Skocz do zawartości

System Via Toll


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazdy z pełną metalizowaną szybą przednią powinny używać urządzenia viaBOX wraz z anteną zewnętrzną o nazwie „viaBOX-2”

Niestety nie wszystkie punkty wydające ViaBoxa mają tego z dopiskiem "2" czyli z zewnętrzną anteną. Co więcej, prawdopodobnie nie dostanie się takiego "od ręki" nigdzie, bo oni go specjalnie zamawiają. U mnie, sympatyczna pani popatrzyła na mnie jak na idiotę i oświadczyła, że muszę jechać albo do Krakowa albo do Katowic, bo oni nie mają, a specjalnie zamawiać nie będą! 

Zaryzykowałem i wziąłem zwykłego - na szczęście mam przy lusterku miejsce, gdzie zwykły ViaBox działa, ale za to, jest niewidoczny z zewnątrz (część szyby niemetalizowana jest oklejona jakby folią z czarnymi kropkami), co przy sympatycznych "krokodylkach" używających lornetki może spowodować zwiększoną ilość kontroli!

 

w punktach wcale nie ma urządzeń viabox 2 - trzeba najpierw na nie zasłużyć :), wtedy jedziesz do punktu dystrybucji (jest ich w kraju kilkanaście) - ja miałem wizytę 80km w jedną stronę. Aby dostać urządzenie trzeba mieć pismo od dealera, z podpisami, pieczątkami i i bez podstaw do doczepienia się. Takie pisemko centrala od viatolla czyta dobre 3 tygodnie, a to że Tobie się śpieszy i nie możesz jechać na urlop - nie ma znaczenia.

 

 

Seba.

Przecież zawsze można o wiele wcześniej zadzwonić do różnych punktów dystrybucji urządzenia w rejonie zamieszkania lub w jakimś promieniu i dowiedzieć się, czy takowe urządzenie mają.

Planując kupno przyczepy trzeba wiedzieć, że takie będzie potrzebne nawet do jej przywiezienia do domu, nie mówiąc już o wyjeździe  nią na urlop.

 

można dzwonić, ale oni i tak nie wiedzą co to i po co i dlaczego.... urządzeń brak.

 

ale koledzy, tutaj naprawdę nie ma się o co bić :). ja byłem twardy, pokonałem system i dostałem to VIA - Gówno - 2.... ale i tak nie działa :). Czasem sobie piknie a czasem nie. Najlepiej zbliżając się do bramek nie przekraczać 60kmh... tylko na autostradach czytniki czasami umieszczają pod wiaduktami i zwyczajnie ich nie widać z daleka... - i to w dzień. W ramach reklamacji przyznali mi rację - urządzenie nie zadziałało na wszystkich bramkach pod którymi przejechałem - potwierdzili mój donos.... i stwierdzili, że może ITD nie przyśle mi mandatu (jak mi się uda) i ręce umyli.

 

Kazali mi też zamontować antenę zewnętrzną na środku przedniej szyby - jakbym przypadkiem nie planował używania wycieraczek.

 

zdecydowanie zachęcają mnie do jak najszybszego opuszczania kraju z przyczepą na ogonie - tylko oczywiście jadąc bokami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w punktach wcale nie ma urządzeń viabox 2 - trzeba najpierw na nie zasłużyć :), wtedy jedziesz do punktu dystrybucji (jest ich w kraju kilkanaście) - ja miałem wizytę 80km w jedną stronę. Aby dostać urządzenie trzeba mieć pismo od dealera, z podpisami, pieczątkami i i bez podstaw do doczepienia się. Takie pisemko centrala od viatolla czyta dobre 3 tygodnie, a to że Tobie się śpieszy i nie możesz jechać na urlop - nie ma znaczenia.

 

 

 

można dzwonić, ale oni i tak nie wiedzą co to i po co i dlaczego.... urządzeń brak.

 

ale koledzy, tutaj naprawdę nie ma się o co bić :). ja byłem twardy, pokonałem system i dostałem to VIA - Gówno - 2.... ale i tak nie działa :). Czasem sobie piknie a czasem nie. Najlepiej zbliżając się do bramek nie przekraczać 60kmh... tylko na autostradach czytniki czasami umieszczają pod wiaduktami i zwyczajnie ich nie widać z daleka... - i to w dzień. W ramach reklamacji przyznali mi rację - urządzenie nie zadziałało na wszystkich bramkach pod którymi przejechałem - potwierdzili mój donos.... i stwierdzili, że może ITD nie przyśle mi mandatu (jak mi się uda) i ręce umyli.

 

Kazali mi też zamontować antenę zewnętrzną na środku przedniej szyby - jakbym przypadkiem nie planował używania wycieraczek.

 

zdecydowanie zachęcają mnie do jak najszybszego opuszczania kraju z przyczepą na ogonie - tylko oczywiście jadąc bokami :)

Witam 

Jestem świeżo upieczonym właścicielem zestawu powyżej 3,5t  ( dotychczas mieściłem się poniżej)

W naszym pięknym Państwie nie można tracić czujności , ale ja niestety straciłem i w błogiej nieświadomości z takim zestawem udałem się na weekend po drodze s3 ( bez viatolla) . dopiero przed przypadek dzisiaj zorientowałem się co do skali problemu.

W związku z tym mam pytania :

czy ten mój przejazd może się wiązać z jakąś karą ( jeżeli podczas jazdy nie zostałem zatrzymany)?może należy składać czynny żal?

czy omijając odcinki płatne ekspresówek i dróg krajowych mogę zestawem podróżować po autostradach bez viatolla?

będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem świeżo upieczonym właścicielem zestawu powyżej 3,5t  ( dotychczas mieściłem się poniżej)

W naszym pięknym Państwie nie można tracić czujności , ale ja niestety straciłem i w błogiej nieświadomości z takim zestawem udałem się na weekend po drodze s3 ( bez viatolla) . dopiero przed przypadek dzisiaj zorientowałem się co do skali problemu.

W związku z tym mam pytania :

czy ten mój przejazd może się wiązać z jakąś karą ( jeżeli podczas jazdy nie zostałem zatrzymany)?może należy składać czynny żal?

czy omijając odcinki płatne ekspresówek i dróg krajowych mogę zestawem podróżować po autostradach bez viatolla?

będę wdzięczny za info.

 

bardzo możliwe, że przyjdzie mało przyjemny list od ITD, itak policzą Cię skromnie bo tylko za 1 odcinek - pytanie czy wracałeś jeszcze raz tą sama trasą? nie wiem jakie teraz są stawki, ale coś pewnie ponad 3000zł za fotkę.

 

raczej nie możesz jeździć po autostradach bez viatolla bo kilka z nich jest płatnych dla zestawów pow 3,5 t tylko w ten sposób, co innego na autostradach platnych na bramkach, tam możesz stać w kolejkach i płacić.

 

A masz prawko b + e ? lub b96 ?

 

czasami brak wiedzy kosztuje, liczę ze Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejechałeś przez bramę, która robi fotki to tak możesz spodziewać się niestety kary

Może przyjdzie a może i nie przyjdzie, sam kiedyś pojechałem bez płacenia, urządzenie było ale nie zadziałało,

to w sumie jakby go nie było, i nic mi nie przyszło. Tak więc nie ma co straszyć zawczasu.

Jacek masz viatolla i dostałeś już takie wezwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ale niestety sporo jest ludzi, którzy byli nieświadomi a potem płacz :-( Znam niestety takie przypadki z bliskiego otoczenia. I na nic zdały się odwołania itp.

 

Oczywiście nie chcę nikogo straszyć. Tylko napisałem że istnieje taka możliwość, ale trzeba przejechać przez bramę co robi foty. Tych na szczęście nie ma wszędzie więc jest szansa, że nic się złego nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zamontowałeś ok, a czy działa dowiesz się pod bramką.

 

uruchomiłeś tryb jazdy z przyczepą ?

 

dla pewności pod pierwszą bramką jedź nie szybciej niż 70kmh - u mnie np powyżej 80kmh viabox 2 nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zamontowałeś ok, a czy działa dowiesz się pod bramką.

 

uruchomiłeś tryb jazdy z przyczepą ?

 

dla pewności pod pierwszą bramką jedź nie szybciej niż 70kmh - u mnie np powyżej 80kmh viabox 2 nie działa.

Dzięki za odpowiedź i wskazówkę jak jechać pod bramką.

Czyli trochę stresu będzie :-)

Jeszcze z przyczepą nie jechałem, ale na "sucho" idzie włączyć tryb przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przetestuj bez przyczepy, groszowe sprawy a zawsze pewność że działa. moje nawet działa przy 105km/h wiecej z przyczepą już nie jeżdżę.. :) podróżna 85-90km/h I wystarczy

ale jeżeli masz okienko komunikacyjne takie wykropkowane to powinno działać.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przetestuj bez przyczepy, groszowe sprawy a zawsze pewność że działa. moje nawet działa przy 105km/h wiecej z przyczepą już nie jeżdżę.. :) podróżna 85-90km/h I wystarczy

ale jeżeli masz okienko komunikacyjne takie wykropkowane to powinno działać.

Dzięki, uspokoiłeś mnie trochę. W tym miejscu jest właśnie naklejona jakby folia z dziureczkami.

Przejadę się w weekend w okolice Poznania to sprawdzę czy rzeczywiście działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam wykropkowane ale okienka wolnego tam dla fali nie było, wywalczyłem viatola z anteną zewnętrzną i dalej działa tak jak pisałem - najlepiej do 80kmh, powyżej czasem działa czasem nie. Korzystałem tylko na odcinku A1 od Pyrzowic na południe i tam są ze 2  bramki zawieszone pod mostem, tak, że idzie je łatwo przeoczyć nawet w dzień i wtedy człowiek nie wie ze trzeba reklamacje składać.

 

reklamacja to też bez sensu  - jedynie masz ślad ze zgłaszałeś, że nie działa bo odpowiedź mi przyszła, że widocznie urządzenia nie było w samochodzie.... - czytaj wyciągałem je co kilka kilometrów i montowałem na co 2 bramkę bo tak taniej...

 

w ciągu kilku tygodni mam wycieczkę do Katowic, bo holownik zmienił numer rej i należy się nowy viabox 2 - a nie aktualizacja danych w systemie, może ten nowy lepiej podziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bramki robią zdjęcia z tyłu pojazdu. Jeśli tylko z przodu to skąd wiedzą jaka jest masa przyczepy?

Podobno są trzy rodzaje bramek. Zwykła, taka co robi foty i są też bramki z wagą. Czyli przejeżdżasz, robią ci foty i jeszcze ważą cały zestaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.