejszą - chociaż taką jak moją 495 Excellent easy/2003/2004r.

Te nazwy o które pytasz - to rodzaj wyposażenia.

Jak coś - służę radami i szczegółowymi zdjęciami - mam tego duuuuzo.

Zanim nie pzrejechałem kilku tras - nie zdawałem sobie sprawy z wiiiiielu rzeczy !!!!

CZytaj te forum ,czytaj, czytaj, czytaj :niewiem: - szczególnie te posty co dotyczą zakupu, użytkowania -wejdź w historię= warto.

 

Pozdarwiam. :]

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety B+E też nie pozwala na ciągnięcie przyczepy, której DMC>MW holownika. Zawsze masa wlasna holownika musi byc wieksza od DMC ogona. B+E pozwala na przekroczenie zestawem 3,5T. W tej sytuacji musisz szukać przyczepy, która ma mniej niż 1360kg :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - serdeczne, serdeczne dziękuję :?:niewiem::) :)

 

Mój mąż twierdzi, że da sobie radę, nawet dzielnie mówi, że jak trzeba kupić fajną przyczepę to lepiej kupić i E dorobić na prawo jeździe. To on będzie prowadził, ja robię za pasażerkę z dzieckiem i psem :] Taki wesoły samochód. Mój szanowny małżonek z przyczepą kempingową nie jeździł, ale wiele razy jeździł z lawetą dwuosiową z ładunkiem, więc mam nadzieję, że to podobnie.

Planujemy kilka razy w roku wyskoczyć w Polskę na góra 10 dni. Hotel z małym dzieckiem takim właśnie 3 latkiem jak nasza, to katorga. Prywatne kwatery nie bardzo lubię, więc tak jakoś padło na przyczepę.

Nie spodziewałam się takiej delikatności przyczepy! O matko, no cóż pokazać mężowi ten post muszę, żeby nie było, że coś zataiłam :)

 

Zaraz idę szukać takiego modelu jak masz - poczytam z wielką przyjemnością!

W tej 540 głównie podoba mi się duże łóżko i oddzielny pokoik do jedzenia, pracy czy spania. Raczej moja tendencja ku tej przyczepie wynika z jej ładnego wyglądu i praktyczności. Potrzebujemy w gruncie rzeczy aby były 2 łóżka i sprzęt kuchenny + ogrzewanie + pełna łazienka z ciepłą wodą. Ale widzę, że jest model 535 i jest mniejszy masą a wygląd ma podobny. Idę szukać zdjęć 495!

 

Bardzo dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety B+E też nie pozwala na ciągnięcie przyczepy, której DMC>MW holownika. Zawsze masa wlasna holownika musi byc wieksza od DMC ogona. B+E pozwala na przekroczenie zestawem 3,5T. W tej sytuacji musisz szukać przyczepy, która ma mniej niż 1360kg :niewiem:

 

Och teraz rozumiem!!!!!!

Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką HOBBY - jak moja EXCELLENT EASY 495 z pietrowym łóżkiem:

Masa własna tylko 1100kG, a DMC 1300 ! Wydaje się idealna dla Was. Polecam. Długo szukałem takiej, bo ciężko trafić konkretnie ten model.

post-38416-imported-7a9a1f05-1995-49c1-8a71-aafc347d8f85_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda - BARDZO!!!

Właśnie przeglądam Allegro bo muszę się ogólnie zorientować w tej numeracji, modelach i wyposażeniu - generalnie czarna magia jak na razie!

 

Proszę tylko się nie obraź :niewiem: Nie bardzo chciałabym łóżko piętrowe bo jest nas troje nie czworo :?:):] wolałabym taką wersję z dużym łóżkiem i mniejszym (przepraszam, że link do serwisów aukcyjnych ale nie wiem, gdzie jeszcze szukać.) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T474179

 

Bartku - a WC masz tak pod zlewem zamontowane, czy obok. Bo jak jest pod zlewem, to rozumiem, że zlew się składa - tak? Bo inaczej w takim paragrafowym zgięciu się chyba nie da .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WC mam standardowe - :) jak w każdej nowszej HOBBitce. Osobno zlew, osobno kibelek ( ale w jednym pomieszczeniu chodząc po brodziku od prysznica) Po użyciu odpowiedznich płynów ( KEM BLUE) - nawet ja moge spokojnie... :niewiem: korzystać.

Co do łóżek - ja mam jedno małżeńskie :] ( ja to nazywam- jak w hotelach : Doubble Queen Bed) a jak zaparkuję nad morzem, to mam nawet opcję za którą się normalnie ekstra płaci " Ocean view" :?

W drugim "pokoju" jest podwóje piętrowe i pojedyńcze osobno np. dla naszej Babci - zdarzyło się,ze pojechała z nami - i też było OK.

 

Pozdarwiam.

B.

post-38419-imported-91a697fe-ced3-4988-88a3-a20ad6f3a76f_thumb.jpg

post-38419-imported-3c2fcfde-2fe6-4609-85b7-84f030df66b2_thumb.jpg

post-38419-imported-f21efd98-5a69-4e2c-9e1f-7827cdf0eb0b_thumb.jpg

post-38419-imported-42bc6c1f-a76a-4fd6-a270-38f08a78e438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety B+E też nie pozwala na ciągnięcie przyczepy, której DMC>MW holownika. Zawsze masa wlasna holownika musi byc wieksza od DMC ogona. B+E pozwala na przekroczenie zestawem 3,5T. W tej sytuacji musisz szukać przyczepy, która ma mniej niż 1360kg

 

Piotrze ! pokręciłeś troszkę :niewiem:

 

a to powinno byc tak jeśli mówimy o prawo jeździe kat B+E:

 

przepisy PoRD określają, że

cyt: "..... rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

1/ samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej macie całkowiej nie przekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego:

2/ samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej tego samochodu powiększonej o 40 %:..."[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ale to skomplikowane te przepisy a raczej nie skomplikowane a zawiłe i możliwości interpretacyjnych masa, ja się kochani zupełnie połapać nie mogę :niewiem:

A jak jest z samym B?

Czy przy masie całkowej pojazdu i przyczepy łącznie poniżej 3.5 T można prowadzi takie cudo z samym B? Na przykład z moją CRV-ką i przyczepą o dmc poniżej 1360 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule - w tygodniu będziemy oglądać Hobby 420 Deluxe - dobry przyjaciel rodziny chce sprzedać. Kupił jako nową a kilka razy tylko z nią wyjechał, tak bidulka stała w cieplutkim garażu jako hobby do dłubania, więc ma jakieś dodatki dziwaczne :niewiem: no ale zobaczymy. Troszkę mała jest 420, chwialiśmy coś większego z oddzielnym pomieszczeniem, żebyśmy mogli pracować na wyjeździe. Czasami musimy się mocno skupić i popisać, więc potrzebujemy takie pomieszczenie "do pracy". Nie mamy wolnego :] ale jesteśmy wolnymi ludźmi - pracujemy tam gdzie jesteśmy :? dobrodziejstwo nowych kanałów komunikacyjnych.

W przypadku tej 420 będzie spokojnie możliwość rat ... a to dla nas duży plus, bo gotówką nie dysponujemy.

To co ważne, ma ogrzewanie gazowe i elektryczne.

Jak na razie generalnie najbardziej podoba nam się Hobby 535 Prestige.

 

Czy dokładka-modyfikacja ogrzewania jeśli ma się w oryginale tylko gaz, na wersję elektryczną, jest droga?

 

Jule - jak można, jaki masz model przyczepy i od razu zapytam - sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy dokładka-modyfikacja ogrzewania jeśli ma się w oryginale tylko gaz, na wersję elektryczną, jest droga?

 

 

Do ogrzewania gazowego można zamontować Ultraheat

http://elcamp.movera.com/?navID=25&pID=14491&tpl=details&lang=6

 

Doliczyć też trzeba montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.